"Novy" motor

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3469
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Tomas6 »

Hele jestli ti můžu poradit, pokud chceš nový, repasovaný motor. Nech to udělat někoho kdo tomu rozumí, umí to, ví co dělá. Bez potřebného vybavení, znalostí, zkušeností naděláš víc paseky jak užitku. To není jen o tom rozšroubovat motor a poskládat ho zpátky. I kdyby ten motor měl nakrásně vložky, jak třeba ta 1.4 fabia, víš jak je usadit? Vymezit přesahy? Jak změřit klikovou hřídel jestli je nebo není ojetá? Změřit rovinnost uložení klikové hřídele, rovinnost horní plochy bloku, atd atd atd....
Další otázka je ekonomičnost takové operace. Pokud to nemáš do veterána, tak to asi nemá moc smysl, páč se budeš pohybovat v desítkách tisíc korun a do nějaké staré ohnilé oktávky to asi nemá moc.smysl.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19345
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: "Novy" motor

Příspěvek od roman1648 »

No, moje řeč..
Dá se to samozřejmě udělat v několika levelch, nechat repásnout hlavu ( vodítka,gufera,ventily,srovnání), vytahat písty,proškrábat drážky,nový kruhy, druhý level je jen přeprášit stávající blok a dát nové písty,ty bloky ale pokud to nneí přidřené nebo tak bývají cajk, třetí level je pak jak psáno výše nechat vyvrtat blok,zalisovat vložky které se pak nahonují podle nových pístů ale to při dnešních cenách se nemůže vyplatit, posledně jsem dal jsem za přehonování bloku na větší písty plus 0,25mm 8000 korun a to ze známosti, pokud by dělali i vložky bude to tak za 20 (noteeth)
Martin1111
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 24 lis 2023, 09:49

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Martin1111 »

Díky kluci za cenné zkušenosti a názory..
Co se tak může po 300 tisících na tom ASV opotřebit?...
Válce si zachovají kruhovitost ?
Písty se taky neopotrebi ?
Nebo...?
Vůbec nevím ale každý druhý má 400 na hrbu a jezdí..
V inzerátech povětšinou, heslo motor jde pěkně..
Tak nevím jestli to odchází ty 1.9 rotacky?
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 128
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: "Novy" motor

Příspěvek od dracekvo »

A proč to vlastně chceš dělat?
Tohle se řeší až když je nějaký důvod. Nejsou tlaky, žere to moc oleje a tak.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3469
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Tomas6 »

Proč to vlastně řešíš? Chceš top auto do garáže, nebo na denní ježdění? Co zbytek auta? Poslední asv se montovalo kdy. V 2002? To je 22 let. To i ta nejpěknější oktávka už bude dobitá, ohnilá.
Na nějaké km na bazoši apod vůbec nehleď. Páč kdo prodává motor, tak pravdu neřekne a když někdo auto, tak je minimálně 2x umotané. Ty motory když je o něj aspoň trochu pečováno ujedou mega i víc. Takže pokud máš auto, má něco najeto a funguje, tak bych ti doporučil milošovu metodu přemýšlení. Litr rumu a nápad rozchlastat. A případnou poruchu bych řešil až přijde. Páč sušit doma v garáži udělaný motor mi přijde jako holý nesmysl. Může se stát že do něj teď pajda i víc padne a nikdy ho potřebovat nebudeš.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Martin1111
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 24 lis 2023, 09:49

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Martin1111 »

Řeším to protože motor v rychtyku jede jinak než stará kůlna a chtěl sem z toho cca 190hp.
Krom toho něco repasovat mě baví, jako hobíka. :-D
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4654
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: "Novy" motor

Příspěvek od martinsidlo »

Jeste jsem nevifel na ASV vyjety valce na opravu.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10041
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Marek77 »

A když píšu, že je to pako, tak se ještě vzteká. V podstatě jsem hned v prvním příspěvku napsal vše, co tady potom ostatní zkušení borci potvrdili. A pán se vzteká......
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Martin1111
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 24 lis 2023, 09:49

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Martin1111 »

Marku příjmy omluvu.. měl si pravdu s těmy vložkami. Už sem to nastudoval.
Jen škoda že se nedají vyměnit.
A musí se dráze dělat výbrus.
Speciální dik Tomasovy6 za vysvětlení bez zbytečného urazeni.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19345
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: "Novy" motor

Příspěvek od roman1648 »

Tomu bloku nic nebude, jsou to fakt držáky, já bych hodil motor do stojanu, sundal hlavku,vanu,vytahal písty a pak se uvidí co s tím dál, válce ( blok ) bych nechal spíše na vizuální posouzení protože to stejně nebudeš mít čím změřit, písty omrknout a pokud nejsou porýhované nebo něco podobného,vyčistit,vyškrábat, nový kruhy,šály do ojnic,nový šrouby,repas hlavy,rozvody,pumpu,přetěsnit co se dá, máš to sfouknutý za 10tis.korun a víš co v tom máš, když už se do toho chceš pustit.
Brousit kliku a podobný je opravdu zbytečné a na 190 koní žádný extra úpravy nepotřebuješ, tak hodně zdaru..
volvo pan
Přispěvovatel
Příspěvky: 175
Registrován: 14 kvě 2021, 22:29
Bydliště: zapad

Re: "Novy" motor

Příspěvek od volvo pan »

jak píše Roman a nebo obejdi pár likvidací aut a tam se dá sehnat motor třeba z bouračky a pod.. Lidi kolikrát nechaj šešrotovat lecos,hlavně poslední dobou,co dost vyhazujou z stk. Něchtěj to už řešit...Sice do toho taky nevidíš,ale dost se dá odvodit z toho,jak vypadá zvenku a někdy se dá i pustit,když je ještě v autě. Tady většinou nedělaj nějaký to činčání a mytí před prodejem jak klasický vrakoviště. Jinak nepasoval na to nějakej pd blok?
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4194
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Jarda S. »

Martin1111 píše: 03 dub 2024, 08:10 Co se tak může po 300 tisících na tom ASV opotřebit?...
nic a zároveň všechno (hm) to se nikdo nedozví, pokud ho nemáš od nova s jasnou historií
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19345
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: "Novy" motor

Příspěvek od roman1648 »

Je to tak no, pokud s tím jezdilo hovado, ani rotačka nepřežije všechno
S lidma je to těžký, včera jsme přezouvali celkem pěkný BMW 5 F10, na displeji svítily servisy a prohlídky snad všeho co mohly, mrknu pod kapotu a hlásím týpkovi - máte na oleji najeto 42tis.km, urychchleně doporučuji výměnu a ty servisní hlášky na obrazovce a na budíkách po startu motoru neřvou jen tak pro srandu, a borec mi hlásí - a je to nutné ?? (LOL)
Martin1111
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 24 lis 2023, 09:49

Re: "Novy" motor

Příspěvek od Martin1111 »

Já sem právě měl ASV a kupoval sem to od typka co mi říkal že ten motor má 20 tis.
No prostě housle. To šlo nádherné.
Protože mi to corly a teď řeším něco na dojíždění do práce asi 50km cesta tak musím pořídit něco dalšího. No peněz moc není tak nevím doceho jít.. jinyho....
Taky mám ten pocit.. jak píše Roman...
Bez poradny údržby umře i rotacka..a bez rozumného zacházení.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“