Koupě nafty do 50000kč

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

jestli ti můžu poradit tak seatu se obloukem vyhni.hnijou zaživa
81
Přispěvovatel
Příspěvky: 342
Registrován: 13 kvě 2008, 18:20

Příspěvek od 81 »

blacklight píše:Já mohu za sebe doporučit 1.9JTD - ideálně verzi s "pevným" obtokovým turbem. Za celou dobu jsem okolo motoru řešil váhu vzduchu a zaslepoval EGR ventil.

Oproti TDI to bude žrát o cca 0,5l až 1l víc. Lepší bude chod motoru, zvuk a motor táhne "déle" myšleno do více otáček.

Otázkou je, jaké k tomu motoru vybrat auto. Marea, Alfa 156, Stilo, Lybra? Asi rok jsem s Lybrou jezdil cca 120km každý den a neměnil bych. Myslím ale, že na Mareu nebo Stilo by mohly být levnější a dostupnější díly, protože jich jezdí hodně, ale kvůli většímu a dostupnějšímu kufru ty auta budou možná víc utahané...
Naprostý souhlas, JTD - ve stínu TDi naprosto spolehlivé motory, veliké plus jsou dlouhé převodovky, takže na dálnici pří 140 - 150 km/h nejsou vytočené jako 5ti kvalty TDi.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, a proč jsou ve stínu? Protože koncern pořád žije z nesmrtelného motoru z Octy 1. Jtd je daleko vepředu , jen se o tom nemluví, protože čeští patrioti jezdí pořád ve škodovkách..Dědek měl Octavii /vylepšeného předválečného Populára/, otec měl Š 105, kterou předjela i cirkusová maringotka a synáček má Octavii2 a čumí na display..ale je to pořád naše, že? :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

hovno leda jde o servisovatelnost , jedinej kandidát je snad stilo
přední ramena za raketu , to stejný ložiska atd....
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
xshreck
Přispěvovatel
Příspěvky: 643
Registrován: 19 čer 2012, 17:57
Bydliště: UH

Příspěvek od xshreck »

No já se chtěl rozepsat, ale radši mlčím. Sháněli jsme na OL a Zlínsku - nemožné. Jediná Octavia z Vyškovska nám utekla. To byl rok 98 s 200k a opravdu TOP stav. (2 sady gum, potahy mad, jako by sjela z linky...)

Majitelé šrotů co jsme objeli by takové auto nabízeli tak za 100000Kč. Hrůza děs! A ještě ty jejich řeči. Hnus velebnosti, jsem rád že jsem koupil před pár lety co jsem koupil :roll:
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

bomastiq- poslechni si motory starších PD , jsou to žebráci, jak se s tím něco dělá, jde to do tisíců, samé vačky, dvouhmotáky, spojky, vše padá , ztráty komprese atd. atd. Kdysi jsem si myslel, že to je velkým proběhem, ne konstrukcí, ale ne, ten motor je nedomyšlen, mnoho součástek, mnoho závad. Okolo mne jezdí šunky AR , Fiaty dovezená s kdovíkolika km a motory JTD přežívají ostatní části vozu..Výměna rozvodů proti Octávii je procházka růžovým sadem, ani hlavní silentblok nemusí ven, je to většinou jednoduché, logické a stravitelné...Opel je k něčemu pouze ten, který má motor z Fiata/mimo 1,3 /, nejsem žádný antikoncernista, ale fakta mluví jasně..Italové Němce /mé technické oblíbence/ prostě předběhli..
nepropadat panice...
radeon97
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05 úno 2012, 20:43

Příspěvek od radeon97 »

Jak piše bombastiq jde o servisovatelnost
A xshreck potvrzuje, jak je obtížné sehnat unás rozumny auto za rozumný peníz.

Byl jsem se podivat na Fabii za 55000kč na fotce z dálky byla celkem slušná v reálu ve stavu auta z vrakoviště když jsem řekl že to nemá pro mě hodnotu ani 30litru že ji nechci, tak mě ten chlap nadal a řek mi, že tomu nerozumim, jak jsem pry moh koupit dobře atd... Navic v motorovym prostoru byla vařená neseděly roky na okynkách takže po bouračce a když jsem mu to ukázal aby mi to yysvětlil, tak řek že je to od novyho auta... (LOL)
Takže už ani nevim jestli je lepši bazar nebo soukromá inzerce. Investovat čas takovymto způsobem se mi příčí...
Š 100L,110L, Felicia 1,3, Octavia1,6, C AX1,0, BX1,4 C2, R Master
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

radeon97 píše:Jak piše bombastiq jde o servisovatelnost
A xshreck potvrzuje, jak je obtížné sehnat unás rozumny auto za rozumný peníz.

Byl jsem se podivat na Fabii za 55000kč na fotce z dálky byla celkem slušná v reálu ve stavu auta z vrakoviště když jsem řekl že to nemá pro mě hodnotu ani 30litru že ji nechci, tak mě ten chlap nadal a řek mi, že tomu nerozumim, jak jsem pry moh koupit dobře atd... Navic v motorovym prostoru byla vařená neseděly roky na okynkách takže po bouračce a když jsem mu to ukázal aby mi to yysvětlil, tak řek že je to od novyho auta... (LOL)
Takže už ani nevim jestli je lepši bazar nebo soukromá inzerce. Investovat čas takovymto způsobem se mi příčí...
Kupce jako jseš ty, bych chtěl někdy potkat ;)

Čas od času prodávám auta zákazníků co k nám jezdí na údržbu a rozhodli se jít do novějšího auta. Auta mají samo nějaký věk, kiláky, ale stav slušný.

