Stav zaplnění DPF filtru

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jimmmik
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 29 kvě 2020, 19:39
Bydliště: Broumov

Příspěvek od jimmmik »

Řídicí jednotka si bude myslet na základě diferenčníh hodnot, že je pořád zanesený, tak bude pálit, kdežto, kdyby věděla, že má 0,14l jak měla, tak si dopočte, že ten odpor je z části popel a z části saze, viď.

Takže by bylo fajn, tam zadat hodnotu 0,14l pres vcds? Jde to? Asi by mělo.

Jen mě napadá, proč to mechanik dělal, připravoval si práci s DPF na příště?

Nebo to mám sledovat a pokud regenerace bude 500 až 1000 km, tak to neřešit?
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Přesně tak.

Ne u každý řj to jde (jednoduše/pomocí vcds), každá diag. má svoje specifika a různě zdokumentovaný různý kanály u různých jednotek, ať už adaptací nebo zákl.nastav. ..., chce to občas trošku pátrat...

Záleží co měl mechanik za diag. a jak s ní umí, občas i pro diagnostika/elektrikáře je leccos oříšek(i s orig.diag., v tomhle případě Odisem), mechanici od těchhle věcí čím dál častěji dávaj ruce pryč, takže z přípravy práce bych ho úplně nepodezíral...

Sledovat to není od věci a jak píšeš, pokud bude vzdálenost mezi regeneracema víc jak 500km (v případě krátkých tras lze přimhouřit oko...), tak bych to neřešil...
pašíkombi AFN B597
Uživatelský avatar
jaykay
Aktivista
Příspěvky: 2231
Registrován: 06 říj 2006, 14:28
Bydliště: Sušice

Příspěvek od jaykay »

FandaTDI píše:Přesně tak.

Ne u každý řj to jde (jednoduše/pomocí vcds), každá diag. má svoje specifika a různě zdokumentovaný různý kanály u různých jednotek, ať už adaptací nebo zákl.nastav. ..., chce to občas trošku pátrat...

Záleží co měl mechanik za diag. a jak s ní umí, občas i pro diagnostika/elektrikáře je leccos oříšek(i s orig.diag., v tomhle případě Odisem), mechanici od těchhle věcí čím dál častěji dávaj ruce pryč, takže z přípravy práce bych ho úplně nepodezíral...

Sledovat to není od věci a jak píšeš, pokud bude vzdálenost mezi regeneracema víc jak 500km (v případě krátkých tras lze přimhouřit oko...), tak bych to neřešil...
No zalezi, o jaky motor se jedna, ja si mohu o 500km+ intervalu nechat jen zdat. Regeneruji kazdych cca 180km, ale jedna se o OIII 2.0TDI Euro 6 a tam je tech 180km OK.
VW Touran 2.0TDI BKD Highline chip by dragpower.cz
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Jasne, ze se to podle motoru ruzni, ale beznejsi je, ze s novejsima normama(tim spis uz se chcankama ci jinejma aditivama) jsou ty intervaly spis delsi... Uz jsem videl i euro6 s prumerem kolem 1500km mezi regeneracema, tech 180km mi prijde malo na jakejkoliv motor, i kdyz je fakt, ze nektery novejsi mivaj ty ("mikro-")regenerace mirnejsi a kratsi, aby probehly/dokoncily se treba i v mestskym provozu/pri kratsich trasach.
pašíkombi AFN B597
jimmmik
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 29 kvě 2020, 19:39
Bydliště: Broumov

Re: Stav zaplnění DPF filtru

Příspěvek od jimmmik »

Ahoj, na delší čas jsem se odmlčel ale mám zkušenosti ohledně DPF, když se vyresetoval.

V servise mi přes Delphi udělali servisní vypálení do kalkulované 0g a zároveň vynulovali množství OIL ash na 0g, respektive 0L.
Auto táhlo jako za mlada... První regeneraci jsem prošvihl, ale již nějakou následnou už nikoliv. Poslední byla dnes při 650 km a vypálíla do cca 9 g. Tak jsem dal přes Carista vypalování vynucené a šla až do 2g.

Takže suma sumárum. Budu cca počítat, že i předchozí regenerace byla do 8 - 9 g a pálí při 24g, takže 650 km je slušná vzdálenost .
Když jsem sledoval zaplnění DPF při vypálení do nuly, zaplňoval se lineárně a měl by pálit až při 900-1000 km, což by odpovídalo i tomu, jak vypaloval teď při 650 km a plnil se od cca 9g.

Takže se nic nezhoršilo... zajímavé

Jinak je to dvoulitr CFFB.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“