Postup: Displej Maxidot -vymena

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Roberbo
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 15 lis 2009, 18:16

Postup: Displej Maxidot -vymena

Příspěvek od Roberbo »

Novy displej..
Obrázek

..a odmontoval budiky z auta
Obrázek

Kde zacat rozoberat:

Povolite na kazdej strane tuto skrutku a odmontujete maly kryt..
Obrázek

a pokracujete najprv na spodnej strane
Obrázek


Potom takto isto aj na hornej strane..

Plastovy kryt tiez odmontovat -uvolnit zapadky..
Obrázek

Obrázek

Rucicky treba odmontovat pootacanim v protismere hodinovych ruciciek..

Obrázek

Pootocenim do lava vyberiete
Obrázek

Plast treba tiez odmontovat
Obrázek

Najlepsie bez demontaze malych displejov.. precvaknutim plastu v tomto bode
Obrázek

a na druhej strane tiez
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po odmontovani plechoveho krytu
Obrázek

Toto je ten stary displej
Obrázek

Dalej uz doporucujem prenechat pre niekoho, co ma skusenosti v oblasti pajkovania SMD..

Kedze na odpajkovanie stareho a napajkovanie noveho displeja budete potrebovat nieco taketo
Obrázek

Napajkovany stary displej
Obrázek

Novy displej - piny pre napajkovanie
Obrázek

Dalej uz len opatovna montaz
Naposledy upravil(a) Roberbo dne 07 led 2010, 23:59, celkem upraveno 1 x.
Sharan, AUY 85KW 1.9 TDI r.v.2003
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

ehm, nic v zlom ale bude aj fotoserial ,,Postup : Moja ranna toaleta,, :? sa to tu pomaly zacina zvrhavat ako na inych weboch v style ,,ako lakujem klucky na dverach,, :)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
Roberbo
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 15 lis 2009, 18:16

Příspěvek od Roberbo »

tomiisp píše:ehm, nic v zlom ale bude aj fotoserial ,,Postup : Moja ranna toaleta,, :? sa to tu pomaly zacina zvrhavat ako na inych weboch v style ,,ako lakujem klucky na dverach,, :)
No ten postup je uz ukonceny.

Ci mam ten prispevok radsej vymazat?
Naposledy upravil(a) Roberbo dne 07 led 2010, 23:15, celkem upraveno 1 x.
Sharan, AUY 85KW 1.9 TDI r.v.2003
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

jen ho tam nech bude víc kutilů a co spravovat až něco poserou :D
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

Ladas píše:jen ho tam nech bude víc kutilů a co spravovat až něco poserou :D
v tom mas recht, na tuto stranku veci som pozabudol :)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
Uživatelský avatar
lubomt
Aktivista
Příspěvky: 3473
Registrován: 23 led 2006, 21:48
Bydliště: Martin - Slovensko

Příspěvek od lubomt »

preco,nahodou celkom fajn
PREDAJ A SERVIS AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov,opravy RJ prevodoviek,PREDAJ A REPAS VZDUCHOVÝCH VANKÚŠOV AUDI,VW,MERCEDES,mobil 00421 908777779 Ľubo,VW Passat 1,9PD 4x4 190k/380Nm,A6 3,0tdi quattro 350k/760Nm chip a úpravy BH MOTOR
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

lubomt píše:preco,nahodou celkom fajn
Taky si myslim že je to OK ...
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

ved v poho, ja len ked vidim taketo fotoserie tak sa mi vybavia rozne prevazne zahranicne fora kde niekto urobi 20fotiek toho ako lepil znak RS na prednu masku (prisaham bohu ze nekecam, bolo ich tam urcite aspon 20,neviem uz kde to bolo ale viem ze islo o cervene Audi) a potom mu dalsich 30 ludi pise aky je borec :) takyto fotoserial moze byt zaujimavy pre laikov, len laik sa tazko bude do toho pustat a ak aj predsa, tak zmrvi co sa da (tu ale plati Ladasov vyrok :) )
Keby slo o nieco neseriove tak nic proti, ale pride mi trocha zbytocne popisovat nieco seriove co sa zvycajne vojde na 1-2 strany dielenskej prirucky kde je to strucne popisane ale zo vsetkymi detailami (plati pre predchodzie serie Postupu aka DIY :)
Pre tento postup, laik toto urcite robit nebude, tazko bude mat na to vybavenie a skusenosti a ak aj predsa tak vysledok bude asi skor sklamanie nez uspech, a tento kto ma na to tak to urobi za par minut po slepu :)
Toz teraz hadze kamene po mne, moj nazor, nic osobne ale pamatajte, som splachovaci :)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
Uživatelský avatar
lubomt
Aktivista
Příspěvky: 3473
Registrován: 23 led 2006, 21:48
Bydliště: Martin - Slovensko

