Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 695
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od mirek999 »

Měnil jsem katalyzator, protože starý už byl na hranici. Dával jsem starší originál, který měl najeto 143tis. Byla to výměna čistě kus za kus i s vlnovcema. Lambdu za katem jsem dal puvodni svojí, jelikož jsem věděl, že funguje. Na lambdu před katem jsem vůbec nesahal. Dále jsem měnil regulátor alternátoru. Měl jsem odpojenou baterku cca 3 hodiny. To je absolutně vše, co jsem dělal. A nastal nový problém. Po nastartování a postupném zahřívání spadnou otáčky na provozní volnoběh. Což je normální. Ale jakmile přidám plyn a otáčky se vrátí na volnoběh, tak dojde k jednomu zhoupnuti otáček. Pak se srovnaji a drží klidně 5 minut normální volnoběh. Je to i když dojíždím třeba k semaforu. Vyřadím dojedu a zastavím, tak dojde k tomuto prohoupnuti. Je to vždy po zvýšení otáček a následném návratu k volnoběhu. Prošel jsem podtlaky, klapka nádherně čistá. Předtím to nedělalo, až teď.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14272
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od Tomas.cz »

Jestli je přes VCDS postup na základní nastavení škrtící klapky tak ho provést, osobně si myslím že to souvisí zejména s odpojednou baterkou a škrtící klapkou.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 695
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od mirek999 »

Bohužel mám uni diagnostiku a tou nedokážu udělat základní nastavení. Nicméně jsem čekal, že se dokáže klapka srovnat sama. Ujel jsem cca 120 km a stále stejné. Auto jede normálně, spotřeba normální. Akorát ten jeden prohup na volnoběh.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14272
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od Tomas.cz »

Zkusil bych odpojit baterku, u studeného motoru, zapojit, nastartovat, nešlapat na plyn a nechat klesnout na klasický volnoběh po zahřátí a nechat několik minut běžet. Klapka je tedy určitě čistá? Vím jaky tady pracuje ten šlem z odvětrání, ale když píšeš čistá tak bude čistá.
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 695
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od mirek999 »

Jojo, určitě čistá. Měl jsem sundanou trubku a koukal jsem. Nicméně do této opravy vše chodilo ok. Co se týče odpojení baterky. Na jak dlouho?Stačí cca 5 min?
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14272
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od Tomas.cz »

Nechal bych tak 10, ono to teda podle mě nepomůže, ale zkousit se to může :)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 695
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od mirek999 »

Zkusil jsem to a najel jsem cca 10km. Zatím to prohoupnuti otáček neudělalo. Režimy jízdy jsem střídal a vždy po zastavení držel normální volnoběh. Tak uvidíme. Díky
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od roman1648 »

Já měnil jednou výfuk na Corse, jedna lambda mi nešla povolit tak jsem po klíči párkrát máznul kladivem ale ne že bych trefil lambdu,to ne samozřejmě, dal jsem ji tam, za chvíli kontrolka a lambda ko, nevím co se tam událo :?
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 695
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od mirek999 »

Na první lambdu jsem vůbec nesahal. Druhou jsem přehodil. Ale tím stylem, že jsem hořákem nahřál tu objímku se závitem na potrubí, abych byl nejdále od lambdy a šla povolit pěkně.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od jericho-3 »

Ono lambda musí být ukostřena, takže rána kladivem může pomoci. Někdy se vše probere a tak je dobré na dálnici jet 150 km/h ať se šlemy, výfuk a podobně vyčistí a může být klid. Hlavně kloktaři vše zašlemý svou jízdou.. Kdysi mi přivezli auto z D na opravu těsnění pod hlavou, já to rozebral a bylo tam nové , vše o.k. Tak jsem se naštval ,protože to hulilo děsivě a vzal ho za hubu a vzteky z něho rval duši a najednou koukám v zrcátku už nic , tak jsem dojel svůj okruh, vše čisté v pořádku a tak mi došlo, že to patrně opravili, ono to hulilo dál, tak to poslali k nám a přitom byl jen výfuk plný vody...A já tím čoudem jí vyhnal ven.. Dlouhý výfuk je kurva..Od té doby si vše ověřuji a cizí diagnozy neposlouchám.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Houpání volnoběhu octavia 2 BSE

Příspěvek od roman1648 »

To je základ no, pořádně vymést pavouky, hlavně před STK, včera jsem tam vezl starou OI TDi AGR,borec 65 let,říkám si to bude no, tak jsem ji zahřál,jedu do kopce za mnou auta,rupnul jsem tam ze čtverky trojku a dal plnej na 4tis.ot,za mnou černá stěna že auta musely brzdit, tak jsem ji 10 minut dal italskou léčbu,saze vylítaly a bylo to (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“