Citroen Berlingo 1.9D, r. 2000 - nefunkční teploměr a pár drobností k tomu

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1099
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Citroen Berlingo 1.9D, r. 2000 - nefunkční teploměr a pár drobností k tomu

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj všem,
mám dotaz. Máme Berlingo 1.9D, r.v. září 2000, motor WJZ, bohužel už s BSI a neukazuje nám teploměr vody. Čidlo bylo měněné, takže tím to snad nebude. Otázka zní, jestli jdou dráty od čidla teploty rovnou do budíku, nebo je to přes BSI?Jestli je chyba v čidlu a drátech a snadno to najdu a opravím, nebo se to taky nějak musí nechat softwarově zprovoznit v BSI, když byly měněné budíky?

Otázka druhá: Co se stane, když BSI vykuchám, co všechno mi přestane fungovat? Docela už uvažuju, že vyrvu komplet elektriku a seženu a dám tam starší verzi elektriky do konce dubna 2000, ještě bez BSI. Auto nemá klimu, ABS, elektrická okna, prostě nic, je to jen tuctový holobyt, akorát to má airbag řidiče. U této výbavy a motorizace je BSI naprosto zbytečné, ale od května 2000 se bohužel montovalo do všech Berling.

To BSI už mě pěkně se*e, bývalý majitel měnil budíky a tacho mu ukazovalo 999 999 km. Nechal jsem nastavit stav budíků a to mě stálo 2500 Kč. Teď ještě ten teploměr a navíc furt bliká kontrolka ima, protože je vykuchané a BSi ho asi nemůže načíst a teď zuřivě bliká a předpokládám, že to asi nejde vypnout. Jestli to budu zase muset nechat udělat softem za další prachy, tak tu elektriku radši vyrvu a dám tam starší verzi.

Bývalý majitel nám tvrdil, jak bylo auto jen lehce ťuknuté na pravý předek, ale ono to "ťuknutí" asi bylo trochu větší, protože je asi od poloosy kleplá nápravnice a zřejmě při tom vystřelil i airbag. Opravené to bylo vyloženě na prasáka asi nějakým opravářem zemědělských strojů někde v JZD, ani nevyklepali podběh, jenom trochu srovnali blatník a stříkli to na rychlo sprejem i se skořápkami ořechů od myší, které se tam válely :o V budíkách byla přelepená kontrolka airbagu, aby nebylo vidět, že pořád bliká a ve volantu byl odpojený kablík airbagu. Po zapojení toho kablíku bliká kontrolka pořád. Takže otázka třetí: Jak poznám, jestli byla vystřelená jednotka, nebo kde je chyba airbagu?

Zjistil jsem taky, že když nechám nějakou dobu zapnutý klíček, tak mi po nějakém čase přestanou jít blinkry a jdou zase až po nastartování a to u auta asi taky není normální, to se mi taky nelíbí.

I když to podle popisu závad tak nevypadá, tak je auto jinak na svůj věk v super stavu a slouží a jezdí dobře a doufám, že po odstranění těchto závad ještě dlouho jezdit bude :D

Díky za rady k věci :)

Petr
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32882
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Citroen Berlingo 1.9D, r. 2000 - nefunkční teploměr a pár drobností k tomu

Příspěvek od slovacek.milos »

demontuj budiky a do sachty kde sviti kontrolky nacpi vatu, svitit ani blikat nebudou, na co ti je budik teploty?, cum radeji na provoz at nemusis klepat v jzd podbeh, pokud se motor prehreje uvids pred oknem paru a zastavis jezdi kokotiny neres
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1099
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Re: Citroen Berlingo 1.9D, r. 2000 - nefunkční teploměr a pár drobností k tomu

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj Miloši,
asi jsem ze staré školy, ale zrovna ten budík teploty bych byl moc rád, kdyby ukazoval. U každého auta jsem ho měl a byl jsem zvyklý, na něj občas kouknout.
Petr
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
Odpovědět

Zpět na „Citroën“