Jaguar XF 2.7d - náhodně blbě startuje.. (točí, ale nechytá)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
macman
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 21 črc 2008, 14:42

Jaguar XF 2.7d - náhodně blbě startuje.. (točí, ale nechytá)

Příspěvek od macman »

mám Jaguara XF 2.7d rok 2008 a postupně se snažím vychytat všechny závady..

momentálně mne trápí startování... Studený start je z 90% bez problému, auto se párkrát převalí a chytne.. Stejně tak start po delší době je z 90% bez problému.. Problematický je start v krátkém čase po předchozím chcípnutí.. Je jedno, jestli motor běžel předtím 10 sekund a je pořád studený, nebo hodinu..

Pokud se tomu nechce startovat, tak točí těch 15s (tak dlouho točí startér po stisknutí tlačítka), někdy chytne třeba po pěti sekundách na druhý pokus, někdy se stalo, že motor chytnul, ale neměl dostatečné otáčky, takže nevypnul startér, někdy pomůže zamknout a odemknout auto a pak chytí ihned..

Prostě není v tom žádný systém, až na to že je větší šance problém vyvolat opakovanými starty..

Samozřejmě v jednotce není žádná chyba a auto si na nic nestěžuje..

pokud auto nastartuje, jezdí bez jakýchkoliv problémů.. Pouze 1x se stalo, že chvíli po nastartování to na volnoběh zdechlo a pak se tomu zase nechtělo startovat (uprostřed křižovatky)..

U diagnostiky JLR SDD jsem nenašel jak jednoduše sledovat tlak v railu, Delphinu mi někam uklidila manželka a mám zde ještě diagnostiku, co používám na BMW GS s nějakým ELM, ale nemám soft pro auta..

Nicméně.. čím začít?? čidlo tlaku railu?? Regulační ventil??

Karel
PJ2.7
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2024, 19:42

Re: Jaguar XF 2.7d - náhodně blbě startuje.. (točí, ale nechytá)

Příspěvek od PJ2.7 »

Dobrý den, mám nyní naprosto stejný problém. Dokázal jste vyřešit? Případně kde byla chyba? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Jaguar“