Dáš inzerát, jsi buď nejlevnější nebo v první pětce, volá několik negramotů, smlouvání ceny hned po telefonu, když někdo přijede tak ouvej ouvej a slevy 10-20-30 tis. a už to lítá :)
Naposled jsem známé prodával havarovaného Focuse za 15 000kč, vše nafoceno, byl opřený o levý bok, levé kolo do úhlu, ale auto jelo, takže najet na podvalník nebyl problém.
Když pominu, že lidi chtěli okamžitě 5-8 000kč slevu, tak měli někteří dokonce představu, že si přivezou lampu ( byla prasklá ), nasadí a odjedou :) Nebo lidi chtěl auto někam dovézt, ideálně až domů.

Co se týče prodeje O1, otec chtěl dát pryč mojí bejvalou káru, Octavii 1 Combi 1998 1.9TDi-66kw a měl po nainzerování nabídky za cca 15 000kč, podotýkám, že auto je slušné, jak po stránce kastle tak mechaniky a denně v provozu. Tak se rozhodl, že jí dojezdí, za tyhle prachy dávát pryč nemá cenu.
radeon97
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05 úno 2012, 20:43

Příspěvek od radeon97 »

Nejde mi o to abych někoho natáhl, ale chci koupit auto v přiměřenym stavu za přiměřený peníze a pokud na mou poptávku odpoví člověk, který pošle pěknou fotku a přitom nabízí bourané auto a přesvědšuje o tom, že je to tak od novoty, tak je něco špatně. Vy by jste si koupil auto, který je po havárce opraveny tak, že laik to bez větších problému pozná a to nemluvím otom, že mělo nejspíš nalitáno aspoň o 100000vic... Nevím jak pro vás, ale pro mé využití taková auta jsou bez hodnoty.
Š 100L,110L, Felicia 1,3, Octavia1,6, C AX1,0, BX1,4 C2, R Master
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14261
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Teď jsme si nerozuměli, nebylo to myšleno ve zlém. Kupce s normálním jednáním rád uvidím.

Ale chtěl jsem napsal pohled z druhé strany, pokud člověk podá inzerát tak co kolikrát volá za lidi a jaké mají požadavky.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

radeon97 píše:Nejde mi o to abych někoho natáhl, ale chci koupit auto v přiměřenym stavu za přiměřený peníze a pokud na mou poptávku odpoví člověk, který pošle pěknou fotku a přitom nabízí bourané auto a přesvědšuje o tom, že je to tak od novoty, tak je něco špatně. Vy by jste si koupil auto, který je po havárce opraveny tak, že laik to bez větších problému pozná a to nemluvím otom, že mělo nejspíš nalitáno aspoň o 100000vic... Nevím jak pro vás, ale pro mé využití taková auta jsou bez hodnoty.
Tohle co píšeš, je běžná věc, v české kotlině, někoho ojebat je pro někoho VEJVAR.. Na druhou stranu, to co píše Tomas.cz je druhá strana mince, lidé jsou neskutečně vychcaní a nenajdeš hlupáka, každý vůl si myslí, že je nejchytřejší..Takže to chce trochu pokory a říci si, za jednu výplatu auto, které jezdí je prostě terno..Chce to snížit osobní nároky a nepapouškovat po mnoha pitomcích, kup si plnou palbu...právě na to zákazník často dojede..Kupovat auto na inzerát a v Česku je prostě horror.. :(
nepropadat panice...
radeon97
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05 úno 2012, 20:43

Příspěvek od radeon97 »

OK nepochopil jsem Vás Omlouvám se. Inzerát jsem si podal jako poptávku, na který se mi ozval člověk s nabídkou.
Š 100L,110L, Felicia 1,3, Octavia1,6, C AX1,0, BX1,4 C2, R Master
radeon97
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05 úno 2012, 20:43

Příspěvek od radeon97 »

Mě o plnou výbavu nejde ale o spolehlivost a přiměřený stav tak nevim jestli tohle jsou vysoky nároky. Tak vysokou výplatu nemám abych si koupil za jednu auto, ale musim šetřit, tak nechci kupovat šrot. Vim že prodávajicim chybí soudnost a počítám s tím.
Š 100L,110L, Felicia 1,3, Octavia1,6, C AX1,0, BX1,4 C2, R Master
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

radeon97 píše:OK nepochopil jsem Vás Omlouvám se. Inzerát jsem si podal jako poptávku, na který se mi ozval člověk s nabídkou.
Neomlouvej se, myslel jsem to všeobecně a trochu jsem "vytekl" když si vzpomenu co jsou lidé schopni dělat za podrazy jen aby někoho podvedli. Když jsem naposled byl v bazaru, bylo z 90% vše z koncernu , naleštěné, perfektní na pohled, ale zákazníci posedlí strachem, aby se nenapálili. Nakonec dotyčný jel ke "kamarádovi" ze školy, ten mu nasliboval hory doly, že počká apod. /fabia SDI/, od prvního majitele bla, bla a když auto prověřili u známého ve škodovce,bylo téměř vše lež....Dnes nemůžeš věřit nikomu, i brácha tě okrade.. :(
nepropadat panice...
radeon97
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05 úno 2012, 20:43

Příspěvek od radeon97 »

Chápu Vás... asi stim nic nenaděláme jen musime byt ve střehu a včas to zarazit a nenaletět. Auto chci kupovat s mechanikem přecejen jsem laik a poznám jen zlomek toho co tam muže byt špatně.
Š 100L,110L, Felicia 1,3, Octavia1,6, C AX1,0, BX1,4 C2, R Master
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“