Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od roman1648 »

Kluci, auto přijelo, na volnoběh klepec jako prase, při sešlápnutí spojky se zvuk měnil, říkám OK,jasnej setrvák, tak to tam nechali, objednal jsem sadu se setrvákem a ložiskem,za dva dny do toho sednu že to půjdu dělat,nastartuju a NIC,uplný ticho,spojka jde krásně lehce,zabírá jak má,neklepe to ani náznakem, říkám si kudla to jsem byl ožralej nebo co :? ,zkoušel jsem to několikrát startovat,prudký rozjezdy dopředu dozadu jestli se mi to nepodaří vyvoval a nic...
Tak te´d nevím co jestli tu spojku mám měnit nebo jak ? Najeto nějakých 265tis,předpokládám že spojka bude původní :roll:
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od JozefC »

Vymeň. Serú sa tak od 200tkm vyššie. Ak nie teraz , onedlho je späť.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od roman1648 »

No, právě, má to jet v srpnu do Itálie na dovolenou tak bych to radši taky vyměnil (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od roman1648 »

Setrvák byl seklej, lamela skoro na nýty,ložisko hrčelo
U toho jsem udělal gufera na poloosách který obě prolínaly,novej olej samozřejmě,zadní brzdy taky ko, je z toho jiný auto,pazvuky v tahu i netahu zmizely,na volnoběh to jen šveholí
Práce jakž takž,zhora se musí oddělat víc věcí než je obvyklé vč. tlakové trubky do IC,odlučovač oleje,paliváč,ještě nějaký kraviny,dole nápravnice,držák výfuku/katu, jinak celkem normálka no
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od roman1648 »

Kluci spojka cajk, dovolenou otočili ale co jsem si všimnul i já že auto dost pokuřuje,hlavně při rozjezdu a nebo takových těch přechodových otáčkách z 1500ot. když turbo nejvíc zabere,jakoby tam šlo z nějakého důvodu strašně moc nafty, nebo třeba rozjed při couvání,to vyletí černej oblak jak za Avie, chytá to na brnk,spotřeba dálnice rychlost 140-150 6,7l což myslím že na tokovou velkou těžkou potvoru je cajk i to pěkně tahá,jen to hulení. Váha?EGR? Turbo dělaný,hadice děravý nejsou,IC taky ne
Co zkusit ?
díky
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od JozefC »

1,8 aj troška dymí , nie extra, ale viac ako napr. 2,0tdci. Majú nižšiu normu. Egr, váha ... cukalo by , alebo išiel bez výkonu. Troška egr prepúšťať môže samozrejme. Najčastejšie je ko koleno od IC do sania, to pred klapkou za železným potrubím. Ale hovoríš, že je to cajk. Potom jednine vstreky viac prášia, častý problém u 1,8. Ale inak sú ok.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Spojka Galaxy 1.8TDCi 92kw

Příspěvek od roman1648 »

Občas to na dálnici z ničeho nic pocukne, takový půlsekundový výpadek a pak zase třeba 100km nic
Vstřiky když vyndám tak mi automaticky řeknou že jsou špatný,to už znám (noteeth)
ale díky Jozef,zkusím co se dá
Odpovědět

Zpět na „Ford“