Stránka 1 z 2
Jaké vybrat 4x4 na tahání
Napsal: 03 zář 2013, 14:41
od HarlyFXRS
Ahoj všem!
Sháním nějakou čtyřkolku na tahání,-ročník 95-01, diesel, stačí mi na kouli 2,5t .
Můžete poradit, jaké auta jsou držáky a s rozumnou spotřebou?
Děkuji!
Napsal: 03 zář 2013, 16:13
od bombastiq
hiluxe , patrola , pajero
cherokeemu,fordu, ssanyongu a podobnejm bych se vyhnul
Napsal: 03 zář 2013, 16:26
od sikin1987
napis do jake ceny,protoze zminene v tech rocnikach za 50 troufnu si rict ani za 10 nekoupis
Napsal: 03 zář 2013, 16:27
od sikin1987
sikin1987 píše:napis do jake ceny,protoze zminene v tech rocnikach za 50 troufnu si rict ani za 10 nekoupis
taky neco zhanim a libi s emi jeep a landrover,ale oba jsou problematicke na dily a vetsinou maji automat,takze se docela trepu.
Napsal: 03 zář 2013, 16:41
od Biimbo
Napsal: 03 zář 2013, 17:02
od sikin1987
no to je ono ne nadarmo to nove stoji od milionu nahoru.
doporucite mi neco co nemusi byt tak extremni terenak nebudu jezdit bahna,ale trosku spolehlive neco jako kia sportage,opel frontera tma nevim jaky zvolit treba motor u kie je jasn jedine ten dvoulit 94kw s kerym sem jezdil. urvala se mi lopatka ventilatoru a rozrizlo to chladic:D oprava byla 10 tis v dilech
Napsal: 03 zář 2013, 17:57
od HarlyFXRS
Když na to příjde a sehnal bych zachovalý vůz, nevadí mi ani ročník 91 a nejlépe do obsahu 2,5 a do 70tis.U nás jsou většinou dorasované, "vybydlené" auta, plánuju dovoz, jen se nevyznám jaké jsou držáky a čemu,případně jaké motorizaci se raději vyhnout.
Napsal: 03 zář 2013, 19:55
od sikin1987
tak to ams odvahu rok 91 to jedine z italie. u ans se tady prodava pajero rok 86 za 40 tis je to 2,5 TD ,ale enmam odvahu i kdyz to je bazar v autorizaku mitsubishy a rucit a zaruku pul roku by dodrzet musel,ale ta koroze? ta tam bude uricite. jinaks em nasle krasnyho landrovera z roku 93 to ma hlinikove dily,ale je to 7 mistne to je mi naprd chci sice neco vetsi ne 3dverovou mrdku,ale 7 mist je autobus:D. navic ty dily na landrover jsou silene palky. spolehlivy jeep s levnejsima dilama asi neexistuje krom lady,ARA a takovych socialistickych aut
Napsal: 03 zář 2013, 20:04
od bombastiq
ty jsi se opravdu asi zblaznil
takovy mrdky jako je sportage a frontera
pripadne hjundaj a dalsi "offroady" nad tim asni nepremyslej !!!!
to sou jezdici prusery , drz se klasiky hilux , patrol , pajero
je fakt ze hnijou s tin musis pocitat ,ale ceny a dostupnost dilu a na jednicku
taky napis jak daleko s tim budes jezdit
pokud "kolem komina jednou za mesic" nebo 2x tydne do holandska
Napsal: 03 zář 2013, 20:56
od HarlyFXRS
Já to budu třeba potřebovat tak jednou,max. dvakrát v měsíci na cestu obvykle Německo,Rakousko,Itálie nebo Belgie.
Pokud se nepletu,Pajero TD by mělo mít tažné na 2,5t.
Nevíte jaká je spotřeba u starších kousků,třeba TD 73kW ?Jaká byla nejlepší motorizace?
Tady jsem toho moc dobrého o 73kW verzi nečetl:
http://www.autoweb.cz/mitsubishi-pajero-1990-2000/
Napsal: 04 zář 2013, 16:36
od sikin1987
a ja zase s rtou 4 kolou budu ejzdit prave hlavne kolem komina pouze v zime na ceste! a v terenu celorocne,ale ten teren je asi takovy. takova mirnejsi louka,kterou dje zasucha vyjet na zimakach vyjel sem to s favoritem,ale s zadnym jinym autem pouze subaru legacy a ta kia sportage. na kiku jsou docela dostupne dily,ale na subaru teda pruser.
kdyz reknu,zen s tim jeepem najedu max 2 tis km za rok zmeni to neco? smaozrejme nechci jak jsi psal jezdici pruser,ale taky do toho 100 tis kc nedam to je fakt blba investice stojici kram kdyz to reknu na rovinu. porad sme uvazoval o AUDI A6,ale dneska mi jeden zakaznik rekl,ze at ani neuvazuju o octavii,ze i to quatroo na prudsim kopci ve snehu jen hrabalo na miste a nic se nedelo. na cestu teda pro me dobre,ale na tu louku a pripadny vylety do lehciho terenu asi fakt ne. chci nejaky kompromis nechci obludu s obrovskyma kolama ,kde guma stoji 10 litru
Napsal: 05 zář 2013, 02:12
od hansdob
to co zvládne allroad A6 jsem byl až překvapen měl to kamarád od tatínka a ten tomu dával přasky že jsem netušil (servis bylvždy o to dražší ale táta zaplatil)
Jinak já tahám za long 7 míst patrolem 3,3 D 1988 a mám TZ na 3000kg a vlek sklopku s 3000kg a super na těch pár drobnejch km super kára.
jinak fronteru ne ani na 500km ročně a to já opely rád
Napsal: 05 zář 2013, 14:05
od jericho-3
Sežeň si NIssan Laurel a všechny ostatní čtyřkolky jdou do háje. Pajero je dobré, ale odcházejí převodovky a klávesy na hlavě. Měl bych z něho strach, bude to vše odvařené, zničené. Jedině tak sehnat auto z Alp, kde s tím jezdí pro chleba. Jak to bude v Čechách, bude v háji..Bacha na shnilé rámy u Isuzu Trooper a nějaké přiblblé Audi je jen tak na lyže..

Napsal: 05 zář 2013, 15:02
od sikin1987
no kazda rada zlata. jak se divam,tak do 50 tis se neda sehnta vubec nic a trosku slysny auta zacinaj tak na 75,ale prorad stary kramy minimalne 17 let.
nasle sem jeepa s motorem VM teda myslim,protoze katalog ukazoval vic tech 2,5 nevim jestli vsechny jsou AR,ale je po vymene hlav,brzdy, nejaky loziska proste servisovane,ale neozval se chlapik tos nevim,ale kazdopadne tam byly ty offroad obrovsky kola a to tam nechci.
ja bych si potreboval pucit treba aj golfa s haldexem aj tu audinu kolik to vyjede a podle toho to resil. prece jen pro me bdue osobak lepsi ze vsech duvodu.
Napsal: 05 zář 2013, 17:54
od jericho-3
Všechny tyhle Haldexy a podobné vynálezy do hor jsou k ničemu pro tahání aut. Táhnout s golfem je jako s lukem na divoké prase..
