320D E46 Podložka sání(Podezření na spadnutí do válce)Pomoc

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
lukes128
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 13 dub 2015, 13:38

320D E46 Podložka sání(Podezření na spadnutí do válce)Pomoc

Příspěvek od lukes128 »

Ahoj kluci při demontáži sání na 320d mám podezření že mi spadla jedna tahle podložka viz.foto do vnitř,ale dívál jsem se endoskopem k ventilům a nic jsem tam neviděl jen jsem zjistil že ventil na 1.válci je otevřený-doufám že ta podložka,která je vysoká 1cm tam nemohla propadnout....Po veškerém laborování jsem zkusil se strachem nastartovat a nic nezarachotilo motor klidně asi 5 min na volnoběh běžel...Co by se stalo kdyby mi tam spadla?Rachot a konec?Nebo jaký je projev?Ta podložka je kovová klasická a na ni je nalepená tahle oranžová guma Díky moc za rady :-(

(Obrázek
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

Spíš ji někdo promrdal už před tebou. Vždycky, když sundávám sání, tak min . jedna podložka chybí. Mám kvůli tomu vždycky pár skladem..
Btw. vždycky se dívám, jestli mi nespadla do sacího kanálu, ale nevěřím, že by mohla propadnou otevřeným ventilem do válce.
lukes128
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 13 dub 2015, 13:38

Příspěvek od lukes128 »

Díky moc za radu a za uklidnění také si myslím že nepropadla...Je pravda,že žhavičky už někdo předemnou měnil,takže sání už bylo někdy dole..Je možné že ju někdo stratil předemnou a nebo mi spadla někam do motorového prostoru kde ji prostě nemůžu najít(hledal jsem X hodin)....Kdyby mi spadla do válce myslíš že by hned v motoru zarachotilo a ohnuli by se ventily a rozdrtil by se píst?
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Tym som si presiel aj ja, skoro ma kleplo. Nakoniec bola za sterterom ;)
TANN3R
Přispěvovatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06 úno 2016, 21:45

Příspěvek od TANN3R »

I kdyby se do válce nějak dostala, s největší pravděpodobností by se nestalo vůbec nic. Guma shoří a samotná podložka je tak jemná, že by se asi jen zaklepala do pístu a zustala tam. Je to spíš takovej tlustší alobal, než opravdová podložka..
Bmwrepair
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 07 dub 2012, 19:17

Příspěvek od Bmwrepair »

...Kdyby mi spadla do válce myslíš že by hned v motoru zarachotilo a ohnuli by se ventily a rozdrtil by se píst?[/quote]

Nejhorsi smrt je z vydeseni:) Jak by mohl kousek gumy se slabym pliskem ohnout ventil nebo rozdrtit pist? Asi moc koukas na televizi:) To jsou stejny obavy jako kdyz se motor potka a nekdo se strachuje jestli 6mm ventil neohnul 20mm ojnici. Bud v klidu, jak se tu psalo, nekdo to neresi kdyz mu to vypadne a posklada to bez. Ty pak mas sedivy vlasy jestli se neco nestane. Proste tak dej jinou a je:)
lukes128
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 13 dub 2015, 13:38

Příspěvek od lukes128 »

Díky za rady jde mi o to jen ze jsem měnil zhavicky a mam obavy aby mi ta podložka neosekala zhavicku...Stejně si myslím že ta podložka snad nemůže propadnout do válce je moc široká...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Dnešní zdvihy ventilů jsou kolikrát až směšné, tam sotva proleze to, co má.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „BMW“