GIV 1.4 16V - proč mi rezonuje výfuk?

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
dominik
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 24 srp 2010, 21:18

GIV 1.4 16V - proč mi rezonuje výfuk?

Příspěvek od dominik »

Ahoj všem :) mám prosbičku, koupil jsem golfíka, u kterého byl slyšet jakoby děravý, skoro až laděný výfuk. Navařil jsem nový pletenec, vyřadil kat, zvuk se ozýval ze zadního dílu, takže i ten jsem vyměnil, zůstal jen střední tlumič.
Nejvíc je slyšet, když potřebuji motor roztočit a šlápnu na plyn, do 3 tisíc mám spoustu obdivovatelů :-D, to je největší rachot. Motor byl v zuboženém stavu, jezdil prakticky na válce, může tahle rezonance vycházet z motoru?
Budu vděčný za jakoukoliv radu, tip, zkušenost :)
Zvuk mám nahraný v mp3, ale neví, jak ho dostat sem, mohu poslat do emailu
VW GIV 1.9 TDI PD
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4314
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Je to jen tip, ale v tom středním tlumiči jsou také přepážky - vycházím ze zkušeností ze zadním tlumičem, kde se stává, že se uvolní přepážka a ta pak v tom tlumiči, do kterého samozřejmě nevidíš dělá bordel....samozřejmě vycházím z předpokladu, že výfuk nemá netěsnosti - ty jsi jistě prověřil a to i ve spojích, např trubka na trubku, nebo spojka aby byla podmazaná cementovou pastou atd...
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hele jednou jsem dal na Caddy III 1.4 16v zadní tlumič nějakej italskej výrobce, přesně jak píšeš kolem 3tis.ot takovej řezavej zvuk,jako ve 20ti by se mi to líbilo,teď už ne (rofl)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já dělal japonce diesela, rozvody a majitel povídá, dej mi tam ještě zadní tlumič, mám pěkný starší. A auto už nechytlo, byl jsem nervozní, co jsem zkurvil a pak jsem si vzpomněl..Odpojil jsem jej a auto čaplo..Padlá přepážka :)
nepropadat panice...
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Aký je zadný tlmič, origo? Ja som zas kedysi presne na takýto GIV 1.4 16V dal zadný tlmič izawit a nedalo sa s tým jazdiť, hrozný zvuk. Ale ak je ešte pôvodný (čo pochybujem) tak môže byť KO vo vnútri.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo izawit to byl, to je ono, takovej řezavej zvuk (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“