Autocom

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
mildyXX
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2015, 19:36

Příspěvek od mildyXX »

Ak by mal niekto záujem o momentálne najnovšiu dostupnú verziu 2014.3 (myslím tým tú naozajstnú nie len s prepísanou hlavičkou) tak mi napíšte správu. Aktivácia je hneď obratom, bez čakania. K dispozícii aj celý komplet s interfaceom v najvyššej možnej kvalite so všetkými čipmi,novými NEC relátkami, Blouetoothom a jednou doskou.
kohucik16
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od kohucik16 »

Jedno doskova verzia nieje dobra a verziu od hex2stuff tu ma viac ludi ;)
mildyXX
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2015, 19:36

Příspěvek od mildyXX »

Nemas tak celkom pravdu, sú ako to uz byva zvykom viacere verzie aj jednodoskovej verzie. Ja mam tu najnovsiu, zelenu. Ty mas pravdepodobne na mysli tu, co bola predtym, ta bola modrej farby. Kazdopadne netvrdim, ze budu aj vsetky zelene na chlp take iste. Na asi najznamejsom a najrenomovanejsom zahranicom fore (asi vies ktore :) ) sa zhodli, ze tato verzia je najlepsia aka je doteraz vyrobena, zatial neprisli na ziadnu chybu. Osobne aj ja mozem potvrdit, ze komunikacia je velmi rychla, z problemovych aut odskusane bezproblemov bmw e60. Co sa tyka softu, ten tu kludne moze mat vela ludi, ale asi malokto ho vie aj zaktivovat ;) ved sam vies, co to obnasa :)
underwatherman
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 lis 2015, 18:23

Příspěvek od underwatherman »

nechcete sa trošku viac pohádať chlapci? :) aj na dvojplošákových s použitými relátkami idú E60... problém je trošku inde... ale už dva mesiace číňanci montujú správe súčiastky aj na tých :) ale to, že jednoplošáková je nahovno je záder roka... gratulujem autodiagnostika-mi je mi jasné, že originál si nikdy rozobratý nemal :D
mildyXX
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2015, 19:36

Příspěvek od mildyXX »

Nikto sa tu neháda, len normálna výmena názorov ;) na to predsa fóra majú slúžiť. Taktiež netvrdím, že príčina nekomunikovania s e60 je relátkami, to som nikdy nenapísal ;) ale už je väčšia pravdepodobnosť, že ti niektoré relátko skôr odíde keď je použité, ako keď je nové... a potom sú len zbytočné problémy.
kohucik16
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od kohucik16 »

co ja viem tak orginal je tiez dvojdoska preto ja preferujem radsej dvojdosku a velke relatka tolko vymenit diody nieje problem autodiagnostika.mi som ja a ver ze mal som uz vela orginal diagnostik na oprave ;) a ja sa tu tiez nehadam len som povedal svoj nazor
underwatherman
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 lis 2015, 18:23

Příspěvek od underwatherman »

DS150 je dvojplošák no DS150E už je jednoplošák :) tie menšie relé sú drahšie, preto číňania robia verziu s lacnejšou konštrukciu. To je všetko.
Čo sa tíka verzie 2014.3 ja by som ju neriešil už len z toho dôvodu, že zmeny sú minimálne, funkčnosť a spoľahlivosť pri 2014.1 aj 2 je rovnaká... Tie chyby čo boli pri 2014.1 sa dali vyriešiť jednoducho prehodením firmwéru z novšej verzie a to si môžte kľudne nakopírovať aj 1520... ale pri novších tiež vedia niektoré veci domrviť ako to domrvili po verzií 2012.2 keď nešli nákladné volvá skoro rok... ani v 2013.1-2
kohucik16
Přispěvovatel
Příspěvky: 340
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Michalovce

Příspěvek od kohucik16 »

aktualne prave teraz opravujem autocom cdp+ ide o dvojdoskovu verziu ktora vsak ma male relatka biele JAPAN hadaj co jedno rele je KO odpor ziadny pustil som prud a ono nic takze kludne moze byt drahsie co s toho ked nieje funkcne ;)
Laco210

Příspěvek od Laco210 »

Uz len naucit ludi poznat co je original a co nie. Niekedy cloveka az prekvapi kolko to originalov sa predava po internete. :)
mildyXX
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2015, 19:36

Příspěvek od mildyXX »

Osobne som chcel len upozorniť na to, že je strašne veľa špekulantov, predajcov čo predávajú túto diagnostiku za pár šupov... píšu aká je super a pritom predávajú najmenej kvalitné verzie (čo o nej vôbec vedia je na ďalšie vypisovanie)... no a potom sa ľudia, čo ich kúpia, väčšinou čudujú, že im nechce komunikovať s X autami... a samozrejme predajca už dá ruky od toho preč, pretože on za to nemôže... ale bohužial takýchto predajcov podporujú sami ľudia tým, že chcú vždy všetko najlacnejšie a ulakomia sa na to.
Laco210

Příspěvek od Laco210 »

Vsetky su odtial, odkial si ich moze kupit kazdy :)
underwatherman
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 lis 2015, 18:23

Příspěvek od underwatherman »

