17964 regulace plniaceho tlaku-mez regulaci nedosažena.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Johny_RS
Přispěvovatel
Příspěvky: 724
Registrován: 09 dub 2010, 22:27
Kontaktovat uživatele:

17964 regulace plniaceho tlaku-mez regulaci nedosažena.

Příspěvek od Johny_RS »

Zdar Pánove.
Potrebujem poradiť.Dnes som len tak robil diagnostiku vozidla a vyhodilo mi chybu 17964 regulace plniaceho tlaku-mez regulaci nedosažena. Do nudzaku to nepada,nepostriehol som nejak,že by to horšie tahalo.Stale ako rovnako.Len teraz mam už funkčnu klimu ked mam zapnute AUTO ten kompresor zapnuty tak kapanek slabši výkon ale fpohode ťaha.Mohlo by to mať niečo s tym spoločne.Ako odskušať ten ventil N75,skušal som akčne členy ale nepočul som cvakanie ani mľaskanie Ten druhy čo tam je N 18 či aky to je tak ten pekne cvakal.
Dnes som skušal ako je turbo,ta banka s tym hybať a nešlo to vôbec.Je tam nejaky podtlak že by s tym nešlo pohnuť.Hybal som s tym tesne po vypnuti motora.Dnes som išiel cca 130 a spravilo mi to ako by cuklo auto(ako keby zaplo kompresor,ale pritom som mal climatronic na ECON) Môže to byť vadnym ventilom N75? Ked som robil akčne členy tak nemľaskal ani neťukal,tukanie bolo počut z motoroveho priestoru ale pri inom ventile.
Nikde som sa nedozvedel viac o tejto chybe.Vo VIS je o tom popisane,že skontrolovať ventil N75.Čo treba okrem nalogovania ešte? Za popis tejto chyby vopred Vďaka :D
VW GOLF IV. 1,9TDI 66kW ALH :-)
Johny_RS
Přispěvovatel
Příspěvky: 724
Registrován: 09 dub 2010, 22:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny_RS »

Nikto nič?Nikto mi nevie ozrejmiť túto chybu? :(
VW GOLF IV. 1,9TDI 66kW ALH :-)
ROBIG
Aktivista
Příspěvky: 1230
Registrován: 01 úno 2008, 00:27

Příspěvek od ROBIG »

Jaké auto to co máš v popise?
Naloguj to :)
CHrysler 300C 5.7 HEMI :-)
Octavia 01 TDi 81Kw AHF 2000 EGR off, trippling
Yamaha R1 110Kw
BMW Thunder Tiger 2.11ccm nitro :-)
STRÝCO
Přispěvovatel
Příspěvky: 181
Registrován: 14 úno 2008, 20:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od STRÝCO »

Príčin môže byť viacero. Regulačná medza je nedosiahnutá ak uniká tlak z potrubia, chýba podtlak v hadičkách, nepracuje banka na turbe, nepracuje ventil N75, alebo je problém v turbe. (zanesené, alebo poškodené)
Pozri, či pri naštartovaní podtlaková banka na turbe "vcucne" tiahlo. Skontroluj, či sa nezadrháva regulácia na turbe. Skontroluj, či nie je prasknutá, alebo inak poškodená podtlaková hadička, ktorá vedie od ventilu N75 k podtlakovej banke, prípadne hadičku hneď vymeň. Tak isto pozri spätný ventil osadený medzi N75 a turbom, či udrží podtlak, resp. či vôbec funguje (stačí ústami, musí pustiť vzduch len v jednom smere). Pri spätnej montáži pozor na správne nasadenie. Raz som ho nasadil opačne a dosť dlho nadával :x , kým som zistil, čo som vyviedol. Skontroluj aj vedenie, ktoré zásobuje podtlakom ventil N75. Ak pri teste akčných členov N75 nepracuje, môže byť po smrti - vymeniť.
Neuniká niekde tlak v sacom potrubí, alebo pri spojoch?
Ak som na niečo zabudol, kolegovia ma iste doplnia. No a potom samozrejme nalogovať. (skupiny 3,10,11)
Johny_RS
Přispěvovatel
Příspěvky: 724
Registrován: 09 dub 2010, 22:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny_RS »

Ďakujem Strýco.Konečne niekto mi,napisal čo skontrolovať.Nalogujem to potom to tu upnem.Zatial Ďik ;)
VW GOLF IV. 1,9TDI 66kW ALH :-)
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

zdravím, nechci zakládat nové téma ale, jsem další z těch kterým auto nejede jak by mělo.Mám dvojkový Toledo 1999, 1,9 TDI 81KW a občas se stane ne pokaždé že auto přestane tlačit cejtím i jak přepne na nouzový režim..Jak auto chcípnu a znovu nastartuji tak je to oki až do chvíle než opět spadne do nouze, někdy spadne hned někdy až za 5 dní
Po připojení na vag mi to vypisuje tyto chyby viz obrázek:
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Zde jsou bloky hodnot když auto jede normálně neni padlé v nouzi
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Poradíte mi na co se zaměřit?
VentilN75, hadičky, lopatky na turbu?
nechci měnit stylem pokus omyl...
Děkuji za všechny rady..
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

podla obrazkov to tlaci dobre
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

pokud nepadne do nouze tak jede pěkně....jak se projevuje ten ventil?padá to pokaždé nebo jen někdy?
Mám nechat vyčistit turbo nebo by tlačilo méně kdyby bylo zanesené a nehejbali se lopatky?
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

skus to nalogovat tak, aby sa ta chyba prejavila.. robi to casto?
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

dneska to zkusim...prave ze tak jednou za tejden ale s autem jezdim kazdy den..ale dneska to do nej padlo jen tak hned po ranu po startu po rozjezdu ani nebyl teply motor jeste...Jindy to padlo vetsinou bud do kopce nebo po jizde po dalnici..
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

tohle je táhlo na regulaci lopatek ?Zkoušel jsem stim hejbat prstem ale hne se to tak o 1mm a pruží to přitom pružení je slyšet takové jemné skřípání..jak by se to mělo hejbat?jsou lopatky zatuhlé?
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

to tiahlo je ovladane podtlakom, cize si vezmi do ust tu hadicku co ide do tej podtlakvoej banky a snaz sa s tym podtlakom pohybat, ide to tazko a malo by to ist cca 1,2 cm
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

tak jsem zkousel foukat a jen slysim takove jemne cvakani v tom ventilu ale to tahlo jestli to je na te fotce ono se ani nepohne...
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

musis TAHAT
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
freedas
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17 čer 2011, 16:12

Příspěvek od freedas »

ani tak se nepohla..tahal jsem co jsem mohl..
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“