Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Josef36461
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2024, 09:32

Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od Josef36461 »

Zdravím potřeboval bych poradit vlatnim Octavii 2 fc rok 2009 motor 1.6 tdi

Problém začal asi tim že někdy nešla pulka světel na autě což jsem pak našel tady na foru že to děla 30A pojistka v boxu v motorovem prostoru nebyla praskla ale vypalene nožičky a tím jsem myslel že problem je vyřešen.

Po cca měsicí se vyskytl novej a zahadnějsí problém nebo spíše problémy a to :

1 někdy při zaplych potkavacích světlech přestane svítit kontrolka na budíkách

2 někdy začne problikávat vypnuté rádio (jakoby se zapne a hned vypne)

3 někdy při vypnutém radiu zmizí hodiny a pak zase naběhnou (rádio amundsen)

a za 4 asi nejhorší zavada je že nekdy zhasne motor při stani třeba na semaforech na volnoběh a při startovani někdy naskoči hned a jede normalne někdy nastartuje hned ale nereaguje na plyn (musi se jakoby rozturovat) a někdy ma tendenci zhasnou i za jizdy, parkrat si poškube a pak zase jede dál.

všechny tyto závady začnou tak nějak spolu souviset zpravidla je to tak že nejdriv zhasne ta kontrolka svetel pak začne blikat radio a pak problem se zhasinánim motoru.

v diagnostice nejsou žádne zavady už jsem došel do bodu že ji vozim v aute kdyby se nejaka objevila ale nic zatim pořád bez zavad.

Je uplně jedno jaky je venku počasý jestli je motor studeny nebo zahřáty (stavá se to opravdu náhodne bez nějakych jakychkoliv okolností )

Někdy se stane že auto jezdi týden v pořádku bez závad a někdy se to stane nekolikrát denně.

Zatím jsem rozebral pojistkový box v motoru a vyčistil ho přimáčkl nožičky na pojistky
změřil jsem dobijeni to je v pořádku
zkontroloval kabeláz v mot. prostoru ta je taky v pořádku
vyměnil pal. filtr

Prosím o radu jestli někdo neřešil podobny problém už jsem z toho zoufalý
Naposledy upravil(a) šulda dne 18 úno 2024, 20:28, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Úprava názvu.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od hansdob »

Měl jsem tu par těhle aut s tímto E-boxem (OII, Passat B6,leon 1P) úplně zeleným uvnitř. Výměna e-boxu a ok.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Josef36461
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2024, 09:32

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od Josef36461 »

hansdob píše: 18 úno 2024, 21:58 Měl jsem tu par těhle aut s tímto E-boxem (OII, Passat B6,leon 1P) úplně zeleným uvnitř. Výměna e-boxu a ok.
Ja pravě ten ebox cely rozebral a nic mu nebylo.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14272
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od Tomas.cz »

Tipoval bych nějaké ukostření.
Josef36461
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2024, 09:32

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od Josef36461 »

Tak jsem prošel i ukostřeni a zlobí to stále navic teď to po startu někdy napíše závada ESP ale ESP funguje jen to po startu napíše a v řj žádné závady.

už opravdu nevím asi půjde na šroťák.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od trhac »

Dal bych taky ten e box v motoru
Josef36461
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2024, 09:32

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od Josef36461 »

Tak další update octavka už v podstatě nejezdi jde jen nastartovat a hned chcipne a v diag sále žádna závada
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od hansdob »

Kabeláž a e-box je opravdu OK?
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia 2 fc 2009 1.6 tdi, výpadky kontrolek, rádia a chcípání při volnoběhu

Příspěvek od roman1648 »

Kabeláž pod eboxem, rozplést a zkoumat dráty..
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“