Nestartující Mondeo po výměně čerpadla

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
LordFord
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2016, 13:02

Nestartující Mondeo po výměně čerpadla

Příspěvek od LordFord »

Mám Mondeo combi 2.0 TDCi 96kw r.v.2005, najeto 310.000km. Udělal jsem základní chybu - na podzim jsem nechal udělat repas vstřiků, ale neudělal jsem čerpadlo. Před 3.týdny přestalo startovat, vypadalo to na čerpadlo(Delphi), takže jsem ho poslat do diesel servisu Třebíč, kde mi opravili podavačku (vysokotlaká část údajně OK). Mimo to jsem koupil novou baterku. Čerpadlo jsme namontovali zpět (já ne, ale kamarád je majitelem běžného autoservisu, takže u něj). Samozřejmostí bylo vyčištění a propláchnutí celého palivového systému, výměna palivového filtru, pomocí pumpovacího balonku umístěného před filtr ,,zavodněno,, naftou, vše smontováno, dotaženo...a nestaruje. Začali jsme hledat problém - nafta nepadá, výměna regulátoru tlaku na čerpadle, výměna čidla tlaku na liště, diganostika hlásí chyby P1211 a P0251. Klíčkem nelze nastartovat, diagnostika ukazuje tlak 6000KPa, ale na na cuknutí z kopečka chytne okamžitě - poté je chod motoru v normálu, diag. ukazuje tlaky od 30.000KPa více. Po nějaké chvíli ale blikne kontrolka spirály, dle grafu diagnostiky tlak okamžitě padne a motor po pár vteřinách zdechne. Když lehce povolím přívodní trubičku ke vstřiku, hned vytéká nafta, z přepadů teče úplné minium - sotva po kapkách. Má s tímto někdo zkušenosti? Co s tím?

111228Obrázek
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kde to dělali v Řípově ??
možná se jim ne úplně "zadařilo"...
LordFord
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2016, 13:02

Příspěvek od LordFord »

roman1648
Ano, Řípov. Ale zadařilo se nim, včera jsem přímo na čerpadlo napojil ručičkový barometr (mám jen do 30bar) a přetočil se. Když jsem ho dal na lištu místo přívodu k jednumu vstřiku, ukázal cca 5-6bar - tzn. únik tlaku je na vstřikách.
Už je mám vymontované a poslané na vyčištění.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

aha, takže když to nejde do přepadů teče to přes trysky do válců, no, taky pěkný
pak dej vědět jak jsi dopadl, jaká cena a tak
já že kámoš tam asi před dvěma lety nechal 24tis., auto hulilo pořád stejně, to co mu vadilo tak se vlastně vůbec nevyřešilo, pak tam byl asi ještě dvakrát ale stejně nic, pak už to řešil jinde
ale třeba už se polepšili (rofl)
LordFord
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2016, 13:02

Příspěvek od LordFord »

Tak to jsi mě nepotěšil! ...mám trochu strach, co mi řeknou.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No jemu rekli ze vstriky vsechny spatny,podavacka ve vysokotlaku,pritom to chytalo normalne i vykon OK jen to hulilo,pak to vyresilo cidlo tlaku v sacim potrubi a kat kterej mu nekdo kuchnul,ale to nevi kde,bud tam nebo ve Fordu v Kurimi,jinde to nebylo (rofl) (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Ford“