Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Martasone
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 dub 2024, 08:43

Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od Martasone »

Zdravím chtěl bych poprosit o radu či nápad k řešení mého problému .
Nová dvouhmota Sachs , Nový přítlačák Sachs Performance , Nová keramická lamela Sachs Performance , Nové spojkové ložisko Sachs , Nové jehličkové ložisko v klice , Nový pomocný spojkový váleček Sachs , Nový olej v převodovce ( vypuštěno cca litr napuštený stejný obsah zpět dokud nepřetekl kontrolní šroub prostě , převodovka protočena a zkontrolováno znovu takže oleje dost 75W-90 Mannol , žádné spony ve starém oleji , hřídel převodovky bez vůli , převodovka nehučí , výška původní spojky shodná s novou spojkou , Nová brzdová kapalina , vše řádně ovzdušněno pomocí stroje a poté ještě odzkouseno raději “ručně “ jestli nevyjdou bubliny .. kliková hřídel bez vůli vše ok ..
Teď ke problému cca po 20-30 km začalo jít hůře za jízdy řadit a po zastavení už nejde zařadit při nastartovaném motoru , při vyplém motoru jdou kvalty normálně a spojkový pedál nepadá je tuhý a vrací se . Spojka zabírala normálně jediné povšimnutí predtim než se to stalo bylo že spojkový pedal začal zabírat v jiné úrovni než predtim .
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 503
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od MarfyE34 »

Nemůže to dělat ta lamela ? Je opravdu stejně "tlustá" jako origo lamela co tam má být ? Tohle vypadá jak kdyby prostě nevystavovala/nerozepínala spojka. Čeká mě teď na E39 530d podobný setup , duální lamela Renovák ( keramika na jedné straně a na druhé HDS57 a k tomu chci koupit přítlak Sachs Performance) a začínám se bát , že to zase nebude fungovat ...... :lol2:
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Martasone
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 dub 2024, 08:43

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od Martasone »

jo jsem si výškou jistý , hlavně být to tím děla to od začátku si myslím a ne po ujeti par km .. moje myšlenka je taková že pomocný spojkovy váleček nezvládl ten pritlacak ( je dost tvrdý na zmacknuti ) a odešel a funguje jen na půl
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 503
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od MarfyE34 »

Čoveče joo to má logiku , Performance přítlak potřebuje o dost větší sílu na přemožení silnějších pružin a váleček to nedává, no ale to by to též dělalo od začátku ne ?
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Martasone
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 dub 2024, 08:43

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od Martasone »

Tak furt mi to dává nějaký smysl .. fungoval než se oslabil materiál v něm a poté přestal být funkční .. jen můj názor tedy ale pokud mas nápad lepší nebráním se ničemu kvůli tomu sem píšu
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od cacinek »

Projed to, az to prestane radit, tak vypni motor, zarad 1 a nasrartuj se spojkou. Uvidis, jestli bude spojka rozepnuta..
Martasone
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 dub 2024, 08:43

Re: Nejde Řadit Passat B5.5 1.9 TDI 96 Kw 6 Q

Příspěvek od Martasone »

To už jsem zjistil spojka není rozepnutá , auto se rovnou začne rozjíždět ..teď tedy otázka na zkušenější .. pomocný spojkový váleček znovu kaput , hlavní spojkový válec u pedálu kaput , nebo někde zůstala bublina a chtělo by znovu ovzdušnit ?.. díky za odpovědi
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“