Sametova Ukrajina

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Já doufám, že se domluví. Dnes je vše řízeno penězi i války. A ti co stojí v pozadí chtějí vydělat. Jestli ovšem právě válka není pro ně busines. Docela by mne zajímalo co ti oligarchové co to řídí(financují) mají v plánu.
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1098
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

No Vici, jestli myslíš mě, tak jsem nenapsal, že je super, že tu byli Němci a nemyslím si to. Jen jsem o nich napsal, že si myslím, že jsou kulturní národ, na rozdíl od jiných.
Myslím si, že nebýt jednoho zfanatizovaného debila na Balkáně, tak jsme toho všeho hrozného ve 20. století asi mohli být ušetření...
Typicky české je spíš furt na všechno nadávat, jak to stojí za ho*vo a že nás nikdo nemá rád, jak nám každý ubližuje a akorát tak kecat u desátého piva nesmysly ve smyslu "kdybych mohl, tak bych jim všem ukázal" a jak to dřív bylo super, stát se o mě postaral, politici nekradli, nebylo tolik vražd, atd. ...tohle ale do dneška bohužel dělá většina národa :-(
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Kulturní národ.. a kolik zla spáchal, zajeď si o kulturnosti německého národa zapřemýšlet třeba do Osvětimi
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1098
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Asi si pořádně nečetl, co jsem psal předtím...myslíš si, že Rusové byli lepší?! To snad ne...celá Sibiř je plná Stalinovo mrtvol, hladomory na Ukrajině, chování ruských vojáků v "osvobozených" zemích v Evropě-znásilňování a únosy, atd. Nebo namátkou třeba Katyň. Němci taky dělali sviňárny třeba se Židama, ale myslím si, že ruský mužik toho má na svědomí podstatně víc, včetně protižidovských pogromů. A když vezmu nějaký průměr chování normálních běžných Němců a Rusů, tak jsou na tom Němci o hoooodně lépe. Kulturních velikánů mají obě země dost, ale vzhledem k počtu obyvatel, na tom je Německo o dost lépe. Rusko bylo bohužel vždycky dost zaostalé, proto se taky bolšouni pomocí syfilitika Lenina dostali k moci, místo před popravčí četu, kam všichni za jejich zločiny patří! Myslíš, že třeba vyvraždění vlastní panovnické rodiny bylo košer?! Tohle v posledních 200 letech zvládli, co vím, akorát Rusové a Srbové(nic proti nim). Co je to pak za kulturnost a mentalitu národa?!
A jestlipak třeba víš, kdo třeba vymyslel koncentráky? Byli to Angličani, za búrské války, kterou vyprovokovali kvůli zlatu a drahokamům v jižní Africe.
Jen bych ještě dodal, že jsem byl v Německu i v Rusku a viděl jsem na vlastní oči ty propastné rozdíly...
Proč třeba Rusové chtějí BMW a Mercedesy, ale Němci nechtějí ZIMy, ZISy, Čajky, Volhy apod. ?! A to je jen vrcholek ledovce.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Zrovna jsem viděl v TV. Prý sankce proti Rusku zvýšit. A jako na potvoru Francie staví Rusku křižníky. A že ona žádné sankce dělat nebude. Jó busines na prvním místě.
GeneHawkins
Přispěvovatel
Příspěvky: 744
Registrován: 20 říj 2009, 20:46

Příspěvek od GeneHawkins »

nemo píše:Stačí pan Google.
http://www.globalpolitics.cz/clanky/geo ... ovani-nato
bod 3.4
Možná jsi mi přesně nerozuměl. Ptal jsem se po odkazu na tu dohodu, o které píšeš, ne na odkaz kdo o ní fabuluje.
http://www.blisty.cz/art/73201.html
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

