passat b6 TDi - komfortka nekomunikuje nejde dialkove

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

passat b6 TDi - komfortka nekomunikuje nejde dialkove

Příspěvek od lubo188 »

Zdravim rano som prisiel k autu stlacim dialkove auto neraguje otocim klucom central ide, dalej nejdu elektricke okna, otvaranie kufra a vnutorne osvetlenie, vag pisal prerusenie napjania k riadiacke komfortu alebo nieco take. Potom som bateriu odpojil na dlhsi cas vytiahol poistku myslim cislo 14 alebo 15 vsunul naspet a zapojil baterku vnutorne osvetlenie naskocilo, idu uz aj elektricke okna a aj otvaranie kufra central ide len klucom ale do komfortky sa vagom aj tak nedostanem. Viete mi poradit kde moze byt problem? Preco to dialkove nejde,??? Neviem sa dostat tiez do centralne zamykanie a centralna elektronika...
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

no je v pameti toto:

01336 - CAN-BUS komfort
80-10 - v provozu po jednom vodici - sporadicka

01330 - Centralni ridici jednotka komfortniho systemu (J393)
49-00 - Zadna komunikace
markous
Sběrač informací
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2010, 22:21

presne ten isty preblem!

Příspěvek od markous »

cav lubo prosim ta ak uz si prisiel na ten problem ako si ho vyriesil ....mam tu passata a je tam presne to iste dialkove nefunguje ani jedno okno nejde bola vypalena poistka c14 vymenil som ju no stale to nefunguje!!! ani cez vag ma to nechce pustit do tych riadiacich aj tie chyby vypisuje....
Dik!
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

zatial nic stalo sa mi to len teraz daj vediet ked budes vediet nieco nove...
Janosik93
Přispěvovatel
Příspěvky: 684
Registrován: 10 úno 2009, 06:17
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Příspěvek od Janosik93 »

skontrolovať kabeláž od komfort jednotky asi ude prehnitá.
nieje to náhodou passat B5.5 po facelifte?
markous
Sběrač informací
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2010, 22:21

Příspěvek od markous »

uz som nato prisiel! do auta zatekalo pod torpedom okolo lanka na kapotu! vyhodil som sedacku von odokril koberec no a kuk namna asi 8litrov vody!!!!a tam pod soferovou sedacdkou je aj rj komfortu ktora bola komplet zaliata zaoxidovana a zhorena! tak som vymenil riadiacku a uz to beha!
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

no ja som vcera spravil to iste dal som dole ten bocny plast pod otvarnaim kapoty odklonil koberec kable komplet mokre zlepene ceirna izolacia ktora ich drzi pokope ako keby bola roztopena samozrejme dnuka pri komfortke liter vody.... Myslite ze bude treba menit aj kable ci len komfortku?
markous
Sběrač informací
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2010, 22:21

Příspěvek od markous »

nic kable riadne vysuš vycerpaj tu vodu :-D proste setko dosucha a vymen komfortku! len este neviem ci pri vymene komfortky treba novu nakodovat! ale podla mna nie zatial ide setko okrem dialkoveho! ale tam je este jeden mikrospinac v soferovych dverach zly tak cakam kym mi dojde a vyskusam!.-)
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

ok potom daj vediet ako s tym dialkovym ;-)
markous
Sběrač informací
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2010, 22:21

Příspěvek od markous »

No dialkove to staci len nakodovat kluc nanovo a pobezi to!! Ale mam iny problem!Ked zavrem kufor a zamknem auto tak pri zamknuti sa mi kufor otvori! Nechapem cely den som sa stym sral a nic! :? a kufor mi vobec nejde otvorit ani v nutri tlacitkom ani vzadu nakufri tlacitkom iba ked zamknem auto sa otvori sam! mikrospinace su dobre ! A cez vag sa mi neda dostat do RJ Centralnej elektriky !!!ze bi bola aj ta ZLA?! A neda sa napojit ani do centralneho zamikania!... uz som s toho auta nanervy!:-)
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

no tak ja mam zase toto ;-) koberec ostal odkryty vsetko sa dokladne vysusilo skusam tu staru komfortku zapne wag a ono to komunikuje nakodujem ju prisposobim central (dialkove) vsetko fakci ako hodinky.
Ale komfortka mi vypisuje stale jednu chybu je tam na tvrdo hned po vymazani naskoci:

01336 - CAN-BUS komfort
80-10 - v provozu po jednom vodici - sporadicka
(prerusene vedeni nebo skrat na kostru)


asi mi neostava nic ine ako skontrolovat cele vedenie.

Chcem sa spytat ten CAN-BUS su tie tenke oranzove/oranzovo ciene kable?
Janosik93
Přispěvovatel
Příspěvky: 684
Registrován: 10 úno 2009, 06:17
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Příspěvek od Janosik93 »

jasne, su to ony.. ale skontroluje to tam poriadne....
A nezabudni navrtať dierku do podlahy :D
voda natečie, a hned vytečie (LOL)
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

no len aby sa tam zas nedostavala cez tu podlahu :D
Janosik93
Přispěvovatel
Příspěvky: 684
Registrován: 10 úno 2009, 06:17
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Příspěvek od Janosik93 »

to mal byť vtip
lubo188
Přispěvovatel
Příspěvky: 197
Registrován: 11 pro 2008, 15:30

Příspěvek od lubo188 »

no ale zaujimalo by ma skadial sa ta voda tam dostava ci niekde okolo spodu celneho skla ako je to plastove torpedo to nemoze byt?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“