volvo V40 na volnoběh pravidelně za určitou dobu chcípne

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

volvo V40 na volnoběh pravidelně za určitou dobu chcípne

Příspěvek od xpepa1 »

Dobrý den. Před půl rokem jsem si zakoupil volvo V40 z roku 2004. motor 1.9 Di 75 KW. Mám s ním takový problém. Po nastartování krásně jede, drží otáčky. Jenže jakmile dojedu na křižovatku, nebo semafor, tak na volnoběh asi po pěti minutách pravidelně vypne. Motoru nepadají otáčky, krásně drží, jen pravidelně vypíná vždy za stejný čas. Pokud se snažím rozjet ještě, než to vypne, tak se občas stane, že motor nereaguje na přidání plynu, začne se dusit a zhasne. Občas se to ale podaří, že plyn začne reagovat. Pokud se ale rozjedu třeba již po minutě, tak vše v pořádku. Vždy to dělá pravidelně až po nějaké době stání. Setkal se někdo z vás již s tímto problémem? Můžete mi poradit?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zaslepil bych pro jistotu EGR ventil a při zvedlé kapotě sledoval, co se děje..Třeba se ukáže, v čem je problém..
nepropadat panice...
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

Příspěvek od xpepa1 »

Dobře, vyzkouším to sledovat. Jinak příští týden jdu měnit setrvačník se spojkou, protože dost mlatí při startování a vypínání motoru. Klepe i na volnoběh i při jízdě jde slyšel. Nemohlo by to být i tím?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mohlo. Dej vědět, co a jak.
nepropadat panice...
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

Příspěvek od xpepa1 »

tak jsem to dneska poslouchal. Motor běží na volnoběh normálně, ale přijde mi, možná se mi to jen zdá, že dost vybruje. Jinak po několika minutách šlo slyšel, že změnil dost výrazně zvuk, tak jako kdyby tam začalo něco klepat a hned to zase přestalo. Nedokážu to moc dobře popsat. Jak nastalo to chcípnutí motoru, tak bez varování z ničeho nic se během sekundy zastavil, jako kdybych vypojil klíčkem.
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

Příspěvek od xpepa1 »

jinak mě ještě napadlo, kdyby to byly vstřikovače, tak to by snad svítila nějaká kontrolka, nebo ne? jak by se to vlastně projevovalo ty vstřikovače?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Když píšeš, že po zhasnutí se motor po natočení nemůže probrat, můžeš motoru chybět nafta. Když to startuješ, nekouří to bíle než to čapne?
nepropadat panice...
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

Příspěvek od xpepa1 »

vůbec žádný kouř z výfuku nejde. Jinak po opětovném nastartování to jede úplně v pohodě. Problém nastane teprve, když auto stojí delší dobu na místě nastartované. Navíc se dneska přidalo, že když přidávám plyn, tak v jednom místě, zhruba 15 - 25 tisíc otáček se ozývá divný zvuk, jako kdyby tam bouchala nějaká vrtulka mi to připadlo, když povolím plyn, tak jde slyšel, jak se to přestane točit, pod touto hranicí i nad ní nic slyšel nejde. :D
xpepa1
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 20 kvě 2015, 09:27
Bydliště: Krnov

Příspěvek od xpepa1 »

zítra jdu na diagnostiku, tak snad se to tam objeví.
HonzaC1
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 dub 2015, 09:52

Příspěvek od HonzaC1 »

Muze byt zasrany saci kos v nadrzi. Kdyz stojis, sitko se neomyva a nasava bordel az se ucpe uplne a auto ti zdechne. Dokud se auto hybe je to ok, jakmile zastavis je to vzdycky otazkou casu, kdy se motor udusi.
Samozrejme vymenit palivovy filtr.
Odpovědět

Zpět na „Volvo“