Toyota na volnoběh nedobíjí

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Marek67
Přispěvovatel
Příspěvky: 463
Registrován: 06 pro 2007, 22:38
Bydliště: Vyškov

Toyota na volnoběh nedobíjí

Příspěvek od Marek67 »

Zdravim nevíte někdo jak to má toyota avensis rok 2008 2.Odiesel s dobíjením jestli má rewgulátor v altíku nebo napětí řídí motorovka montoval jsem totiž led svícení se snímáním startu motoru nad 13V a je tam občas problém že světla zhasnou a dnes jsem to měřil na volnoběh 12,30V když se zvýší otáčky tak po chvíly začne dobíjet 14V nebo stačí zapnout nějakej spotřebič klimu,světla totiž nikdo by si toho nevšim nebýt montáže těch světel problém s vybytou baterii není baterie je OK nabitá a kontrolka dobíjení v přístrojovce se chová jak má tak nevím jestli je to normální.
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 861
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

Jak ti napětí může padat na 12,3 když nabitá aku má 12,6V?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

jo, tak nějak podobně to má myslím i Focus třeba, na měřák to sice dobíjelo, ale pořád svítila kontrolka...
Marek67
Přispěvovatel
Příspěvky: 463
Registrován: 06 pro 2007, 22:38
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Marek67 »

roman1648 píše:jo, tak nějak podobně to má myslím i Focus třeba, na měřák to sice dobíjelo, ale pořád svítila kontrolka...
Jo Focus to tak má to vím ten si měří i teplotu baterie(respektive vypočítává s čidla nasáv.vzduchu a čidla chladící kapaliny) a podle toho do ní šupe klidně i 15V, no ale chtěl jsem vědet jestli to tak má i avensis protože a to jsem nenapsal tak když jsem ti světla dával tak to bylo za studenyho motoru a to vím že na volnoběh to dávalo normál 14V to až ted pán dojel štreku a na volnoběh to prostě nedobíjelo až po přidáni plynu cca do 3sec.ale kontrolka baterie se mu prý nikdy nerozsvítila z toho soudím že systém je tak nastavenej a vše je asi OK ale potřeboval bych to vědět na 100pro
happy11
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2014, 14:14

Příspěvek od happy11 »

jo, tak nějak podobně to má myslím i Focus třeba, na měřák to sice dobíjelo, ale pořád svítila kontrolka...
We are the pioneers in providing 642-902 free exam pdf - braindumps.com and SAP exams with 100% exam pass guarantee.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

v prvné řadě dobíjení se měří přímo na výstupu z alternátoru to další je prostě úbytek proudu a závada,

kde to měříš?
Odpovědět

Zpět na „Toyota/Lexus“