Hyundai ix20, Kia Venga

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

citron66
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 05 úno 2012, 19:42
Bydliště: Brno

Hyundai ix20, Kia Venga

Příspěvek od citron66 »

Jdu opět s prosíkem o názory mechaniků na tyto dva, téměř identické vozy. Žena se mi v nich shlídla, spíše k ix20, je na ježdění po městě, do práce na nákupy a tak. Dosud jezdí Áčkem z roku 2003 a chce změnu. U obou korejců jde o motor 1.4 benzin. Jaký je váš názor, korejce ano či ne, popřípadě jaké městské auto s vyšším posazem? ALE NE SUV. Díky za názory
Sharan 1,9TDi, 85kW, 2007
Panda 1,2, 2006
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

za mě úplně v pohodě, jsou to dobý autíčka, těch problémů je s tím minimum, občas nějaký vytahaný rozvody nebo tak ale to až s větším nájezdem
Uživatelský avatar
cippis
Přispěvovatel
Příspěvky: 615
Registrován: 23 led 2006, 21:02
Bydliště: okolo Prahy

Příspěvek od cippis »

Otresnej sololit uvnitr. Ale jestli jezdi s multikarou MB A, tak si polepsi. :-)).
Blbe udelana zadni naprava, skace to jako koza. Proto na co to chces je to auto uplne Ok.
Superb 2,0 Tdi DSG Style, A6 3,0 TDI Q S-line, M. Pajero I. 2,5 Td do lesa
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jako že Ačko nejni pohodlný ?
citron66
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 05 úno 2012, 19:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od citron66 »

Dnes jsem se byl v autosalonu Hyundai projet IX20 1,4 benzin. Samozřejmně mé pocity jsou velmi individuální a patrně se s mnohými zde neshodnu, ale pokud porovnám MB A 1.4 s IX20 1.4 je Hyundai značně pohodlnější. Jak sedadly, tak komfortem při jízdě. Ale asi porovnávám neporovnatelné, tyto auta dělí 14let. Áčko se chová jako motokára, je tuhá, naproti tomu IX20 je pocitově o hodně "měkčí". A pokud mám posoudit, jak vypadá interier, je znát, že IX20 není premiová značka, ale interier vůbec neurazí a na používání jako městskýho auta mě připadá vcelku přijatelné. Roman1648 napsal problém s rozvoďákem u vyššího nájezdu kilometrů, děkuji mu za názor, jen se ještě zeptám, co je to vyšší nájezd?
Co teď sleduju, auta s nájezdem do 50Tkm mizí rychle po zveřejnění nabídky, s nájezdem přes 130Tkm v nabídce zůstávají.
Volil bych, pokud možno euro 5, protože nemá debilní start-stop, u euro 6, se kterým jsem se dnes vozil, už je standartní a nelze jej trvale vypnout, pouze lze deaktivovat před každou jízdou, to bude při používání na palici. Můj názor, prosím, berte jen jako můj názor na toto auto, že je to slušný auto za přijatelnou cenu. Jen bych prosil uživatele a mechaniky o názor na poruchovost těchto korejců a eventuelní náklady na údržbu.
Ještě doplním spolehlivost MB A, které jsem koupil jako 5ti leté s 90T km, a za 9 let používání auto chtělo jen klasický spotřebák, z vad jen spínací skříňka, a nějaký kladky u alternátoru, který neskutečně hvízdaly, jinak nic. A to toto auto není příliš oblíbeno co do spolehlivosti. :)
Sharan 1,9TDi, 85kW, 2007
Panda 1,2, 2006
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

do 6 let staří pohoda pak pryč
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Pokud najede "prd", tak je to celkem fuk... jinak se zeptej, co stojí např. výměna homokinetického kloubu... třeba ještě změníš názor, že to není prémiový vůz :D
GIV Variant TDi ???kW
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pokud dáš na komfort, kup si na bazoši voňavku R 16 a budeš nadšen, je to jízda na mechu ..Poslechni Slavkova a zeptej se na servis, ten je pro provoz vozu důležitější.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To jsou bohuzel uskali vetsiny japoncu,korejcu atd.
Spousta veci jen v originale a ceny nekdy primo zdrcujici...
Spojky,poloosy a podobny veci stoji mnohdy troj-ctyrnasobek normalnich cen
citron66
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 05 úno 2012, 19:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od citron66 »