nemo píše:Zrovna jsem viděl v TV. Prý sankce proti Rusku zvýšit. A jako na potvoru Francie staví Rusku křižníky. A že ona žádné sankce dělat nebude. Jó busines na prvním místě.
Ty jseš jak McGyver,poskládáš si z těch zpráv co zrovna potřebuješ :-D
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Není co skládat, vychází pořád to samé :
Vladivostok byl postaven po etapách. Přední část je dílem STX France, zádní vyrobil Baltijskij závod v Petrohradě. Po ukončení výstavby byla záď dopravena po moři do Saint-Nazaire k závěrečné montáži. Dostavba Vladivostoku a jeho vybavení zbraněmi se má konat v ruských loděnicích Severnaja verf.
Prodej do Ruska
V srpnu 2009 projevilo Rusko zájem o zakoupení jedné lodi třídy Mistral a stavbu až tří dalších jednotek ve vlastních loděnicích ve spolupráci s francouzskou loděnicí DCNS. Byl by to první takto rozsáhlý import zbraní do Ruska od rozpadu Sovětského svazu. Pro ruské námořnictvo přitom není důležitá jen jejich schopnost výsadkových operací, ale především jejich možnosti v roli velitelských lodí. Obchod si našel řadu kritiků, například gruzínského prezidenta Saakašviliho či pobaltských zemí. Podle serveru Globalsecurity.org zastává mnoho expertů názor, že zakoupení lodí nemá vojenský smysl, ale má Rusku umožnit přístup k nejmodernějším vojenským technologiím.
V prosinci 2010 uzavření obchodu oficiálně potvrdil francouzský prezident Sarkozy. První pár výsadkových lodí bude postaven ve spolupráci ruských loděnic a francouzské DCNS, přičemž druhý pár již bude celý postaven v Rusku. Francouzská loděnice DCNS staví výsadkové lodě Vladivostok a Sevastopol. Do služby mají vstoupit v letech 2014–2015. Druhý pár postaví ruské loděnice s 20% podílem francouzských firem. Lodě ponesou plné senzorové a komunikační vybavení. Jejich výzbroj budou tvořit dva 30mm kanóny Breda Mauser a čtyři 12,7mm kulomety. Jejich převravní kapacita činí 450 vojáků a 70 obrněných vouzidel, k jejichž přepravě a podpoře typicky slouží osm bitevních vrtulníků Ka-52K, osm vrtulníků Ka-29/31 Helix a čtyři rychlé vyloďovací čluny, na palubě je též moderní nemocnici se 69 lůžky.
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

To byla příčina a tady je následek.
http://www.lidovky.cz/cr-sankce-eu-vuci ... _ln_eu_mel
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

A jakou spojitost má to cos obšlehl teď s tím co jsi napsal předtím ( asi aby to bylo srozumitelnější jsi tam nechal ty datumy :D )
To že za zrušení toho letitýho kontraktu na Francouze nejvíc tlačí USA ti tam asi zrovna moc nepasuje. Na USA nadáváš že něco dělají,na Francouze že div nepomáhají, tak teď v tom mám zmatek :?
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

nemo píše:To byla příčina a tady je následek.
http://www.lidovky.cz/cr-sankce-eu-vuci ... _ln_eu_mel
Tak teď už je to snad jasný i těm největším zabedněncům :D
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

Datum jsem nikde nemazal. Jen tvrdím že busines je na prvním místě. Ale když to někdo nechce vidět tak to prostě nevidí.
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

nemo píše:Datum jsem nikde nemazal. Jen tvrdím že busines je na prvním místě. Ale když to někdo nechce vidět tak to prostě nevidí.
Ty když potřebuješ odpovědět tak prostě odpovíš.Jakej smysl má věta " datum jsem nikde nemazal" když jsem ti napsal že jsi je tam nechal :? Slovo "byznys" se může a píše normálně česky, tvoje "busines" není ani ryba ani rak když nevíš jak se to píše,ale o tomhle ta debata není,jen dokresluje úroveň pisatele.
nemo
Přispěvovatel
Příspěvky: 464
Registrován: 23 led 2006, 16:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od nemo »

No, že bych nevěděl, jak se to píše to asi ne, ale mělo to být lehce ironické. Ale když to nechápeš, nedá se nic dělat. O tom opravdu debata není.
Myslím, že pár pravopisných chyb, by se v tvém příspěvku našlo, ale opravit si je musíš sám.
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

Ironie,tak to potom jo. Vymetat takovýhle internetový diskuse alá Novinky.cz , Institut Václava Klause, diplom od mladýho z PORGu a můžu jezdit po světě a přednášet se starým ( mimochodem,myslel jsem to ironicky a schválně jestli budeš vědět kterou část ) :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“