Jaký olej lze použít? A v jakém poměru míchat/jezdit?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

skfk
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2013, 21:42

Příspěvek od skfk »

Milosss píše:Otázka, ako funguje čerpadlo Lucas v MB 220d či C alebo E na olej, či rastlinný alebo prefiltrovaný prepálený? Začne hneď tiecť a po pretesnení je na dlho kľud? Či jediná možnosť je zámena za mechaniku zo starších generácii?
jedině zaměnit za mechanické, pokud to půjde.
Lucas nic nevydrží.
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Navíc 220d má Lucas Epic.. Čerpadlo umí seřídit jen několik lidí s vybavenou dílnou přímo na Lucas Epic.. Seřídí se na stolici a na autě již doladit nejde. Na toto čerpadlo nadávají všichni.. Na olej, ikdyž nový, brzy houpe volnoběh, při jízdě cuká, teče, padá nafta, auto přestane chytat, atd.. Od 220d radši pryč, proto jsou mercedesy s touto motorizací nejlevnější.. Nejdřív jsem to měl v Cečku, potom v Ečku a už nikdy nikdy víc.. Nějaký chlapík v Jihlavě do této motorizace dává , nebo spíše dával, taxikářum čerpadlo z w124 200d, jen byl prý trochu problémn s ovládáním plynu, a auta jezdila bez potíží..
W210 290TD
Milosss
Přispěvovatel
Příspěvky: 368
Registrován: 22 říj 2009, 17:30

Příspěvek od Milosss »

Okej, 220d som vypustil z hľadáčika, mám akurát na ruke Passat B3 1.9 TD. Ten dokáže zvládnuť pomer nafty s olejom? To čerpadlo by mohlo niečo vydržať nie?
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Milosss píše:Okej, 220d som vypustil z hľadáčika, mám akurát na ruke Passat B3 1.9 TD. Ten dokáže zvládnuť pomer nafty s olejom? To čerpadlo by mohlo niečo vydržať nie?
80lirtů olej 5litrů benzínu
osobní zkušenost
čao
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

:-) :-) Přesně :-) :-)
W210 290TD
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Benzín se s olejem fakt promísí? Nebude to náhodou tak že těžkej olej padne na dno a benzín se bude držet nahoře?
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

Dr.Spiegel píše:Benzín se s olejem fakt promísí? Nebude to náhodou tak že těžkej olej padne na dno a benzín se bude držet nahoře?
přidej natural 91 nebo 95 párkrát s tím trochu cukni a máš to naředěný,protřepaný.
Mandix
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2016, 13:53

co tam lít

Příspěvek od Mandix »

Jsem v tomhle taky celkem nováček a zajímalo by mě celkově jak na to. Je nutno olej nějak upravit? Snižuje se životnost vozidla používáním těchto olejů? Pozorujete horší jízdní vlastnosti? Vim, že si to můžu najít na netu, ale nevim jak moc těm článkům věřit, tak mi zajímá, jak to chodí v reálu. Pokud je dotaz ve špatné kategorii, tak ho prosím přesuňte. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“