1.9TD nestartuje - dlouhodobě (+ hodnota předvstřiku?)

Citroen, Peugeot, Renault..

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

To si nemyslím, je tam automatickej napínák, co ten řemen přitlačí napředepsaný napnutí. Jedině že by byl nějak kaput. :?
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

Moc nebo malo? Kladka je napinana pruzinou, dotah sem ji v poloze kam se sama dosponovala... Mel bych ji snad pomoct?? Jeste zmerim pravitkem rovinost remenic na vacce a cerpadle... Jinak auto chyta jak novy, kknecne po pul roce mam (snad) klid ;)
BMW e46 320D touring 110/125kw
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

Rozvody maj 30 000 meli by bejt vcajku... Nebo nevim z jakyho duvodu by byla kaput. Vlastne by to mohla bejt jedine ta pruzina, a ta se s kladkou asi nemeni ne? Je samostatne v tom hlinikovym drzaku...Taky sem se podivil ze pri urcitych otackach (asi tak nekde mezi 1000 - 1200) se remen hodne rozvibruje (mezi vackou a cerpadlem). Rozvibruje - myslim lita nahoru a dolu.
BMW e46 320D touring 110/125kw
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

Obrázek
Predtim

Obrázek
Potom...

No mozna to moc hrotim, neni to zas o tolik, Ale na kraji uz je to hodne...[/img]
BMW e46 320D touring 110/125kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pokud lítá nahoru a dolů, je málo napnut. To dopínání pružinou je dobré, ale je třeba si řemen osahat a případně dopnout mechanicky..Ale pokud to nepomůže a řemen bude na kraji nebo i přes , je to opravdu jak říkal tvůj kámoš mechán.Něco je křivě..Patrně asi není v ose čerpadlo..Ale nejdřív to zkus dopnout, zastudena, když vezmeš řemen mezi vačkou a čerpadlem, má trochu zapružit..Nejlepší je motor ohřát a pak vzít za řemen, nesmí být jako beton...
nepropadat panice...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Teď vidím ten tvůj obrázek a v týdnu jsem vyndaval čerpadlo u podobného motoru a pokud řemen nejde přes, neřeš to. Já to měl téměř taky to samé....
nepropadat panice...
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

No on jde pres ale naprosto minimalne, v podstate je nahrane... Ale taky lita ten remen jak sem psal, zkusim ho malinko pritahnout, zda se mi volnejsi, a uvidim co to bude delat. Pak dam vedet, dekuju!
BMW e46 320D touring 110/125kw
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Ten řemen mám úplně stejně přesně na hraně, jak píše jericho, neřeš to, jen to došponuj.
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

Ok, nebudu to resit, diky ;)
BMW e46 320D touring 110/125kw
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

Tak doufejme poslední příspěvěk, rozvoďák sem připnul (doufám že ne moc), na čerpadle je tak jak jste viděli na obrázku asi o ten milimetr přes ale je furt stejně, nesjíždí, tak sem to nechal, do budoucna bych to řešil asi podložením čerpadla... po výměně posledních dvou tekoucích měděných a hliníkových těsnění na přivodu nafty startuje na jedno otočení starteru, nafta konečně po půl roce drží a nepadá -oooooo jak jsem šťastný člověk! :D a nevim jestli sem objektivní nebo ne, ale auto se mi zdá docela tišší a přijde mi že je oněco málo línější, tak sem možná nastavil o malinko menší předvstřik. Ale jede to úplně normálně, možná že si vymejšlim :D nicméně i když jsem hejbal s čerpadlem v držáku tam a zpět při nastartovaným motoru nepoznal jsem žádnej rozdíl v chodu motoru. V jiným vlákně jsme řešily že tohle čerpadlo má už elektronickou regulaci předvstřiku, tak možná že si to elektronika doladí už sama. (Ano vim že nemám TDI!! bavím se o čerpadle xud bp 02, a to má elektronicky řízený předvstřik) Nicméně to až někdy bude nálada tak třeba zkusim hejbat s čerpadlem a uvidím jestli to bude mít efekt... Takže dílo považuji za hotové, všem vám děkuji za pomoc, za rady, a za příspěvky! ;) Ať to frčí, zatim zdar
BMW e46 320D touring 110/125kw
kebitch
Přispěvovatel
Příspěvky: 142
Registrován: 18 čer 2014, 10:45

Příspěvek od kebitch »

No nerad, ale muím oživit tohle téma. Dva měsíce jezdim, starty a cvrnknutí, a ejhle včera ani dneska sem (skoro) nenastartoval... opět spadlá nafta spodek čerpadla zblitej od nafty. oOoOo jak jsem šťastný :D přiznám se že sem nevyměnil dvě těsnění na čidle u předvstřiku čerpadla (v těsnící sadě nebyli, takže je doobjednám a vyměnim a budu doufat že je to ono... Pak dám vědět. A aby toho nebylo málo, včera přijdu k autu a prázdný kolo, tak dám rezervu, NEnastartuju :D:D odvezu do servisu zalepit, přijedu domu hodim zpátky, přijdu ráno, kolo zase prázdný, dám rezervu NEnastartuju :D:D už fakt nemůžu ty vole :D
BMW e46 320D touring 110/125kw
Odpovědět

Zpět na „Francouzské vozy“