Benzín v dieseli

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Benzín v dieseli

Příspěvek od tatko Tom »

Mojej pani sa podarilo natankovať do 1.9JTD ku zhruba 10 litrom nafty 51 litrov benzínu.
Po asi 40 km jazdy a nákupe nenaštartovala, známi jej to štartli sprejom, zaniesla nákup mame, nevypla, došla až domov - celkovo skoro 140 kilometrov.
Roky používam v našich autách jednu technológiu, nesprávne nazývanú aditívom no to som nečakal. že to motor prežije. Teda zatiaľ prežil, po odčerpaní toho a natankovaní naftou prešla zatiaľ iba ďalších 200 kilometrov. Písali mi znalí, že ak sa poškodilo vysokotlakové čerpadlo, môžem očakávať postupné upchávanie trysiek hoci po 1000-2000 kilometrov no už tak je to úspech.
Perdpokladám, že ak by som to nebol používal, neprejde to ani pár kilometrov.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Benzín v dieseli

Příspěvek od hansdob »

Gratuluji ke štěstí.

Aditivum které bylo v nádrži zcela jistě pomohlo zbytek je štěstí.

Znám lidi co nedají haluř navíc = žádné aditivum naleji do nádrže cokoliv co jim kdo prodá v kanystru jako naftu čistím jim furt něco ale někteří takhle už ušetřili balík a jezdí a někteří takhle pořbili už mraky aut ( i nepohřbitelné W 124) takže asi tak.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Benzín v dieseli

Příspěvek od tatko Tom »

Za veľa rokov viem, že sú ľudia, ktorí tvrdia, že netreba nič a iní, ktorí to preháňajú so "zázrakmi". Ja sa držím niečoho, ku čomu som sa kedysi dostal náhodou a mám to overené počas tridsať rokov.

Tento extrém prekvapil aj dovozcu tej technológie (aditívum nie je celkom správny výraz).
Na inom fóre som chel ľuďom poukázať na fakt, že ak sa stane podobná chyba, môže to zachrániť používanie niečoho menšinového - vysmiali ma, že je to nezmysel, že som si to vymyslel. Na oboch autách (mojom aj manželkinom) máme nižšiu spotrebu, vyššie zrýchlenie než uvádza výrobca, nulovú spotrebu oleja medzi výmenami, bezproblémové emisné.
Viem, že pokiaľ má motor včas menený (podľa spôsobu použitia) kvalitný, predpísaný olej a tankuje sa kvalitné palivo - nemá sa čo prihodiť. Pokiaľ... Ak dôjde k takémuto kixu alebo strate oleja napríklad náhodným prerazením vane - dočasná ochrana aj po strate mazania sa hodí.
Na 100% benzínu by to zrejme nebolo šlo, no bola tam zhruba šestina nafty a v nej dva prípravky - dávam toho viac, než predpisujú ich výrobcovia a stále sa mi to oplatí aj finančne.


___________________________
Pre pobavenie kópia komunikácie z dovozcom:

"Dobrý deň prajem.
Nie je to ešte isté vzhľadom k malému nájazdu od vtedy, no Váš produkt mi s vysokou pravdepodobnosťou zachránil motor - vysokotlakové čerpadlo, trysky.
Manželka ku zhruba 10 litrom nafty natankovala do 1.9JTD omylom vyše 50 litrov benzínu. Prešla na to takmer 150 kilometrov. Podľa všetkých článkov, informácií z netu aj od mechanikov sa to malo zastaviť po pár kilometroch. Zatiaľ to však ide bez poznateľných zmien.
Dlhoročný mechanik to vyčerpal preč, dal naftu a povedal, že to za desaťročia nikdy nevidel aby to motor prežil. Čo bude o pár tisíc kilometrov uvidíme, no ak to vydržalo tú cestu, výkon zvuk ani voľnobeh sa nezmenili - možno a v to dúfam motoro pôjde bezproblémovo ďalej "

Odpoveď:
"Dobrý deň! Ďakujem pekne, že ste zdielali s nami túto informáciu. Prosím, dajte nám tiež vedieť, aký bude stav auta, ak ešte najazdíte 2-3 tisíc kilometrov. Ďakujem.
Inak sme mali už podobný prípad, ale vtedy najazdili len pár kilometrov (max. 20 km) na aute. Potom vymenili benzín na naftu a auto bez poruchy fungovalo ďalej."
___________________________

EDIT: K 16.09. prejazdené niečo cez 500 km, uvidíme čo bude ďalej.

Názov produktu, technológie nepíšem, nie som predajca len milo prekvapený používateľ. Ono nejaké roky si zapisujem tankovania a kilometre, poznám spotrebu našich (aj bývalých) áut - ak sa nezvýši ani tá, bude nádej, že sa nič neposralo. Čas ukáže.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“