Pánové díky, přesně toto jsem potřeboval vědět, na druhé straně žena po 9ti letech, co vlastnila Áčko, najela 70Tkm, myslím si, že u tohoto auta to více nebude. To by snad mohlo přežít bez velkých oprav ne?
Sharan 1,9TDi, 85kW, 2007
Panda 1,2, 2006
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hele, těžko říct, to nikdy nevíš
přesně to stejné si říkala spousta majitelů 1.2HTP 6V že s tím pojedou jen občas a kadla kadla, tak že to přece musí vydržet (rofl)
citron66
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 05 úno 2012, 19:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od citron66 »

Z vašich názorů lze tedy pochopit, proč tyto auta ještě v tovární záruce okamžitě mizí z nabídky a kousky po záruce s nájezdem 100+ se prodávají dlouho.
Co vy byste doporučili za auto, který má vyšší posaz a zhruda stejnou velikost? Druhá možnost je dojezdit Áčko do mrtě a pak rovnou ze silnice do šrotu
Sharan 1,9TDi, 85kW, 2007
Panda 1,2, 2006
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Možná bych ještě doporučil se pořádně podívat, co ta jejich (prodloužená) záruka pokrývá a co nikoli... možná se budeš divit :D
Co do toho Ačka nacpeš, než dožije. To u toho"kundaie" ztratíš ihned v okamžiku, kdy s tím vyjedeš ze salónu... a možná i mnnohem víc 8)
Samozřejmě, že pokud to máš do nákladů a mínus DPH, tak se to zase počítá trochu jinak...
GIV Variant TDi ???kW
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Pokud vím od kolegy, konkrétně Hyundai se zárukou nedělá vůbec žádný problém. On má tři roky (11/2013) model i30 s motorem 1,6GDI a po 42 tisících km mu na záruku vyměnili (krom jiného) například ložisko kola a komplet spojku.

Za mě - na poskakování po městě a kolem komína je úplně jedno, co koupíš. Dneska je to v drtivé většině stejně jen o tom, jakou výbavu v autě chceš mít a jak sedne do ruky, protože jinak je to plus mínus stejně pořád to samé.

Já bych šel spíš do Clia, líbí se mi víc než Hyundai, navíc je levnější a držák, ovšem nemá tak vysoký posez. Ale to je můj soukromý názor. Mně se líbí Renaulty, jinému něco jiného.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
citron66
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 05 úno 2012, 19:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od citron66 »

Marek77: máš pravdu, Renaulty jsou pěkný auta, mnoho let jsem s nimi jezdil (Scénic), a pohodlná. Bohužel v tomto autu se shlídla žena a jak se s ním svezla, bylo hotovo. Asi máš pravdu s tím, že dnešní auta jsou dost ošizená co do kvality a díky emisním normám poruchová a značně omezená životnost motorů.
Slavkov: souhlasím s tebou, že nejhorší investice na světě je koupě novýho auta. Nikdy jsem nový auto neměl, vždy více, či méně ojeté. Ale u tohoto auta, kdy si jej vlastně vybrala žena a Hyudai mi nabídli funglovku za cenu čtyřleté ojetiny, má to 5let záruku (jsem si vědom, že na garančkách jim část kupní slevy zase zaplatím), už jsme na 90% rozhodnutí. Protože jsme oba 50+, tak si poprvé v životě dopřejem pocit vlastnictví fungl novýho auta, dokud na tom světě ještě jsme. Jestli děláme chybu, či ne, ukáže čas.
A áčko zatím zůstane, ujme se jej dcera a bude na něm pilovat s své řidičské umění.
Děkuji všem zúčastněným za názor
Sharan 1,9TDi, 85kW, 2007
Panda 1,2, 2006
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“