Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj,
snazim se najit vanu na aut. pre 8Hp prevodovku a nevyznam se ve vyrobcich.
Olej si dam Ravenol na ten jsem nastesti zadny stiznosti nenasel :-)
V autodocu s nejvice poz. recenzemi nabizi VAICO.
Tady jsem se docetl, ze je to cina a nebrat, ale ne primo u takoveho vyrobku spise, loziska, ramena, ...

Mate nekdo zkusenost s vanou a filtrem pro ATF ? Napr: Mtzger je bez hodnoceni :)

https://www.autodoc.cz/search?keyword=0D5398010&page=2
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od cacinek »

Pokud mas na q7, tak bys mel mit i na servis. Na takovy auta se dava original a ne cinsky hnoje
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od trhac »

Jj taky bych to tak viděl no ale nechtěl sem na to reagovat
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od TomasHav »

cacinek píše: 06 bře 2024, 18:18 Pokud mas na q7, tak bys mel mit i na servis. Na takovy auta se dava original a ne cinsky hnoje
No prave ja se dival i do LKQ a je to tam taky. Takze kde koupim origo jen v Audi ?
Kdyz dam cislo dilu tak jen Ebay a tam to verim min nez v LKQ.

Mas zkusenosti s nejakym obchodem, kde opravdu se jedna o original a ne o prebal z polska?

Btw: Ta Q7 je levnejsi nez Octavia 3 nebo Superb 3, soudis to jak zenska PC, kde resi bomba dvirka a barvu case bez objektivity :-) ;)
Ale i tak dik, ze si rekl, ze je to hnuj z ciny na LKQ mne presvedcovali o opaku, ze nemaji zadne reklamace.
Tzn. ze klamou zakazniky ?
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od hansdob »

S vanou Vaico zkušenost nemám ale vika ventilů pravidelně nepasují,netěsní a tam kde jsou membrány nefungují
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od cacinek »

Jestli mas q7 levnejsi nez o3, tak mi sem 2 dovez na jezdeni do prace. Original objednej v audi, tam mas zaruku, ze dostanes originalni dil.
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od TomasHav »

Ach jo, nechci delat reklamu SAutu , ale kdyz mas 1 mil navic, tak proc si nekoupis misto dvoj jetych jednu novejsi. Proc asi myslis, ze chci menit olej v prevodovce, protoze je dozivotni a zivotnost asi uz konci ? Vazne nekteri lide svou zavisti prekonaji svoji vysku. Nemam ani dotace ani kamose ve vlade , koupil jsem si to na co mam a co si chci generalkovat a jen jsem polozil klasicky dotaz , jenze nekteri maji reakci JAKO TY (LOL)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/q7/161954061
Dalsi bylo v Benesove u Babaka za cca 670 tis. Ale nejsem dealer , ktery tady bude delat reklamy, jenze tohle fakt chtelo reakci.

Ovce:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... /204868302

A cenu seperbu 3.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... /202760716

Splnil jsem si jen svuj dlouhodoby sen a to nesnasim prave automaty vic to zere (vetsi financni narocnost,...) a nema to dynamiku jako manual, jenze bohuzel nizsi inteligence nezvlada tri pedaly a pokud chces takove auto, tak se automatu uz skoro nikde nevyhnes a nejsou to jen SUV, protoze o obsahu motoru to fakt neni.

V Audi jsem byl v ramci jeste bazarove zaruky 1/2 roku a udelali mi servisni regeneraci DPF, kdyz bylo pres 45g obe hodnoty. Mam trochu pochybnosti u zpusobilosti tamnich servisaku (taky mi ztratili patku pod hever). Cekal jsem spise odpoved, co je prvovyroba , zda existuje dodavatel kdyz dodava do Audi , jeste nez tam prijde samolepka 4. krouzku a zvedne cenu o nekolik tisic. Neco jako LEMFÖRDER u napravy

Tohle forum mne bavi prave proto, ze nikdo neresi co ma kdo za auto , ale zameri se na technicky problem at je to ziguli s rozdelovacem nebo Euro 6 se SCR ci traktor. Zavist fakt neni na miste uz chybi jen slovo dezolat.
hansdob píše: 07 bře 2024, 05:44 S vanou Vaico zkušenost nemám ale vika ventilů pravidelně nepasují,netěsní a tam kde jsou membrány nefungují
Ahoj,
diky za odpoved, tohle jsem chtel slyset technicky nazor, uz jsem si myslel, ze jsem na novinkach.cz :)
Diky
Naposledy upravil(a) šulda dne 07 bře 2024, 11:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno.
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od martinsidlo »

Tohle je opravdu o opici a bananech. Pri peci a zachazeni muzes jezdit i 25 let starym autem a milionem na hrbu. Ale chces mit radoby nove auto,prosim ale taky nato musis mit.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj, jj presne tak proto si chci udelat GO , protoze takhle to bylo i stou A6 a porad jezdi. Jenze ATF je pro mne novinka, tak se ptam na zkusennosti co se tyce kvality dilu a misto toho dostanu odpoved kupuj to v Audi, kdyz mas Audi. Zajimalo by mne, kolik lidi kupuje dily v hyundai, kdyz maji hyundai nebo v Dacii/Renaultu.... ?

Ja nikdy nerekl, ze bych kupoval to nejlevnejsi, ale taky nebudu kupovat to nejdrazsi, protoze je to nejdrazsi. Uz jsem se nekolikrat presvedcil, ze cena ne vzdy urcuje kvalitu, ale pocet dealeru/reselleru a mnozstvi sekretarek pro kafe :D
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od trhac »

Ja nevím ale na q7 bych si určitě sam olej v převodovce nemenil. Raci bych to dal nějaké firmě ktera ma mašinu na proplach a ta uz si díly obstara. Asi na tom nic moc nebude ale nechal bych to proplachnout, tot můj názor. Na tu q7 prostě nic nebude za pár. Hodně štěstí
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od martinsidlo »

Kdyzuz musis kupovat vanu,to auto bude dobyte . Ano kup si Chinu,ktera i propousti olej pres material. Je-li to auto na vystavu,nebude to vadit. Na jezdeni ne. Nestezuj si pak,ze ta China nic nevydrzela.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5475
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od ROMEK »

Ak sa možem spýtať prečo sa bude menit vana na prevodovke? su tam nejake sytka,filter alebo je prasknutá a tečie?
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj, jasne protoze je to primo filter :) Maji to kluci z VW tak vymysleny :) Je to prevodovka QZW
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5475
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od ROMEK »

Tak tady by sem išiel do originálu. To Vaico nieje bohviečo kamoš kedysi menil na Forde olej v automate powershifte a dal tam filter to VAICO a odišli na nom tesniace gumičky že olej začial tiecť von
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Jaka je kvalita vany s filtrem Vaico na ATF

Příspěvek od dream7000 »

tiez mám ten istý názor dosť drahé auto na pokusy s Vaico atd......
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“