Octavia 2 1.9 tdi BXE zlenivěla/špatná funkce regulace turba

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
M4rt4s
Přispěvovatel
Příspěvky: 349
Registrován: 08 črc 2012, 09:15
Bydliště: Netolice, 30 km od Českých Budějovic

Octavia 2 1.9 tdi BXE zlenivěla/špatná funkce regulace turba

Příspěvek od M4rt4s »

Ahoj, prosím o rady jak rozhejbat octavku, který se ztratil výkon.

Jak jsem psal nahoře jde o motor BXE 1.9 tdi 77kw rok je tam 2007.

Pred rokem začalo padat auto do nouzaku (plnící tlak překročen)
Vyčistil jsem zanesene turbo a jemně liznul lopatky na turbu. (abych nemusel dávat podložky)

Teď bylo auto na STK a začal jsem řešit, že je líný podle mě už je líný ten rok co jsem turbo čistil a vyčištění neřešilo úplně ten stav kterej nastal. S autem jezdí přítelkyně, s porovnáním s jinýma octavkama prostě nejde odspoda.

Zkoušel jsem si půjčit postupně váhu vzduchu, snímač tlaku a i jednotku podtlaku. Ani u jednoho se mi nezdálo, že by byla nějaká výrazná změna.

Podtlaku se k bance na turbu dostává dost, kolem 0,7. Regulace se hejbe pěkně volně. Když sundam hadicku od zásobníku tlaku, ucpu ji a pak uvolním a dokola táhlo na turbu se rychle a plynule pohybuje od dorazu k dorazu. Z toho usuzuju, že hadičky membrána a regulace je v pořádku.

Asi tam bude víc věcí najednou...

Řešil jsem to už s jedním členem tady na foru přes SZ a usoudili jsme, že víc hlav víc vymysli, proto zakládám tohle vlákno.

Přikládám logy, 1 a 2 je po zalepení prasklého výstupu ze zásobníku tlaku, 3 je po výměně jednotky podtlaku.


https://uloz.to/tam/7f953291-7c5f-4d5e- ... a6f29[url]
Naposledy upravil(a) M4rt4s dne 19 črc 2021, 12:18, celkem upraveno 1 x.
M4rt4s
Přispěvovatel
Příspěvky: 349
Registrován: 08 črc 2012, 09:15
Bydliště: Netolice, 30 km od Českých Budějovic

Příspěvek od M4rt4s »

Ještě sem vložím přímo fotku grafu :)
Obrázek
M4rt4s
Přispěvovatel
Příspěvky: 349
Registrován: 08 črc 2012, 09:15
Bydliště: Netolice, 30 km od Českých Budějovic

Příspěvek od M4rt4s »

Kdyby někdo řešil, při čištění turba jsem zbrousil trošku lopatky abych nemusel dávat podložky.... Musel jsem prenastavit turbo, povolit červika (doraz na tahlu regulace turba) vlastně jsem ho trochu upiloval nešel mi povolit.... A nastavil jsem banku regulace na přepětí cca 1mm.

Auto už hele líp... musím to ještě donastavit až bude čas. 👍
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“