zufalstvo okolo anteny

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

zufalstvo okolo anteny

Příspěvek od vladoc »

Ahojte, uz dlhsi cas riesim zly prijem FM vo OEM radiu. Uz som skusil vsetko, kupil som antenu aj kabel som vymenil a stale je to zle. Po dnesnom demontovani stropu a vymene kabla a anteny prijem stale zly, vypadava a hrozne zvuky, pri slabom prijme FM chrci aj zapnuty blinker v reprakoch, katastrofa... Skusal som aj ine radio aj kus drotu, vsetko som premeral, zosilovac v antene ma napajanie OK, tak neviem... Poradte. Dik (wallbash)
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

Skuste aspon poradit dake naozaj dobre radio, ktore ma kvalitny tuner, alebo mam skusit antenu na predne okno nalepovaciu?
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Jaký "jiný" rádio si zkoušel?
Oct asv 2000, DieselPower
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

Skusal som dalsie dva OEM KIA, nove, kupil som KENWOOD bolo to zle, tak som ho vratil a vcera som tam dal PIONERA dakeho 8 rocneho a bolo to podstatne lepsie. Este asi vyskusam Blaupunkt, mal som kedysi v O1 a signal chytalo dobre. :?
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Chtěl bych se zeptat odborníků, existuje redukce z koncovky antény k vysílačce na koncovku do rádia? Díky
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

jericho-3 píše:Chtěl bych se zeptat odborníků, existuje redukce z koncovky antény k vysílačce na koncovku do rádia? Díky
Nic takovýho sem neviděl, ale to neznamená, že to neexistuje. Ovšem použití antény od vysílačky pro příjem rádia není úplně ono. Každá je přispůsobená nejspíš na jiné kmitočty.
Oct asv 2000, DieselPower
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Kdysi, když se montovaly antény na vysílačky na náklaďáky jsem vyzvídal na montérovi, zda ty anteny jsou stejné jako u radií a bylo mi řečeno, že ano..A že jediný rozdíl je ve výšce jejích umístění...Já mám jen bič na střeše dodávky, který pohledem je stejný jako radiová antena...Samozřejmě odpověď byla z dob před 30 lety, dnes je to ale asi jiné..
nepropadat panice...
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 724
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Existuje více druhů koncovek, alespoň u záchranek, co dělám. Teď jsem dělal zástavbu vysílačky u úplně nové, kde byl přiveden jen kabel a koncovku jsem sehnal u televizního technika. Kabel vypadal stejně jako ten k rádiu. Kdyby to na stávající anténu nešlo, nějakou bych možná našel. ;)
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Uživatelský avatar
amater
Aktivista
Příspěvky: 1115
Registrován: 07 bře 2007, 07:38
Bydliště: SK

Příspěvek od amater »

jericho-3 píše:Kdysi, když se montovaly antény na vysílačky na náklaďáky jsem vyzvídal na montérovi, zda ty anteny jsou stejné jako u radií a bylo mi řečeno, že ano..A že jediný rozdíl je ve výšce jejích umístění...Já mám jen bič na střeše dodávky, který pohledem je stejný jako radiová antena...Samozřejmě odpověď byla z dob před 30 lety, dnes je to ale asi jiné..
No nie su... Antena k vysielacke ma vacsinou v spodnej casti cievku ktora prisposobuje vlnovu dlzku pasma a dlzku anteny - typicky anteny na cb kde je frekvencia 27 Mhz a lambda je niekde okolo 11m. Potom su tu dalsie pouzivane pasma vhf, uhf kde su uz frekvencie vyssie ako fm 88-108mhz a teda anteny su podstatne kratsie.... Cize ani jeden ani druhy pripad nevyhovuje idealne na prijem klasickeho fm radia ale pouzit sa to samozrejme da... Kabel je rovnaky, koncovky nie a redukcie tiez oficialne nie ale sikovny nasinec si pomoze... Existuju anteny cb/fm ktore su prisposobene na to aby fungovali aj v jednom aj v druhom pasme, ale je to typicky kompromis- nic moc, tam ani tam....
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

A co to moje radio, poradite dakto?
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
Odpovědět

Zpět na „Kia“