ESP chyba u Passata 74Kw

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Daf
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 14 zář 2008, 19:46
Bydliště: Kutná Hora

ESP chyba u Passata 74Kw

Příspěvek od Daf »

Ahoj

Nějakou dobu jsem měl odstavený auto (cca 2 roky) a když jsem to zpojízdnil,objevila se na palubce chyba ABS a ESP. Oba systémy byly najednou nefunkční. Stálo to v kopřivách,bylo tam vlhko,odešlo čidlo na kole. VAG hlásil myslím pravý přední. Tak jsem ho vyměnil. ABS hned zhaslo a funguje bezvadně. Ale ESP nezhaslo a dál je nefunkční. Ve VAGu už to nepíše nic a já nevím co s tím. Myslel jsem,že když je to čidlo společný pro oba systémy,budu mít vyřešeno. Ale nemám.
Je potřeba to ESP po poruše někde "aktivovat" ? Nebo tam může být ještě jiná závada? Už mě ta kontrolka sere. Svítí dva roky. :-)

Díky za případnou pomoc.

Je to Passat kombi 74Kw , 2001.
Uživatelský avatar
M@ty
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 08 čer 2012, 11:59
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od M@ty »

Jen pro kontrolu : Nemas ho deaktivovane spinacem na palubce vedle radia?
VW Passat 3BG AVF 4motion , Passat 3B AFN Syncro
Passat 3B AVG 4motion , Passat 3B/3BG AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4314
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

pokud svítí ta kontrolka,tak musí být někde v řj abs/esp nějaká chyba a nebo je vyponuté vypínačem...jinak by přeci nesvítila
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Daf
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 14 zář 2008, 19:46
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od Daf »

Kluci to je přece systém kterej se nedá trvale vypnout. Po každým nastartování se uvede do činnosti i když byl před tím vypnutej tím tlačítkem... Ale mě to svítí pořád a ESP nefunguje. Taky nefunguje tempomat,ale to si spojuju s tím ESP. V diagnostice nikde žádná chyba. Na co se můžu ještě zaměřit? Zkusit jiný čidlo?
matess
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 03 srp 2007, 12:59
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od matess »

A zkoušel jsi to projet a nastavit...už si přesně nepamatuju, ale tenkrát jsem to řešil na Polu po delší odstávce, stačilo projet, zatočit na jednu stranu, na druhou a samo to zhaslo. Místní odborníci ti jistě poradí jak na to.... možná bude postup i někde na fóru.
tady jsem to našel:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... astaven%ED
Octavia combi TDi ASV + Reesha chip prodáno
VW Sharan TDI
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4314
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

matess píše:A zkoušel jsi to projet a nastavit...už si přesně nepamatuju, ale tenkrát jsem to řešil na Polu po delší odstávce, stačilo projet, zatočit na jednu stranu, na druhou a samo to zhaslo. Místní odborníci ti jistě poradí jak na to.... možná bude postup i někde na fóru.
tady jsem to našel:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... astaven%ED
vím co myslíš,ale to by zase vyskočila nějaká chyba.tuším něco o základním nastavení,nebo tak něco...proč tady nic vag nepíše?
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
blonn
Aktivista
Příspěvky: 1135
Registrován: 01 dub 2009, 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od blonn »

Kluci to je přece systém kterej se nedá trvale vypnout. Po každým nastartování se uvede do činnosti i když byl před tím vypnutej tím tlačítkem... Ale mě to svítí pořád a ESP nefunguje.

DAF:ESP se dá gombíkem vypnout na panelu, pak svítí kontrolka na budíkách. Teda aspoň já to mám...
GIV 1,9TDI 74kw AXR/var, EGR OFF, MAF OFF 110KW 150PS 330NM, JEDN.+HDS
matess
Přispěvovatel
Příspěvky: 94
Registrován: 03 srp 2007, 12:59
Bydliště: Brandýs n/L

Příspěvek od matess »

Taky mi jde vypnout tlačítkem, ale musím se mrknout co to udělá když to vypnu a znovu nastartuju.

Jak píšeš o tempomatu - zkoušel jsi mrknout na spínač spojky - ne na chyby, ale v hodnotách?

Na VW clubu je tento postup - za zkoušku nic nedáš:
Spojit se s řídící jednotkou,zadat login 40168,zvolit základní natavení,pak ukončit komunikaci. Kontrolky abs a esp budou nyní svítit.
Prudce sešlápnout brzdový pedál,kontrolka abs by měla zhasnout. Poté se pomalu rozjet,prudce zatočit doprava a pak doleva,kontrolka esp by měla zhasnout. To je vše. Nejdříve je však třeba vymazat závady v paměti jednotky.Pokud chyby nelze vymazat,není základní nastavení možné. Mimo závady"jizdní test aktivován".
Octavia combi TDi ASV + Reesha chip prodáno
VW Sharan TDI
blonn
Aktivista
Příspěvky: 1135
Registrován: 01 dub 2009, 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od blonn »

No co by to asi udělalo, zapne se....
GIV 1,9TDI 74kw AXR/var, EGR OFF, MAF OFF 110KW 150PS 330NM, JEDN.+HDS
Daf
Přispěvovatel
Příspěvky: 53
Registrován: 14 zář 2008, 19:46
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od Daf »

Byl jsem na pár dní mimo město,tak se omlouvám,že jsem nereagoval. Díky za zájem a "matessovi" za konkrétní rady. Hned o víkendu to vyzkouším. Spínač spojky? To jsem ani nevěděl,že tam je :-) Dík.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“