Fiesta - vysoká spotřeba - hodně vysoká

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
RomanB
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 02 srp 2007, 19:44
Bydliště: České Budějovice

Fiesta - vysoká spotřeba - hodně vysoká

Příspěvek od RomanB »

Nazdárek lidičky - prosím o radu,
mám starou fiestu 1,1 37kw z 93 roku a mám velkej problém - spotřeba 12 litrů na 100 km. Po nastartování vylítnou otáčky tak na 3000 a pomalu klesaji až na volnoběh - to trvá tak 20 sekund. To samé se děje i když vyřadím - když zmáčknu spojku, zastavím na červenou a 20 sekund, než mi spadnou otáčky. Motorek volnoběhu jsem vyndal a je to stejný - jde tam pořád moc benzínu, teplotní čidlo vody jsem měřil - nijak přesně, ale ukazuje úplně jiné hodnoty při teplém a studeném motoru.
Díky za každou radu.
Oktávka Tdi,1998
Partner HDI,2000
Uživatelský avatar
Peete
Aktivista
Příspěvky: 4421
Registrován: 21 led 2007, 14:33
Odpovědi: 1
Bydliště: Brno

Příspěvek od Peete »

a cos s tim motorkem udelal, zes ho vyndal je dobry, ale co dal?? Vetsinou zloby prave tyto motorky, jak vypada skrtici klapka?? snimac teploty bude ukazovat pri kazde teplote jinou hodnotu odporu, je to termistor, akorat jestli meri ve spravnym rozsahu, co lambda?? Uz muze byt KO, a chovani motoru s vadnou lambdou je nevyzpytatelny, zvysena spotreba neni jedinej projev
Nissan Primera SW 1,9 DCi
RomanB
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 02 srp 2007, 19:44
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od RomanB »

ten krokovej motorek jsem vyndal, protože se mi zdálo, že neubírá, ale i při skoro zavřený klapce tam jde strašně moc benzínu. A začalo to dělat najednou. Lambda mě nenapadla, poradíš mi jak jí mám změřit?
Oktávka Tdi,1998
Partner HDI,2000
Uživatelský avatar
Peete
Aktivista
Příspěvky: 4421
Registrován: 21 led 2007, 14:33
Odpovědi: 1
Bydliště: Brno

Příspěvek od Peete »

osciloskop, tady bude asi dignostika kratka, mozna ve Fordu...jinak muze byt i regulator tlaku paliva ko
Nissan Primera SW 1,9 DCi
RomanB
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 02 srp 2007, 19:44
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od RomanB »

Regulátor tlaku paliva? Kde to najdu?
Oktávka Tdi,1998
Partner HDI,2000
Odpovědět

Zpět na „Ford“