Stránka 1 z 2

GOLF BKD po pár dnech blbě startruje

Napsal: 07 říj 2016, 17:12
od jardamarek
Mám problém, že když auto, třeba 2-3 dny jak kdy stojí, tak nestartuje. Motor toči, ale to je všechno. Palubák píše STOP! do servisu, když to držím, tak většinou po 30-40 sekundách nastartuje. Postupně začne chytat, až chytne. Dřív se mi to stávalo nepravidelně, teď už docela pravidelně a chtěl bych to vyřešit.
Co jsem se dočetl, tak buď to dělá nějaký vstřik (ty jsou na diagnostice OK), nebo padá nafta nebo je špatné tandemové čerpadlo. Někdo ještě nějaký nápad, nebo jak to nejlépe zdiagnostikovat?
Chybu to žádnou nehodí.

Díky za každou radu.

Napsal: 07 říj 2016, 18:49
od Red Devil
Nejsem kdovijakej odbornik, ale vidim to na tu naftu, bych zkusil dat naftu primo na cerpadlo, odpojil bych hadicku od cerpadla, a trychtyrem ji zalil naftou. Tu co vede zpet bych dal do naky sklenicky a to co vede z nadrze bych napojil na spatecku.

Napsal: 08 říj 2016, 05:16
od leguan
začal bych přetěsněním vstřiků

Napsal: 08 říj 2016, 05:19
od Red Devil
Proc pretesnit vstriky? Taky msm bkd tak sbiram informace

Napsal: 08 říj 2016, 05:23
od leguan
protože ti pada nafta mezi gumkama na vstřikach

Napsal: 08 říj 2016, 05:27
od Red Devil
A to to cerpadlo hned nenatlaci?
Me to blbe chyta teply. Studeny prskticky na skrt teply to musi tak 5-10 sec. tocit a pak se to jakoby naraz chyti. Je to malejma otackama starteru? Pomuze zmena mapy?

Napsal: 08 říj 2016, 05:32
od leguan
pomuže

Napsal: 08 říj 2016, 05:34
od Red Devil
Dik. Koukam ze ji mas taky. Me jeste zlobi to ze kdyz je venku tropy tak nejede. Vubec nezsbira turbo. Ted kdyz uz je zima jede krasne ale jak je tricet predjede me i babeta

Napsal: 08 říj 2016, 05:39
od leguan
mě jede pořad stejně a to znamena super bude ti kecat nějaky teplotní čidlo

Napsal: 08 říj 2016, 05:58
od Red Devil
Na diag to pise vahu vzduchu ale sporadicky. Me ted tahle krasne od 1500ot cejtim jak to duni a zabira. Nemusim to roztahovat abych mohl radit nic. Kdyz je kolem 18-25 tak uz turbo zabira az od asi 2000-2200 ot a jakoby naraz. Takze to musim tocit a vic to zere nad 28 stupnu uz nezabira vubec jen nekdy na pul sec skubne ze to trhne s autem

Napsal: 08 říj 2016, 07:41
od leguan
je třeba udělat pořadnou diag a hlavně nalogovat

Napsal: 08 říj 2016, 07:44
od Red Devil
Jojo ja to mel i u elektrikare co slibil ze na to prijde. A pridlo me ze se na to spis vysral. Rikal ze najezdil 30km a ze to jezdi normalne. Ze to mrril ze vse oka. Ale to bylo zrovna chladnejc. Uz jsem z ali objednal kabel a log se chystam udelat az se s tim naucim

Napsal: 08 říj 2016, 19:11
od jardamarek
To pretesneni zvládnu i sám? Nebo je to potřeba nějaké speciální nářadí? Dost věcí jsem si na aute dělal sám.. Kde se dají objednat ty gumičky?

Diky

Napsal: 08 říj 2016, 19:13
od octaviask
Nie nezvladnes...je to jedna z moznosti (celkom pravdepodobna). Je na odbornom posudeni ci vobec este pomoze pretesnit..alebo uz budes mat "vysekané" drážky od vstrekov...a nove gumicky pomozu len na par mesiacov alebo...vobec.

navyse je treba kupit niektore nove OE diely k vstrekom a ich drziakom + treba vediet pracovny postup a momenty na jednotlive komponenty.

Zver to do ruk profesionalom ktory vedia objednat original diel a vedia o čo ide. Nie takym co ti pozakladaju stare srobky a veko daju na silikon :x

Napsal: 08 říj 2016, 19:22
od leguan
celkem přesne a vystižne