teče nafta

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

teče nafta

Příspěvek od honzas1 »

Zdravím... mám takový menší větší problem... zjistil jsem dnes že mi kape nafta...viz fotka..a docela dost.. kapka za kapkou.. nevim přesně odkud.. nejde tam vidět kvuli hadici.. ale nejspíš z pod toho víka... co s tím? da se to přetěsnit? šrouby jsou dotažené.. a pak ještě druhá otázka.. jak je ta podtlaková hadice, tak je normálně že se trubka v te vyvěvě vikle? nerad bych aby mi utíkal podtlak.. díky..Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dobrý ;)
Uživatelský avatar
RudisTDic
Aktivista
Příspěvky: 3287
Registrován: 02 dub 2009, 20:13
Bydliště: Jiříkov

Příspěvek od RudisTDic »

slovacek.milos píše:dobrý ;)
No tak teď si mu poradil ;) Myslim,že ví přesně co má dělat (noteeth)
Octavia II RS
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

no dík teda :D to neni ale prdel :-P potřebuju jezdit..jako ne že by to nejelo.. ale nenechav si vykapavat nadrž na cestu :D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

v první řadě je dobré napsat teče mi nafta z čeho a jaké auto,

pokud teče nafta z vakuové pumpy, to bych přehodnotil, protože tonení normální ;)
Uživatelský avatar
amater
Aktivista
Příspěvky: 1115
Registrován: 07 bře 2007, 07:38
Bydliště: SK

Příspěvek od amater »

slovacek.milos píše:v první řadě je dobré napsat teče mi nafta z čeho a jaké auto,

pokud teče nafta z vakuové pumpy, to bych přehodnotil, protože tonení normální ;)
zeby to bol tandem...????? :o
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14267
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Dal bych jinej tandem, ale Bosch nebo ještě lépe Pierburg, tyhle Luky tečnou snad všechny.
Uživatelský avatar
amater
Aktivista
Příspěvky: 1115
Registrován: 07 bře 2007, 07:38
Bydliště: SK

Re: teče nafta

Příspěvek od amater »

honzas1 píše:Zdravím... mám takový menší větší problem... zjistil jsem dnes že mi kape nafta...viz fotka..a docela dost.. kapka za kapkou.. nevim přesně odkud.. nejde tam vidět kvuli hadici.. ale nejspíš z pod toho víka... co s tím? da se to přetěsnit? šrouby jsou dotažené.. a pak ještě druhá otázka.. jak je ta podtlaková hadice, tak je normálně že se trubka v te vyvěvě vikle? nerad bych aby mi utíkal podtlak.. díky..Obrázek
da sa to rozobrat a pretesnit, odporucal by som origo tesnenia.... ta trubka vo vyveve je nasadena cez gumovy o-kruzok tusim, takze sa to trosku hybat moze a podtlak neunika.....
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

vzal jsem zrcátko a teče to z pod toho žlutého víčka a neni tam snad ani těsnění.. vypadá to na silikon.. takže mě ted zajímá, když povolím to víčko, nevysype se nic z toho? jinak je to 1.4tdi amf
codll
Přispěvovatel
Příspěvky: 873
Registrován: 07 pro 2008, 18:27
Bydliště: Beroun

Příspěvek od codll »

nevim jak u trivalce ale u 4 natebe nic neviskoci aspon name ne jinak je tam plechove tesneni , labirint a jedno kolo ktery tlaci (tlak na vztriky)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Já to měnil minulý týden.A ne kvůli tomu že by pánovi vytekla nafta na silnici ale sežralo to všechny vodní hadice co jsou okolo.Ten tandem měl najeto cca 300tk a byl to Luk.Asi bych se dalšíholuku nebál.Navíc VW jiný stejně nedodala.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
honzas1
Přispěvovatel
Příspěvky: 805
Registrován: 25 led 2011, 14:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od honzas1 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 6&start=15

tak jsem to vyřešil stejně jako v tomhle odkazu.. akorat jsem tam to gumove těsnění nechal a není to ještě úplně ono ještě to trochu slzí tak to budu muset pořešit.. jestli to gumove vyhodit uplně a dat tam ten mapir na tmelu nebo udělat těsnění z něčeho lepšího.. origo těsnění jsem nenašel.. jen co je mezi hlavou a pumpou
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14267
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Někde jsem tady četl, že si nechal vyrobit těsnění podle víka a myslím MišoVW tam nanesl vrtvu tmelu, nechal zaschnout a našrouboval víko.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“