Práce v Německu pod agenturou- daně apod....

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jaroušek
Aktivista
Příspěvky: 1280
Registrován: 13 říj 2006, 20:16
Bydliště: BRUNTAL

Práce v Německu pod agenturou- daně apod....

Příspěvek od Jaroušek »

čest, začal jsem pracovat na smlouvu, platí za mě daně apod......Nevíte ze zkušeností co bych si měl vyřídit, zařídit, zavolat či vypsat ?? :) Mám třeba kartičku pojištění ale přemýšlím, že si budu platit dál zdravku u nás ať mě můžou ošetřovat bezproblémů u nás.Dále jak je to s třídama na daně? Mám napsáno klasse 1 a kinder 0 což neodpovídá realitě, děti jsou 2.Nebo vyúčtování daně udělá někdo na konci roku apod???? Tak díky všem za reakci či odkazy na užitečné stránky......čest
SEAT ALHAMBRA 1.9 tdi BVK,r.v. 2009, EU 4, ------------MAXIDOT ☺, GT1756, AL FBPP 1043 tryskáče, SW TDIFUN, 185Ps - 420 Nm
YAMAHA YZ 450 F
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

seš pod českou agenturou ?:?? rodych ??
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2377
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

nemozes mat zdravotne poistenie v nemecku a aj v cesku,na to pozor,su za to pokuty..ak si uz poisteny v nemecku,napr v AOK,tak chod tam a opytaj si formular E106,s tym pojdes do poistovne kde si bol poisteny doma a oni ti na zaklade toho vystavia taky specialny preukaz s ktorym budes mat pravo na kompletnu zdravotnu starostlivost v CR zadarmo(okrem doplatkov za lieky), vratane operacii,liekov atd..ta poistovna v CR si to bude uctovat u tej v nemecku..ja takto fungujem bez problemu

inac ti nic netreba,zamestnavatel by ti mal vsetko poriesit
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Jaroušek
Aktivista
Příspěvky: 1280
Registrován: 13 říj 2006, 20:16
Bydliště: BRUNTAL

Příspěvek od Jaroušek »

čest, jsem pod německou agenturou EID........tak v poště už bych měl mít tu německou kartičku pojištění a až tedy dorazí tak se skočím odhlásit z té české.Jinak žasnu, že mohu být pokutován za dvojí placení......a co se týče těch daní tak nevím zda mi to vše dobře udělají, řekli něco ve smyslu, že se to dětí netýká ale pouze manželství.......a já nejsem ženatý........
SEAT ALHAMBRA 1.9 tdi BVK,r.v. 2009, EU 4, ------------MAXIDOT ☺, GT1756, AL FBPP 1043 tryskáče, SW TDIFUN, 185Ps - 420 Nm
YAMAHA YZ 450 F
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2377
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

ked nie si zenaty a nemas deti tak ci klasse 1..cize plat ti okresu najviac ako sa da
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Jaroušek
Aktivista
Příspěvky: 1280
Registrován: 13 říj 2006, 20:16
Bydliště: BRUNTAL

Příspěvek od Jaroušek »

eazy20 píše:ked nie si zenaty a nemas deti tak ci klasse 1..cize plat ti okresu najviac ako sa da
NEJSEM ŽENATÝ ALE MÁM 2 DĚTI...... přesto ve výplatní pásce je napsáno st.klass/kinder 1/0 , tak asi tak
SEAT ALHAMBRA 1.9 tdi BVK,r.v. 2009, EU 4, ------------MAXIDOT ☺, GT1756, AL FBPP 1043 tryskáče, SW TDIFUN, 185Ps - 420 Nm
YAMAHA YZ 450 F
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Jaroušek píše:
eazy20 píše:ked nie si zenaty a nemas deti tak ci klasse 1..cize plat ti okresu najviac ako sa da
NEJSEM ŽENATÝ ALE MÁM 2 DĚTI...... přesto ve výplatní pásce je napsáno st.klass/kinder 1/0 , tak asi tak
Ahoj
pracuji v ddr už tři roky a od prvního měsíce mi dávají 160€ na dítě (můžou až 180) potřebuješ přeložit rodnné listy do němčiny a podat to na family casse, taky mám třídu 1, o to více ti vrátí při ročním vyučtování,které se podává od jara, manželku jsem přiznal až letos. Bylo to trochu více papíru ale vyplatilo se.
Daně ti mužu zařídit, pokud budeš potřebovat.
servus
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1098
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Jaroušek píše:čest, jsem pod německou agenturou EID........tak v poště už bych měl mít tu německou kartičku pojištění a až tedy dorazí tak se skočím odhlásit z té české.Jinak žasnu, že mohu být pokutován za dvojí placení......a co se týče těch daní tak nevím zda mi to vše dobře udělají, řekli něco ve smyslu, že se to dětí netýká ale pouze manželství.......a já nejsem ženatý........
Pokud je to slušná agentura, tak to zdravotko vyřídí za tebe. Budeš mít třeba AOK a pokud půjdeš k doktorovi v ČR, tak bys měl dostat nějakou jinou kartičku od tvé původní pojišťovny v ČR a doktoři si za tvoje ošetření, nebo vyšetření skasírujou tvojí původní českou pojišťovnu a ta si zase skasíruje německou. V Německu máš německou kartičku a v Čechách českou.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Servus
kdyby někdo potřeboval udělat daně v německu tak mi napište.
Cena asi 33€ + pošta.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“