citroen xsara picasso

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adi
Aktivista
Příspěvky: 2434
Registrován: 11 čer 2009, 19:02

citroen xsara picasso

Příspěvek od adi »

Ahoj zitra budu resit Citroen xsara picasso rv 2003 1,8 benzin.U tohoto auta se pri zamknuti ihned odemknou dvere.Auto nejde vubec zamknout.Na co vse se zamerit?Napadaji me kabely ve dverich v pruchodce,nebo nejaky spinace,ale nevim kde se u tohoto auta nachazeji dverni spinace?Mate s touto zavadou nejakou zkusenost?Jak poznat zda to nedela samotny zamek,nebo moturek zamykani?
diky
vw passat b5,5 1,9tdi 96kw
Vw Golf III 1.9TDi 66kw,verze sociál se švihadlama
Vw Passat 1,9TDi PD 85kw
peugeot 405 1.8td
renault thalia 1,2 16V 2009
Uživatelský avatar
adi
Aktivista
Příspěvky: 2434
Registrován: 11 čer 2009, 19:02

Příspěvek od adi »

Takze jsem se ted dival na auto a toto jsou informace,ktere jsem zjistil:
-Kabely ve vsech dverich jsou OK
-nekdy to zamknout jde a nekdy ne
-zjistil jsem ze jakmile to neslo zamknout a zamknul jsem od spolujezdce tak to zamknout slo
-v jednotce BSi je pamet prazdna - dival jsem se do merenych hodnot a tam se nic nemeni - byly tam zavrene,otevrene dvere a porad to bylo u vsech dverich stejny i kdyz jsem dvere ruzne oteviral-to bude asi chyba diagnostiky
-vzdy kdyz zamknu a zpet se odemknou vsechny dvere zpet tak jsou slyset leve zadni dvere jak moturek cvakne pri zamknuti a znovu se vrati cvaknutim - akorat nevim zda to dela kvuli tomu ze je moturek KO?
poradil by mi nekdo prosim?
Kde to ma dverni spinace?
vw passat b5,5 1,9tdi 96kw
Vw Golf III 1.9TDi 66kw,verze sociál se švihadlama
Vw Passat 1,9TDi PD 85kw
peugeot 405 1.8td
renault thalia 1,2 16V 2009
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

hm... to ozaj vyzerá ako keby BSI nevedela kedy sú dvere zavreté a otvorené, podla mňa to preto takto blbne. Keď pozeráš merané hodnoty a otváraš/zatváraš dvere tak sa údaj vôbec nemení pri žiadnych dverách? A čo feedback zámkov zamknuté/odomknuté? Tie snímače otvorenia dverí sú normálne v zámku dverí, podobne ako to má napr Octavia 1 a myslím že to bude aj podobný problém s mikrospínačmi v zámkoch. Kedysi dávno som ten zámok na Picasse menil, ale menil som len kus za kus tak neviem či sa to dá opraviť pododbne ako na O1. Btw v aute sa rozsvieti osvetlenie keď otváraš dvere?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Někdy to dělají i neseřízené zámky, že se perou mezi sebou. Pokud někdo s nimi laboroval, samozřejmě nevím přesně, jak to má xsara..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
adi
Aktivista
Příspěvky: 2434
Registrován: 11 čer 2009, 19:02

Příspěvek od adi »

Marek001 píše:hm... to ozaj vyzerá ako keby BSI nevedela kedy sú dvere zavreté a otvorené, podla mňa to preto takto blbne. Keď pozeráš merané hodnoty a otváraš/zatváraš dvere tak sa údaj vôbec nemení pri žiadnych dverách? A čo feedback zámkov zamknuté/odomknuté? Tie snímače otvorenia dverí sú normálne v zámku dverí, podobne ako to má napr Octavia 1 a myslím že to bude aj podobný problém s mikrospínačmi v zámkoch. Kedysi dávno som ten zámok na Picasse menil, ale menil som len kus za kus tak neviem či sa to dá opraviť pododbne ako na O1. Btw v aute sa rozsvieti osvetlenie keď otváraš dvere?
presne tak,udaj se nemeni pri zavreni a otevreni u zadnych dveri,proste tam je porad zavrene i kdyz mam otevrene dvere.Akorat vubec nevim po cem,respaktive po jakych dverich mam jit,jelikoz pamet je prazdna.Akorat jsem si vsim,ze kdyz zamkneme od ridice,tak se dvere zamknou a odemknou.Jakmile pri teto zavade jdu hned zamknout u spolujezdce,tak je to v pohode,vsechny dvere se bez problemu zamknou.Jednou jsem si vsiml ze pokud jsem zamknul u ridice a dvere se bezproblemu zamkly,tak jsem bral u vsech dveri za kliky a jedine dvere u spolujezdce byly odemceny.Nejhorsi je ze tato zavada je sporadicky.Vsechny dvere maji kabely ve dverich jako nove.Dokonce jsem vsechny spoje co jsou ve dverich pristrikaval wd olejem.Jedine me napada zamek u spolujezdce.Da se jeste neco zmerit?Nemate nekdo prosim schema k tomuto autu?Jinak nikdo nic se zamky predemnou nedelal.
vw passat b5,5 1,9tdi 96kw
Vw Golf III 1.9TDi 66kw,verze sociál se švihadlama
Vw Passat 1,9TDi PD 85kw
peugeot 405 1.8td
renault thalia 1,2 16V 2009
Uživatelský avatar
M.P
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 08 led 2010, 00:17
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od M.P »

koukni sem :
www.xsara.cz
Citroën C5 Break 2.0 HDi / 2004
Obrázek
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Jsem zvědavý na výsledek, čeká mě to na dvou Berlingách a jsem líný něco zbytečně rozebírat. (LOL) Tipuju servomotorek, aspoň ten to většinou dělal na starších Citroenech a Peugeotech.
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Uživatelský avatar
adi
Aktivista
Příspěvky: 2434
Registrován: 11 čer 2009, 19:02

Příspěvek od adi »

HonzaXM píše:Jsem zvědavý na výsledek, čeká mě to na dvou Berlingách a jsem líný něco zbytečně rozebírat. (LOL) Tipuju servomotorek, aspoň ten to většinou dělal na starších Citroenech a Peugeotech.
Taky se mi to nechce rozebirat,auto u sebe ted nemam,taky me jediny napada ten servomotorek.Je to.tezky to vyndat,nebo je to neco podobneho jako na octavii1?
vw passat b5,5 1,9tdi 96kw
Vw Golf III 1.9TDi 66kw,verze sociál se švihadlama
Vw Passat 1,9TDi PD 85kw
peugeot 405 1.8td
renault thalia 1,2 16V 2009
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jo, motorek je v háji, je to klasická bolest frantíků,cvak-cvak
jde to dobře, nemají tam plechový zadeklování a podobný blbosti
Odpovědět

Zpět na „Citroën“