Audi A6 C5-Problém s výkonem

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Dobrý den, jedná se o motor 2,5TDI a s tím nemám moc zkušenosti. Audi nemá výkon.. už jsem to tak koupil.
Na diag vaha vzduchu ukazuje hodnoty OK, Turbo taky... jinak na diagnostice nepíše nic. Co jsem se díval tak vstřiky mají dost odchylky kolem +3-5. Auto jede a od 2k otáček jakoby škub a 0výkonu 0 turbo efekt, po dálnici mi nejelo víc jak 160
Jedná se o audi a6 c5, motor BDG 120kw, Manuál, 2,5tdi
za jakékoliv tipy a rady budu moc rád :) děkuji.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od hansdob »

Ojetý vačky?
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

To si nemyslím, ojetý váčky by měly pořad výkonu dost, to turbo jako by tam nebylo, od 2k otáček to cítím ze to zpomalí a jen točí.. a než se to rozjede tak budu v důchodu. Jinak najezd 300k
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

:lol2: nikdo nic??? :(
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj,
to ti nekdo rekl, ze podle diag je vaha ok a turbo taky nebo mas log?
Jak je na tom predvstrik pri 85C ?

Taky koukni jestli nemas cernou nohavici od EGR ventilu.

Tomas
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

Ahoj, ano logy mám, podtlaky ok, váhu jsem dával novou, jezdil jsem bez výfuku hadice od turba ok, zitra zaslepim egr a vyzkousim protože z toho ten tlak nejak uniká nedrží na podtlakovce tak muže být treba špatný 🫡 turbo tlačí 2,5 predvstrik jsem měřil a je v normě sice trosku níž ale v normě. Váčky jsou taky ok,
Auto celkem kouři (bily dým) neztrácí se voda takže typuju nespalena nafta.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Už sem to napsal ve vlákně víš jestli neni ko egr. Tu vahu si dal jakou značku?tady na tom dost záleží jestli si tam dal stejného vyrobce jak tam byl
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

dneska jsem si dodělal soft na egr off, a rozebiral jsem ze to zaslepím, tak podtlakovkou se zvedá ale nedrží ventil egr podtlak a potřebuje celkem dost pumpovat aby se zvedal, takže nejspis s nim neco bude ale dosedal normálně takže nevím, :?
jinak vahu jsem daval jednu novou nty, to je shit ale je nová a jinak original ze 132 ake
Naposledy upravil(a) šulda dne 24 dub 2024, 13:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno. K přidání nového textu po pár sekundách slouží funkce upravit.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Nty nee ta nebude fungovat už jako nová to potom zkoušíš zbytečně a taky vyhazujes penize.original je tam myslim Hitachi že..a vím že je drahá ale pokud je v kopru tak bych ju tam dal zase nebo max bosch. Asi bych se mrknul na ten egr případně ho zaslepil a vyzkoušel.
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

zkusim ted ten egr dodelat a pak kdyžtak tu vahu no, ta ale by preci kdyby byla spatna tak po odpojeni by jezdilo normálně, daval jsem tam z 132kw ta byla origo funkční takze si myslim ze vaha je ok, jinak potom mě už fakt nic jineho nenapada..
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Ty váhy to je boj.jednou sme dali do o2 tdi vahu pierburg misto bosch protože byla levnější a to auto proste nejelo..tak asi tak a taky ty máš 120kw a zkousel si ze 132kw.
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

tak jsem zkoušel zaslepit egr, tak auto jezdí lépe ale ten turbo efekt porad minimální... co jsem si všiml tak jsem chtěl zalepit podtlak od egru tak tam zadny nebyl jak jsem dal na to prst jakto ? v hadicce od turba normalně podtlak je.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

A když dáš na egr hadicku a nacucnes to tak podtlak drží?pokud jo máš nekde dírku. Stačí úplně malá a nejede to jak ma
Podirec21
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 13 říj 2023, 11:19

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od Podirec21 »

jako na egr ventilu ? nedrži, dal jsem do te hadičky od egr ventilu sroubek aby neutikal tlak, egr jsem zaslepil i softwarove vymazal. je tam citit naznak ze to jede lepe ale ten turbo efekt je citit minimalni a to fakt ve vysokych otackach, co jsem si taky vsiml tak kdyz dam na podtlak prst, tak turbo saje ale hadicka od egr ne.... ale podtlak to drzelo vsechno kdyz jsem to zkousel, ještě mi prijde ten podtlak nejaky slabší na tom turbu ale regulace jde až nahoru, jsem z toho jelen.
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Re: Audi A6 C5-Problém s výkonem

Příspěvek od trhac »

Určitě tam bude nekde dira.podtlak musí držet
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“