Nastavení rozvodů u PD pomocí VAG

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
marek7650
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2012, 16:15

Příspěvek od marek7650 »

Zdravim
Kupil som auto od kamarata passat 2,0 tdi PD
auto startuje pekne akurat ma slaby tah + vysoku spotrebu
Vyzera to by tna rozvody podla vsetkeho ako som tu precital alebo nie?
Vdaka
Obrázek
jaave
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2014, 16:55

Příspěvek od jaave »

logni jeste skupiny 1, 14 a 15
Jirka84
Přispěvovatel
Příspěvky: 135
Registrován: 28 bře 2013, 20:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka84 »

Ahoj resil tady nekdo ze je spotreba na paluba ku moc mala?po vymene vstrikovacu jezdim kole 5l. rozvody jsou dane na nulu.jedna se O BKD.je mozne ze muze spadnout spotreba o litr. prijde mi to divny nejezdim jak starej deda a porad kolem peti litru.
Prodáno-Audi A3 BKD S-line kat off egr off hybrid turbosport.cz soft Dieselpower 202Ps 476 Nm snizeno 55mm
BMW E90 330D Soft Dieselpower 300Ps 650Nm DPF-OFF
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2377
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

Neviete ako pozriet synchronizaciu na 2,0tdi cr 16v 125kw?
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Uživatelský avatar
mirek
Přispěvovatel
Příspěvky: 270
Registrován: 01 čer 2006, 05:24
Bydliště: Moravskoslezský kraj

předvstřik

Příspěvek od mirek »

Mám teď nově udělané rozvody na přípravky, motorem aj ručně potočil ověřil znovu zasunout přípravky aj značky vše krásně sedělo .
Ted je ale předstřik -2,5 ale spotřeba na volnoběh skáče 0,8 občas aj 0,6.
mi to přijde moc těch 0,8 na volnoběh mám to upravit ten předstřik trochu do minusu ?
Passat B7 2.0TDI 103 CFFB, Highline
tomas-x
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 20 črc 2010, 11:09
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od tomas-x »

zeptám se zkušených, octavia2 tdi 77kw BJB. Chci nechat zkontrolovat rozvody a primárně se řídit podle přípravků nebo podle hodnoty ve VAGu? Auto jede v pohodě, jen se mi zdá poměrně vysoká spotřeba. I při pohodové jízdě chodí kolem 6,5 až 6,7 nafty dle dotankování.
Radim1985
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2015, 19:54

Příspěvek od Radim1985 »

Ahoj,mám k tomuto tématu také dotaz...u leon 1M 2005 ARL mám nově udělaný rozvody,a ted se mi zdá trošku hrubší zvuk a vyšší spotřeba,tak sem to připojil na VAG a synchronizaci mám - 3,9 a -4,4 a když to posouvám k nule,tak nejde nastarovat.
Uživatelský avatar
mirek
Přispěvovatel
Příspěvky: 270
Registrován: 01 čer 2006, 05:24
Bydliště: Moravskoslezský kraj

předvstřik

Příspěvek od mirek »

Ja teď nastavil 0,0 starty dobrý aj výkon ale řekl bych asi něco větší spotřeba na -1 se mně zdálo byt ideální .
Passat B7 2.0TDI 103 CFFB, Highline
maxlaser
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 24 bře 2011, 12:41

Příspěvek od maxlaser »

mam 2.0 103kw BRT startovaní v pohodě, ale velká spotřeba, tak jsme to z -2,5 změnil na nulu to auto nejelo a pak jsem to změnil na -6,4 a už se spotřeba malinko zlepšila, ale přemýšlím o tom, že to ještě přetočím více do minusu takových -8

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
mirek
Přispěvovatel
Příspěvky: 270
Registrován: 01 čer 2006, 05:24
Bydliště: Moravskoslezský kraj

nastavení

Příspěvek od mirek »

No -8 se mně zdá moc, nemáš na čerpadle posunuté o jeden zub ?
je tam většinou drážka mně dříve nastavil že dal nadoraz drážky ne levou stranu pak aby auto mělo super spotřebu ,výkon atd. muselo to byt na -3,4 .
ale teď mám -0,5 a je to super a mám to teď uprostřed drážky .
mám 1,9 TDi PD
a kolik máš spotřebu na volnoběh ?motor zahřátí a vypnutou Klímu atd.je to v kanálu 15 a vidíš tam hned vedle aj nm .
Passat B7 2.0TDI 103 CFFB, Highline
maxlaser
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 24 bře 2011, 12:41

Příspěvek od maxlaser »

podle palubáku mám 0,8 někdy 0,7l(až to žahřeju, tak to zkusím na tý 15), ale včera jsem jel z Prahy hodně v klidu do Český Lípy a spotřeba 7,8l což mi nepřijde moc dobrý, když jsem jel furt 90-120km/h a nebo u motoru 103 kw a těžký Alhambry to je třeba normální spotřeba.
Uživatelský avatar
Misík
Přispěvovatel
Příspěvky: 606
Registrován: 11 bře 2009, 19:52
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Misík »