Presne tak a preto ja v inzerátoch nemám napísané, že mám najlepšiu kvalitu lebo každému predám takú kvalitu akú chce podľa ceny. No na rovinu ľuďom poviem, že ak nemajú servis a nerobia nákladné autá tak aj tá pod 100 euro im poslúži rovnako ak funguje na tých autách ktoré majú doma... lebo zaplatiť 2-3 krát viac ( a to nehovorím o tých čo majú stránky a jebnú si tam cenu 500-700€) za niečo čo im vlastne netreba len preto, že im tam pôjde o 5% viac áut ktoré vlastne ani nikdy nenapichnú je zbytočné... Pre mňa za mňa nech si to ľudia kupujú aj rovno z číny... len tam už nemajú istotu ako my čo toho berieme trošku viac, tiež im to číňan nespojazdní nepredvedie neukáže neporadí ako my tu... keď si to kúpia v číne a potom zavolajú či by som im nepomohol tak z radosťou :D dám im inštalačku ktorú som si spravil ja... ukážem vysvetlím a zapýtam si toľko čo by som zarobil ako by osm im ju predal... ja spokojný, že nemusím dávať záruku na HW oni spokojný, že im to funguje, ale aj trošku sklamaní, že si to rovno mohli kúpiť na slovensku :D
Laco210

Příspěvek od Laco210 »

Cina = aliexpress = len predajca, ktory to tiez niekde len nakupi a potom predava oni tomu tiez nerozumeju takze pytat sa ich o radu je viacmenej zbytocne :) On napise na stranku, ze najnovsi softver a diagnosticka hlava ma najnovsi firmver a ten co tomu rozumie si zaklepe na celo lebo ten softver s tym firmverom je nemozne aby spolu komunikovali, potom pozries na vsetky plosaky jednotky a zistis, ze kvalitou to nie je celkom ok a nasledny update firmveru nemusi ta jednotka prezit a softverove instalacie tiez maju take, ze radsej ruky prec. :) Tak si moze kazdy vybrat na jednej strane moze lacnejsie kupit priamo na druhej sa moze spalit a dost. To je moderny svet :) Najvacsia pohroma je ked to tu predava clovek, ktory v tom tiez nema celkom jasno a kupil to od takeho isteho.
underwatherman
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 lis 2015, 18:23

Příspěvek od underwatherman »

Laco210 píše:Cina = aliexpress = len predajca, ktory to tiez niekde len nakupi a potom predava oni tomu tiez nerozumeju takze pytat sa ich o radu je viacmenej zbytocne :) On napise na stranku, ze najnovsi softver a diagnosticka hlava ma najnovsi firmver a ten co tomu rozumie si zaklepe na celo lebo ten softver s tym firmverom je nemozne aby spolu komunikovali, potom pozries na vsetky plosaky jednotky a zistis, ze kvalitou to nie je celkom ok a nasledny update firmveru nemusi ta jednotka prezit a softverove instalacie tiez maju take, ze radsej ruky prec. :) Tak si moze kazdy vybrat na jednej strane moze lacnejsie kupit priamo na druhej sa moze spalit a dost. To je moderny svet :) Najvacsia pohroma je ked to tu predava clovek, ktory v tom tiez nema celkom jasno a kupil to od takeho isteho.
tak samozrejme dostať sa k výrobcovi je nemožné... ani keby som šiel priamo do číny a hľadal ho tak ho nenájdem... z číny som kupoval dávno predtým ako bola založená alibaba a nie to aliexpres... ale už sú preč aj tie časy keď som si objednal 10 kusov od overeného predajcu a prišli mi všetky vadné a prestal používať skype zrušil mail a aj číslo...

dnes si to na ali málo kto dovolí preto to už na SK predáva každý martaj, lebo nemá strach, že mu prídu absolútne nefunkčné kusy za ktoré vysolil polovicu priemerného ročného platu slováka...

na druhej strane vďaka ebay a ali museli aj ostatní predajci tlačiť ceny dole čo je dobré pre nás, ale hlavne pre obyčajných ľudí... keď si spomeniem za aké nekresťanské peniaze sa na začiatku predával klon DS150 až sa mi hlava zatočí... a to tu ho niektorí predávali 10 krát drahšie a hrali sa na veľkých podnikateľov...

a vieš prečo si to ľudia kupujú od nás a nie z číny? :D lebo ľudia nechcú veci hneď... ale už aj aby ich mali :D zavolajú ti v nedeľu večer, že prídu o polnoci a chcú u teba doma skúšať všetky autá :D nebudú čakať týždeň alebo dva mesiace... keď majú na dielni auto s ktorým si nevedia rady :)
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Ten moj Autocom vyrabal Li Tien a Cu Wan na nocnej smene. Na jednom konci linky stoji Li Tien ktory do masiny hadze stare televizori, telefony, autoradia a na druhom konci stoji Cu Wan ktory z masiny vybera hotove Autocomy. No a skladnik ich potom na dennej predava na internete. Podla toho v akom pomere nahadze do stroja stare televizori , telefony a autoradia od toho zavisi, ze na druhom konci linky vychadza bud Autocom CPD, alebo Delphi DS150. Dalej od kvality pouzitych ingrediencii, zavisi aj kvalita finalnych produktov.
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“