vibrace volantu alhambra 04 AUY

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

vibrace volantu alhambra 04 AUY

Příspěvek od patrik.kloucek »

Zdar borci, potykam se s vibracema volantu na moji alhambre a uz nejak nevim. Driv to vibrovalo pri rozjezdu na 2st pri cca 30km rychlosti a pak az kolem 120-140. Nekolikrat jsem vymenil vnitrni klouby -nektery staly za prd jako novyGSP,SKF. Ted jsem ve stavu kdy mam novy vnitrky lobro a pri rozjezdu to nevibruje.Zato ale to zacalo vibrovat od cca 100km a dal s maximem vibraci kolem 130-140 . Pri 150 to trochu ustava ale to se uz bojim aby neco neuletelo. :-( Takze ted otazka...ma nekdo osobni zkusenost a resil tenhle problem? Myslite ze by to mohli delat vnejsi klouby? Ty jsou jeste puvodni a maji na hrbu pres 300tkm. Pred x lety zacal jeden chroupat v zatacce tak jsem je mezi sebou prohodil a je klid .
Co by to jeste mohlo delat? Kola jsou samozrejme vyvazeny-tam problem není. Ja uz jsem s rozumem v koncich,ale nechci jit cestou pokus omyl...diky za kazdou radu. :-)
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

klidne vnejsi klouby nebo prevodovka - vule na hrideli, nehuci ti na nekterej kvalt?
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

valekf píše:klidne vnejsi klouby nebo prevodovka - vule na hrideli, nehuci ti na nekterej kvalt?
prevodovka? Myslíš jako volna předloha? To se mi nezda. Ta je spojena pres spojku s motorem. Vystupni hridel je napevno. Prodlouzení je nove a absolutne bez vule... Ty vnejsi klouby ...no to je otazka...to je to co nevim a ani jsem se s tim nikdy nesetkal ze by vnejsi klouby zpusobily vibrace volantu potazmo celýho auta. Jo ze křoupou v rejdu jasna vec.ale tohle?
Ty jsi se s tim osobne setkal a overil ze to delali vnejsi klouby nebo si to jen myslis a uvadis jako moznost?
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

nove poloosi a nie len vnutorne klby...nic ine ako lobro alebo spidan nefunguje...
Tdi
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

hiero píše:nove poloosi a nie len vnutorne klby...nic ine ako lobro alebo spidan nefunguje...
jj to vim ze nic nefunguje. ....a proc cely poloosy? Mas zkusenost ze vnejsi kloub rozvibruje auto i kdyz v rejdu je v poradku? :?
Tom89
Přispěvovatel
Příspěvky: 430
Registrován: 23 dub 2009, 10:38

Příspěvek od Tom89 »

Prodloužení poloosy. je dáváne nove
hiero
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 30 bře 2009, 15:19
Bydliště: Štúrovo

Příspěvek od hiero »

predlzenie sposobuje take jemne hupania a nie vibracie
citaj
https://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=28765
Tdi
Uživatelský avatar
patrik.kloucek
Aktivista
Příspěvky: 2068
Registrován: 22 pro 2006, 20:58
Bydliště: Hradec Kralove

Příspěvek od patrik.kloucek »

Mě jde o to jestli má někdo osobní zkušenost že vibrace způsobil vnější kloub🤔
Richi
Přispěvovatel
Příspěvky: 701
Registrován: 29 bře 2008, 07:25

Příspěvek od Richi »

patrik.kloucek píše:Mě jde o to jestli má někdo osobní zkušenost že vibrace způsobil vnější kloub🤔
Já jo. Koupil jsem starší auto O2 a kdo s tím co dělal nemám potuchy, ale manžeta byla trochu od vazelíny.
Pořád nějaké drobné vibrace do volantu, které se časem zhoršovaly až to nakonec byl rachot jak táhnout za sebou bednu s nářadím.
No, dobrá, trochu přeháním s tou silou rachotu, ale ten kloub mi zkurvil i tu zimní gumu co tam byla.
V tahy nic, jen se to zhoršovalo v závislosti na rychlosti/otáčkách kol.
Asi se uvnitř kloubu něco seklo a neměl potřebný volný pohyb tipuju.
Oc1 81kw, kategorie veterán. Už není mezi námi.
Oc2 BKD.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“