A6 C6 torsen diferak olej

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

yardarytarda
Přispěvovatel
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2008, 18:42
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od yardarytarda »

na té mé je 294 poctivých , žádný dovoz a mám to od známého co kupoval nové a nedělalo mu to když to bylo nové,tak že,logicky to problém bude a můj odhad je že to prostě bude v torsenu...Hrne to zadek v zatáčce dopředu jak na náklaďáku s uzávěrkou.Nejsem si jistý jestli je zadek samosvor...Chce to vyloženě někoho kdo má tady ty stroje v malíčku,jak má pracovat ten prokluz a jak to otestovat...
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Zadok svor isto nie je. Ale dnes na hladkom asfalte som si všimol že zadok má u mňa tendenciu hrabať skôr než predok. Takže mám podozrenie na ten Zadný diff. Uvidíme, keď budem mať čas urobím ten diff a dám vedieť čo sa zmenilo. Nechcem z toho nové auto. Ma to 12 rokov ale toto ma fakt serie.
Btw tá moja má tých 260 tiež podľa Audi poctivých
yardarytarda
Přispěvovatel
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2008, 18:42
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od yardarytarda »

Přál bych ti aby se ti to podařilo opravit.Já na to nemám čas abych se s tím sral,pokus omyl..Tady můžeš zavolat jednomu co dělá skříně.Je to machr přez ty pohony,ten bude určitě vědět...
https://www.ma-audirepair.eu/
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak zadek asi dřív “hrabat” bude tam přece není poměr 50/50
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 796
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Příspěvek od cacinek »

Dela to kazda a6 quattro, protoze torsen je samosvornej. Pomer 40/60 predek/ zadek. Takze jestli nehledate zavadu tam, kde neni
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Hledáme závadu která tam je. To lehké vrnění v rejdu a rozjíždění dělá každý torsen v audi, dělala mi to i A8, ale tady se řeší virgl celýho auta. Jakoby ti na soukolí difu chyběly dva zuby a vždycky to zabralo a ubralo a dělalo to tupý rány do kastle jako gumová palice.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
yardarytarda
Přispěvovatel
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2008, 18:42
Bydliště: Čejkovice

Příspěvek od yardarytarda »

V sobotu jsem dal uplně nové komplety pirelly P7,olej do obou difů ravenol vsg,a do torsenu Awd-TOR od ravenolu a za studena to nevibruje.Za tepla to vibruje..Poloosy pevné unašeče se nevyklají.Bude to prostě normální jev v tom rejdu...S tím se nedá nic vymyslet podle mě...
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Som rád že mame rovnaké prejavy. Ja ešte skúsim vymedziť ten zadný diff a uvidím... Nemám teraz na to čas ale snáď niekedy sa k tomu dokopem.
Btw tá 140 v torsene nerobí dobrotu. V zabere respektíve v akcelerácii okolo 80-130kmh počujem hluk. Takže pôjde späť ravenol tor.
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Tak dnes trochu času. Do torsenu šiel spať tor... Hluk sa odstránil. Ale tie rezonancie fakt brutál... Takže ani tak ani tak. Popri tom zistenie že unasace na zadnom diffe síce majú vôľu ale veľké ozubené koleso sa v diffe ani nehne. (Cez vypustaci srob som to sledoval). Takže osobne si myslím že máme nacaty torsen anic s tým neurobíme.
Ale ak na niečo prídem tak dám vedieť
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Re: A6 C6 torsen diferak olej

Příspěvek od adrian_B »

Ak to niekomu pomoze...
Vyriesene pridanim modifikatora trenia od Moparu. (Limited Slip Additive) stacilo pridat asi 20-30ml. Odvtedy neviem ze mam torsen aj v najvacsich teplach. Pisem asi po 9 mesiacoch od pridania toho zazracneho medu :)
Btw olej tam staci hocico, napr 75W140.
Ravenol olej do tychto diferakov stoji za hovno nech si vyrobca pise co chce.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“