Radost z nákupu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Radost z nákupu

Příspěvek od jericho-3 »

Koupil jsem si Mazdu MX 5 /1,6/s výklopnými světly a mám velkou radost . Je to nostalgie z dob, kdy jsem ji používal i přes zimu při námluvách mé polovičky..Je v dobrém stavu, orezlé pertly a chycené prahy, mechanicky o.k. Nevlastní někdo podobný stroj? :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

není mazda moc kryptofašistokomunismokapitalistická ?
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
NEVO
Přispěvovatel
Příspěvky: 976
Registrován: 07 kvě 2008, 20:44
Bydliště: Or.Polhora-Slovensko

Příspěvek od NEVO »

aký rok to máš? Inak je to super auto na zimu, ujo ju má a občas sa na nej zveziem
ten zadný náhon a proporcie tohto auta je podla mna dobré vyriešené
ale záleži aké široké gumy na tom máš, lebo na širokých to jazdí skoro ako na lyžiach (LOL) (LOL) (LOL)
nafta je dobra, benzin este lepsi, ale radsej by som to nepil
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

dobře Ty! nahraj fotky, měl jsem 323F mrkačku a rád na ní vzpomínám
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

ty už lezou nahoru ne?
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

MX5 je moooc fajn auto.Kamarád má tu s normal světlama,ale to není podstatné.Jisté je to že s jiným autem tolik zábavy nikdy nebylo.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Radost z nákupu

Příspěvek od ROMEK »

jericho-3 píše:Koupil jsem si Mazdu MX 5 /1,6/s výklopnými světly a mám velkou radost . Je to nostalgie z dob, kdy jsem ji používal i přes zimu při námluvách mé polovičky..Je v dobrém stavu, orezlé pertly a chycené prahy, mechanicky o.k. Nevlastní někdo podobný stroj? :)
Já sa divím že si nekúpil nejakého Taliana treba Alfu Romeo :roll:
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

bombastiq píše:není mazda moc kryptofašistokomunismokapitalistická ?
Nie Mazda je cisto bolsevicka zalezitost, kedze Japonci sa v 80tych a 90tych rokoch snazili prebrat a do urcitej miery adaptovali Stalinov model ekonomiky na ich podmienky. Jericho rychlo zober benzin a podpal tu bolsevicku kraksnu (crazy)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

NEVO píše:aký rok to máš? Inak je to super auto na zimu, ujo ju má a občas sa na nej zveziem
ten zadný náhon a proporcie tohto auta je podla mna dobré vyriešené
ale záleži aké široké gumy na tom máš, lebo na širokých to jazdí skoro ako na lyžiach (LOL) (LOL) (LOL)
Já s tím zajížděl do garáže , kde je kopeček a zatáčka před ním, tak jsem vše pečlivě odhrabal, došel pro popel a vše pečlivě posypal. Naštěstí to má dokonce zánovní gumy Dunlop Sport 185/60/14 , tak jsem to dokázal. Ale když jsem odjížděl z parkoviště, jen jsem se šaroval a nedovedl jsem pochopit jak jsem s tím mohl se sjetými gumami jezdit do lesa v zimě na chatu..Soudruzi hlupáci neví co činí, budiž jim odpuštěno.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Na mrkačce (323F) jsem měl 195/65 R15 vzorek mizerie (kupoval jsem jeté, nové v té době stály nesmysl). V gymnázce bylo hluboko do kapsy a každá kačka padla na N95. Takže jsem na nich jezdil i v zimě...dneska je to úsměvné :-)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

a mrkačka stála kolik ?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

323 F byl povedený model, lidé je milovali a automechanici moc práce neměli. Já osobně obdivuji hlavně to, že chytatelnost japonských motorů je až podezřelá, teplý studený jedno jest, stačí otočit klíčkem a už to běží. Žádné nálady motorů jako u evropanů, žádná čidla mimo rozsah, připitomnělá Řj nebo smrtelná lambda, která vyřadí motor z provozu. Pořád nechápu sousedku, její Toyota Starlet má snad půl mega, do motoru se leje už jen olej ze supermarketu, přemluvil jsem ji, abych jim udělal rozvod, koupil jsem svíčky , a když jsem vyndal staré, měly upálené kontakty , to jsem ještě neviděl a furt to jelo, nejdřív jí kurvil manžel , pak jeho žena a teď jí kurví synáček a dává jí co proto..Auto zamrzlé , okolo ty nové sráče a kluk vezme za klíček a zmizí..Co na to říci? :)
P.S. jo jestli se ptáš mě, radši barvu nepřiznám, ale bylo to do 30000kč..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Docela by mě zajímalo, jak vypadá chladič na tom Starletu..měl jsem na Sunny GT tak 10 voštinek :-) Zbytek vzala sůl, přesto chladil zcela bez problémů.

U té 323F máš pravdu, ten vůz patřil k opravdu esům spolehlivosti, bohužel koroze a dálniční nehoda dala té mojí mrkačce zabrat.. snad jedině topení bylo slabší. Vyklápěcí světla byla skvělá.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No chladič byl přesně tak, jak píšeš, ten jsem dával nový stejně jako zadní tlumiče.. A co se týče vyklápěcích světel , mají jednu nevýhodu, večer není přes ně vidět..A dnes jsem koukal do motoru Miaty a ona má dokonce klima /nevím k čemu/ a nový alternátor. Postupně zjišťuji, že to je lepší než jsem vůbec čekal..Akorát ženě se nelíbí ten chromovaný rám na zadním kufru, zatímco mě ano.. :)
nepropadat panice...
Velký metař
Přispěvovatel
Příspěvky: 104
Registrován: 17 led 2017, 15:52
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Velký metař »

No kdyz jsme u tech mrkacek , co rikate na Nisan 200 SX ? Kamarad z prace ho jeden cas mel , bylo to nadherny sportovni auto a na svou dobu , mel to kolem roku 2002, nebylo 170 koni vubec spatnych . Proste benzin s turbem , byla to parada . Jinak o holky nouzi nemel , taky to byl takovy kudolapac :)
O1 ASZ 96kw serie
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“