Ford Focus III - chování motoru

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
funscreen
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2017, 10:30

Ford Focus III - chování motoru

Příspěvek od funscreen »

Ahoj všem,

mám problém s 1,6 TDCi (85/115) z roku 2012.. Vypozoroval jsem, že když řadím jakkýkoli rychlostní stupeň (nahoru i dolů), tak když déle podržím spojkový pedál, otáčky cca 2 vteřiny jsou na místě, než klesnou. Ale toto se děje pouze, když je zařazená rychlost. Když vyřadím, otáčky klesnou plynule, téměř hned. Co to může dělat? vyčetl jsem různě, že řadě lidí pomohlo vyměnit čidlo na spojkovém pedálu. Ale tam jsou dvě :-) Nevím,které? A ještě jedna věc, celé auto se na volnoběh hodně klepe, vibruje. Když nastartuju, vpravo u spolujezdce je slyšet jakoby dunění.. Myslel jsem, že by to mohlo být potrubí, ale to je OK. Myslíte, že to může být známka ložiska spojky? Nebo mě napadla řemenice na klikovce (ta může způsobovat i vibrace).. Ale silentbloky jsou OK. Auto má 170tkm.. V servisu FORDu mi řekli vyměnit spojku + dvouhmotu, ale já nekradu a nikde není psáno, že to je 100% ono.. Když jsem zajížděl na zahradu (přes nájezd hrany chodníku) něco v motoru hodně zahučelo, zahvízdalo.. Nebo rozvody.. Já fakt nevím.. To by asi mohla být ta spojka. Ale funguje normálně.. Může spojka, která je na cestě do důchodu způsobovat vibrace a dunění? Nevím, co s tím a nechci vykrvácet aby někdo hledal...
Dík všem za pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Ford“