1.9 TDI BXE - divné zvuky

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Pepa995
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 17 pro 2014, 18:39

1.9 TDI BXE - divné zvuky

Příspěvek od Pepa995 »

Ahoj,
mám Octavii 1.9 TDI BXE, r. v. 2010. Cca. týden občas slýchám na volnoběh takové divné zvuky, které vycházejí z prostoru kolem schránky u spolujezdce. Při přidání plynu se zvýší frekvence, kolem 1500 ot/min už ho motor přeřve. Na vypnutí/zapnutí topení nereagují.
Návštěvy servisů dopadly takto:
V jednom servise mi řekli, že je to nějaká prkotina, že zvuk vychází někde od rozvodů. S autem prý mám jezdit tak dlouho, než se něco stane. Jelikož nejsem zastáncem tohoto řešení, přeci jen si říkám, že částečně rozbitá věc může na rozdíl od úplně rozbité jít zachránit. Navštívil jsem tedy druhý servis, tam mi řekli, že se nejedná o nic spojeného se spojkou, že by hledali problém u řemenů. Rozvody mám dělané před 5 tkm v autorizovaném servisu. Poslali mě tedy tam.
Když jsem dojel do autorizovaného servisu, auto se rozhodlo zvuk nedělat. Přijímací technik mi řekl, že podle všeho jde o dvouhmotu. Což se mi nezdá. Pokud by šlo o dvouhmotu, zvuk by přeci sešlápnutí spojky utichl, ne? A že pokud chci, rozeberou celý motor s tím, že mi nezaručí výsledek. Když jsme se domluvili na tom, že nechci z okna vyhodit několik tisíc s nezaručeným výsledkem, řekl mi, ať s autem jezdím, dokud si nerozsvítí nějakou kontrolku.

Zvuk jsem nahrál na https://soundcloud.com/pepa995/zvuk2. Za jakoukoliv pomoc moc děkuji! Už nevím co mám dělat.
karelmacal
Přispěvovatel
Příspěvky: 252
Registrován: 26 led 2014, 22:17
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od karelmacal »

lépe nahrat by o nešlo :) :)
Pepa995
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 17 pro 2014, 18:39

Příspěvek od Pepa995 »

Díky, zde přidávám ještě 2 neupravené nahrávky.
https://soundcloud.com/pepa995/vid-20141215-175020
https://soundcloud.com/pepa995/vid-20141215-162445

Bohužel vždy jde o težkou improvizaci, auto ten zvuk vydává opravdu dosti nahodile.
Dnes se mi ho podařilo ukázat jednomu mechanikovi. Říkal mi, že to vidí buď na palivové čerpadlo, nebo na špatně udělané rozvody. Je možné, aby se to projevovalo jen občas?
Fulltank
Aktivista
Příspěvky: 2793
Registrován: 09 pro 2008, 18:15

Příspěvek od Fulltank »

nevim no ja tam tada vidim nejakyho vlasatyho lojzu ale nic neslysim :D
O2 BLS - dpf off, egr pipe KIT by Cin, turbo STG190, PP1043, organika
Pepa995
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 17 pro 2014, 18:39

Příspěvek od Pepa995 »

Fulltank píše:nevim no ja tam tada vidim nejakyho vlasatyho lojzu ale nic neslysim :D
To Fulltank: Už tam máš tvůrkyni těch zvuků :D
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDI BXE - divné zvuky

Příspěvek od romanespana »

Pepa995 píše:Ahoj,
mám Octavii 1.9 TDI BXE, r. v. 2010. Cca. týden občas slýchám na volnoběh takové divné zvuky, které vycházejí z prostoru kolem schránky u spolujezdce. Při přidání plynu se zvýší frekvence, kolem 1500 ot/min už ho motor přeřve. Na vypnutí/zapnutí topení nereagují.
Návštěvy servisů dopadly takto:
V jednom servise mi řekli, že je to nějaká prkotina, že zvuk vychází někde od rozvodů. S autem prý mám jezdit tak dlouho, než se něco stane. Jelikož nejsem zastáncem tohoto řešení, přeci jen si říkám, že částečně rozbitá věc může na rozdíl od úplně rozbité jít zachránit. Navštívil jsem tedy druhý servis, tam mi řekli, že se nejedná o nic spojeného se spojkou, že by hledali problém u řemenů. Rozvody mám dělané před 5 tkm v autorizovaném servisu. Poslali mě tedy tam.
Když jsem dojel do autorizovaného servisu, auto se rozhodlo zvuk nedělat. Přijímací technik mi řekl, že podle všeho jde o dvouhmotu. Což se mi nezdá. Pokud by šlo o dvouhmotu, zvuk by přeci sešlápnutí spojky utichl, ne? A že pokud chci, rozeberou celý motor s tím, že mi nezaručí výsledek. Když jsme se domluvili na tom, že nechci z okna vyhodit několik tisíc s nezaručeným výsledkem, řekl mi, ať s autem jezdím, dokud si nerozsvítí nějakou kontrolku.

Zvuk jsem nahrál na https://soundcloud.com/pepa995/zvuk2. Za jakoukoliv pomoc moc děkuji! Už nevím co mám dělat.
jestli je dvouhmota po smrti, tak seslapnuti spojky skoro nic nemeni, jestli je to podobny rachtani jako u 9ti kvaltovy liazky na volnobeh a neutral, tak je to na tuty dvouhmota
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

sundej ventil dekl, jestli nemáš zhoblovanou vačku. Jak ti udělali rozvody, řemen se víc napnul a podle tý první nahrávky to má přesně takovej zvuk..
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
eec
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 05 kvě 2008, 10:11
Bydliště: SLOVENSKO

Příspěvek od eec »

to robí kompresor klimatizacie tie zvuky ked zapneš klimu tak to prestane niekedy to nerobí vôbec je to tak
eec
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 05 kvě 2008, 10:11
Bydliště: SLOVENSKO

Příspěvek od eec »

no ako som si to vypočul tie nahravky nič ty žiadne rozvody žiadna vačka zodraná dovolim si tvrdit na 99% kompresor klimatizacie jazdi dalej nerieš to až dokedy vydrží kompresor skôr či neskôr odejde su to konštrukčne vady tych kompresorov
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to odvaha, používat odhad 99%..V těchto zvukových případech nemá cenu moc polemizovat, ale nebýt líný a shodit vnější řemen pohonu agragátů a nastartovat. Pak je jasné, že všechno, co se točí vně motoru je buď viníkem či nikoli..
nepropadat panice...
eec
Přispěvovatel
Příspěvky: 146
Registrován: 05 kvě 2008, 10:11
Bydliště: SLOVENSKO

Příspěvek od eec »

Nie nieje to odvaha tak to poviem na 100% je to kompresor žiadne remene ložiská
ASV
Přispěvovatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17 črc 2014, 15:14
Bydliště: BRNO venkov

Příspěvek od ASV »

Když to začlo 5000km po rozvodech, obával bych se právě o ně, při dnešní kvalitě dílů. Ale to jednoznačně poznáš když zhodíš drážkový ("klínový") řemen jak tu již někdo psal.
O1 před face ASV 81kW
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

může být taky jen hryzlá volnoběžka ale ten zvuk má frekvenci přesně jako když se rozvoďák napne šisatým kolem klikový hřídele.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“