Příspěvek od lubomt »

mas pravdu,ked nema teplovzdusnu pajkovacku,tak to neurobi. + skusenosti.A tu pajku len tak hocikto doma nema.
A s tym znakom-vies musis to brat tak,ze napr.v Anglicku su lenivi ludia a nevedia si urobit banalne veci. Minule si jedni co som u nich byval prestrihli krovinorezom elektricku snuru. Krovinorez bol novy. Ked som mu ponukol ze mu to urobim /vymenim kabel/,tak ze nie a doniesol z obchodu novu.Ale to uz mimo tema..... (noteeth)
PREDAJ A SERVIS AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov,opravy RJ prevodoviek,PREDAJ A REPAS VZDUCHOVÝCH VANKÚŠOV AUDI,VW,MERCEDES,mobil 00421 908777779 Ľubo,VW Passat 1,9PD 4x4 190k/380Nm,A6 3,0tdi quattro 350k/760Nm chip a úpravy BH MOTOR
Uživatelský avatar
misoVW
Aktivista
Příspěvky: 8061
Registrován: 24 říj 2007, 08:51
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN

Příspěvek od misoVW »

da sa to spravit aj obycajnou mikrospajkou, kludne nech to admin da do FAQ. Ozaj, kto nema skusenosti s mikroelektronikou, tak nech sa do toho nepusta. Da sa tam vela toho pokazit.
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

... pro ty, kteří na to nemají vybavení a zkušenosti, alespoň návod, jak rozebrat budíky a vyměnit např "ciferníky", přesadit ručičky atd. :D

Ono občas pomůže i vidět, kde a jakým směrem jsou orientovány různé plastové zámky / západky 8)
... sám si vzpomínám, jak mi pomohlo např. při vycvaknutí bagu, když jsem viděl fotky po rozebrání, pak mi bylo hned jasné jak to tam je zacvaklé... a jak to uvolnit...
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
brankar30
Aktivista
Příspěvky: 1282
Registrován: 06 led 2009, 16:45
Bydliště: Vranov nad Topľou,SK

Příspěvek od brankar30 »

..dal si na tom zalezat.mne sa to paci...no mohol to dat do FAQ...tam by sa to viacej hodilo... (crazy) ;) ;)
AUDI A4 AVANT 3,0TDI QUATTRO EX golf IV TDI 188ps 402nm...
Uživatelský avatar
tomiisp
Aktivista
Příspěvky: 1578
Registrován: 11 črc 2008, 13:42
Bydliště: velmi blizko CZ :)

Příspěvek od tomiisp »

ja nemam nic proti, fotky su dobre, ja si tiez sem tam stiahnem nejake foto aj beznej veci, len tak pre referenciu (clovek si nemoze vsetko pamatam co a ako je kde), len u tychto foto navodov je druha stranka veci ktora ma trocha toci, to budu poznat hlavne ludia ktory robia servis aut viac ako hobby, kolko krat sa vam uz stalo ze za vami prisiel niekto ktory mal velmi chabe znalosti, ale presne vedel co chce urobit a ked sa opytal na cenu a bola mu povedana tak zacal motat nieco v style ze ,,to az tak moc stoji ? ja som to videl na internete a tam to vyzera jednoducho a to chcete za to tolko penazi ? ved to iba toto a tamto,, :) Ja osobne by som najradsej s takymito ludi vyrazil dvere aj s futrami a poslal ich do autorizaku na preliecenie, ked vam pridu taki ludia 2-3x za den tak je to vazne na prasky :)
Takze foto su dobre, len keby to ludia nebrali doslovne ako presny navod, ale s tym tazko nieco urobime :)
OOOO AUDI 100 C3 - s originalom spolocne iba typove oznacenie = prototyp s PD / Vorsprung durch Technik ;)
turdy VW
Přispěvovatel
Příspěvky: 152
Registrován: 19 srp 2009, 13:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od turdy VW »

...myslím,že je to super...Neroufl bych si na to ale maxík by se mi hodil... :D
Uživatelský avatar
lubomt
Aktivista
Příspěvky: 3473
Registrován: 23 led 2006, 21:48
Bydliště: Martin - Slovensko

Příspěvek od lubomt »

tomiisp píše:ja nemam nic proti, fotky su dobre, ja si tiez sem tam stiahnem nejake foto aj beznej veci, len tak pre referenciu (clovek si nemoze vsetko pamatam co a ako je kde), len u tychto foto navodov je druha stranka veci ktora ma trocha toci, to budu poznat hlavne ludia ktory robia servis aut viac ako hobby, kolko krat sa vam uz stalo ze za vami prisiel niekto ktory mal velmi chabe znalosti, ale presne vedel co chce urobit a ked sa opytal na cenu a bola mu povedana tak zacal motat nieco v style ze ,,to az tak moc stoji ? ja som to videl na internete a tam to vyzera jednoducho a to chcete za to tolko penazi ? ved to iba toto a tamto,, :) Ja osobne by som najradsej s takymito ludi vyrazil dvere aj s futrami a poslal ich do autorizaku na preliecenie, ked vam pridu taki ludia 2-3x za den tak je to vazne na prasky :)
Takze foto su dobre, len keby to ludia nebrali doslovne ako presny navod, ale s tym tazko nieco urobime :)
hej to mas pravdu. Ale na to im vzdy odpoviem: nech sa paci,vsak chodte si to teda urobit tam. A polovica z nich si to aj tak dojde urobit k tebe, pokial nie si zavratne drahy.
PREDAJ A SERVIS AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov,opravy RJ prevodoviek,PREDAJ A REPAS VZDUCHOVÝCH VANKÚŠOV AUDI,VW,MERCEDES,mobil 00421 908777779 Ľubo,VW Passat 1,9PD 4x4 190k/380Nm,A6 3,0tdi quattro 350k/760Nm chip a úpravy BH MOTOR
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“