maxlaser píše:podle palubáku mám 0,8 někdy 0,7l(až to žahřeju, tak to zkusím na tý 15), ale včera jsem jel z Prahy hodně v klidu do Český Lípy a spotřeba 7,8l což mi nepřijde moc dobrý, když jsem jel furt 90-120km/h a nebo u motoru 103 kw a těžký Alhambry to je třeba normální spotřeba.
No myslim si ze uz musi byt aj pocut ked je tam -6 a viacej ze tam je uz tvrdsi chod.Za dalsie ako tak pozeram mas vlnobeh 924ot/min co je o 100 viacej ako byva bezne u mensich osobakov.To bude asi tou vahou auta aby pri pustani spojky do zaberu motor nezdochol.Pri tychto otackach bude mat kazdy motor namiesto 0.5L viacej a to tak ako mas ty.Je zaujimave ako tu kazdy steluje a len malokto tomu fakt rozumie tak ze ked vtom nieco zmeni co vlastne meni myslim konstrukcne co sa vmotore deje.Za dalsie ake mas pneu?Aky tlak vnich mas?Aky je styl jazdy?A kopec dalsich veci ma vplyv na spotrebu...CO geometria?Bolo to burane ako je to opravene v akom stave motor ako taky je ako je zasrane EGR + sanie atd dalsich milion veci.
VW Passat B5 1.9 TDI syncro 320Nm 155Ps
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... highlight=
maxlaser
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 24 bře 2011, 12:41

Příspěvek od maxlaser »

Misík píše:
maxlaser píše:podle palubáku mám 0,8 někdy 0,7l(až to žahřeju, tak to zkusím na tý 15), ale včera jsem jel z Prahy hodně v klidu do Český Lípy a spotřeba 7,8l což mi nepřijde moc dobrý, když jsem jel furt 90-120km/h a nebo u motoru 103 kw a těžký Alhambry to je třeba normální spotřeba.
No myslim si ze uz musi byt aj pocut ked je tam -6 a viacej ze tam je uz tvrdsi chod.Za dalsie ako tak pozeram mas vlnobeh 924ot/min co je o 100 viacej ako byva bezne u mensich osobakov.To bude asi tou vahou auta aby pri pustani spojky do zaberu motor nezdochol.Pri tychto otackach bude mat kazdy motor namiesto 0.5L viacej a to tak ako mas ty.Je zaujimave ako tu kazdy steluje a len malokto tomu fakt rozumie tak ze ked vtom nieco zmeni co vlastne meni myslim konstrukcne co sa vmotore deje.Za dalsie ake mas pneu?Aky tlak vnich mas?Aky je styl jazdy?A kopec dalsich veci ma vplyv na spotrebu...CO geometria?Bolo to burane ako je to opravene v akom stave motor ako taky je ako je zasrane EGR + sanie atd dalsich milion veci.
měl jsem to na -2,5 a bralo to víc než teď a to tam mám zimni pneu 205/55/16 tlak mám 2,6 styl jízdy v tomhle autě velmi lehká noha, geometrie v pohodě a EGR ventil mám zaslepený. Auto nevím jestli bylo bourané, ale nemyslím si, že by to mohlo mít nějaký velký dopad. Myslím si, že tyhle otáčky u Alhambry a Sharana mají být třeba ne.
Uživatelský avatar
Misík
Přispěvovatel
Příspěvky: 606
Registrován: 11 bře 2009, 19:52
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Misík »

měl jsem to na -2,5 a bralo to víc než teď a to tam mám zimni pneu 205/55/16 tlak mám 2,6 styl jízdy v tomhle autě velmi lehká noha, geometrie v pohodě a EGR ventil mám zaslepený. Auto nevím jestli bylo bourané, ale nemyslím si, že by to mohlo mít nějaký velký dopad. Myslím si, že tyhle otáčky u Alhambry a Sharana mají být třeba ne.[/quote]

No ako to tu uz boli napisane najlepsie je to robit na pripravky.Viacej ako -4 by som stym nesiel.Ak to ma nabehane cez 180 000km by som dal nastavit volu na vstrekoch ak sa tomu rozumies spravis si aj sam ale tam uz opatrne mohlo by dojst pri nespravnom postupe ku poskodeniu vstrekov a pri tomto sa da skontrolovat aj stav vacky plus zaslepenie vahadiel.Treba brat douvahy aj to ze je chladno a mne sa naprikald zda ze ked je okolo 15 az 20 stupnov tak ide auto idealne.Treba brat v uvahu ze pri minusovych teplotach je olej v prevodovke a vazelina v polosiach hustejsia co znamena vacsi odpor.Co sa tyka tyka toho tlaku v pneu je to podla stylu jazdy.Ja mam tlak v pneu tak aby mi dralo rovnomerne.Myslim si ze pri vahe auta ktoru mas sa na predok da dat aj 2.8 a zadok 2.6 Ja vzdy fukam alebo kontrolujem tlak na rovine a rano kym neoprie slnko na pneu nech su studene.Treba este skusit ci ti nevysia jemne brzdy.Castokrat sa stretavam stym ze platnicky vyberam sekacom...
VW Passat B5 1.9 TDI syncro 320Nm 155Ps
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... highlight=
Uživatelský avatar
mirek
Přispěvovatel
Příspěvky: 270
Registrován: 01 čer 2006, 05:24
Bydliště: Moravskoslezský kraj

nastavení

Příspěvek od mirek »

Ja osobně jak to sleduji už pár let tak v zimě při teplotě pod 10 stupňů mně auto bere na stejné trase stejní styl jízdy asi o 0,5lt víc což je jasné aj v letě z klimatizaci na stejné trase nižší spotřeba.

Tak jak popisuje Misík o příspěvek víš.
Passat B7 2.0TDI 103 CFFB, Highline
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“