Stránka 1 z 2

vraceni metanolu z vyroby MERO po reakci

Napsal: 26 říj 2012, 12:56
od radluk
Tak, jake mate zkusenosti:

- navratnost z glycerinu
- navratnost z doreagovaneho MERO (v nem je taky cast metanolu)


Z glycerinu po reakci jde oddestilovat.

Napsal: 26 říj 2012, 13:01
od 1olej1
Fuuu tak nad tymto som ani nerozmyslal...vzdy som mal methanolu dost ale je to zaujimave v MERE som ho vzdy nehaval a bolo pekne tekute aj v zime kvalita dobra...zaujimave kolko methanolu sa da ziskat povedzme z 10l glycerinu?

Napsal: 26 říj 2012, 15:56
od slovacek.milos
radluk a proč bys to destiloval k čemu by ti to bylo a kolik bys na tom vidělal :?

Napsal: 26 říj 2012, 16:43
od radluk
Ono se v reakci spotrebuje minimalne tak 12 %. Ono se to nezda, ale nekteri fachmani tady maji treba schovany glycerin ve vetsim mnozstvi a je v tom proste metyl. Amici tohle delaji bezne.
Ono to ma dva duvody, jednak vratit nejaky metyl zpet a nevylevat ho a ekologicky, kdy glycerin zbaveny metylu neni tak toxicky.

Z 10 l bys mel dostat aspon litr.

Milos
Nejde ani tak o vydelani, ale o maximalni efektivnost procesu.
Ono to neni sci-fi, opravdu to funguje. Budto maji amici moc drahy metyl, nebo nevim. Ono kdyz toho ma clovek pet litru, tak se to nevyplati resit.

Napsal: 26 říj 2012, 17:46
od slovacek.milos
podle mě by ta efektivita nula od nule pošla, jestliže glicerin obsahuje deset procent metanolu tak by to bylo cítit chlatem no moje čidlo mezi očima nic takového nezaznamenalo

nevím proč je glicerin tvrdý jak kámen když je tam metanol,



ohřát deset litrů glicerinu a vydestilovat zněj litr metanolu který stojí 16 korun

no a navíc je tuším trestné vyrábět doma líh nebo éter


asi lepší cesta je dývat metanolu tolik aby se všechen spotřeboval a přeměnil při esterifikaci

Napsal: 26 říj 2012, 18:05
od bobyd
Neco malo v glycerynu je protoze ve chvili kdy na nej nalejes horkou vodu tak je tam pomerne silny vyvin plynu ,kazdopadne v esterifikatu jako takovym je to jenom klad jednak to lip jede a druhak to zustava tekuty rozhodne dele nez samotny vyfrit .:scooter:

Napsal: 27 říj 2012, 11:32
od etylek
Tak jestli chcete dobrou návratnost z glycerinu, tak stačí přidat jej do kyseliny dusičné a sírové, po té přidat jíl a pak to prodat třeba al-kaidě (LOL)

Napsal: 27 říj 2012, 12:45
od bobyd
Dynamit (crazy)

Napsal: 27 říj 2012, 16:45
od slovacek.milos
stačí osolit rádio http://www.youtube.com/watch?v=GpxBaqOLN58

láda usáma měl konec fajnovej tak stejně není komu prodávat ;)

Napsal: 27 říj 2012, 18:35
od radluko
A jakým způsobem se dá metyl z glycerinu dostat? V práci máme běžně několik tun surového, tak by se mi to možná vyplatilo :?

Napsal: 28 říj 2012, 12:59
od radluk
no pokud je po reakci, esterifikaci, tak musis destilovat, zpusobu je nekolik, od vaukoveho, kdy metyl vre pri pokojove teplote, az po destilacni aparatury z bojleru atd, na netu je toho moc.

Napsal: 28 říj 2012, 13:58
od Petr H.
radluko píše:A jakým způsobem se dá metyl z glycerinu dostat? V práci máme běžně několik tun surového, tak by se mi to možná vyplatilo :?
Co s ním pak tak běžně děláte? Ale zbytek z výroby všichni prodávání i s tím metylem. Tak se to asi moc nevyplatí. (netuším za kolik se to prodává). Myslím že by bylo mnohem jednodušší s tím topit, nebo něco, než se s tím takhle zlobit. Píšou, že tam je metylu tak do 20%. Kolik se ti podaří oddestilovat? ;)

Napsal: 28 říj 2012, 14:48
od radluko
Co s ním pak tak běžně děláte? Ale zbytek z výroby všichni prodávání i s tím metylem. Tak se to asi moc nevyplatí. (netuším za kolik se to prodává). Myslím že by bylo mnohem jednodušší s tím topit, nebo něco, než se s tím takhle zlobit. Píšou, že tam je metylu tak do 20%. Kolik se ti podaří oddestilovat? ;)[/quote


]Používá se jako jedna ze surovin při výrobě plastifikátorů. Schválně to zkusím na deseti litrech, třeba tam toho bude dost, aby se to vyplatilo

Napsal: 28 říj 2012, 20:32
od slovacek.milos
Petr H. píše:
radluko píše:A jakým způsobem se dá metyl z glycerinu dostat? V práci máme běžně několik tun surového, tak by se mi to možná vyplatilo :?
Co s ním pak tak běžně děláte? Ale zbytek z výroby všichni prodávání i s tím metylem. Tak se to asi moc nevyplatí. (netuším za kolik se to prodává). Myslím že by bylo mnohem jednodušší s tím topit, nebo něco, než se s tím takhle zlobit. Píšou, že tam je metylu tak do 20%. Kolik se ti podaří oddestilovat? ;)
¨¨

hodně výstižné je netuším a pak myslím

myslet znamená hovno vědět a to je asi všechno nemusíš o rozvádět ;)

Napsal: 28 říj 2012, 20:43
od slovacek.milos
radluk píše:no pokud je po reakci, esterifikaci, tak musis destilovat, zpusobu je nekolik, od vaukoveho, kdy metyl vre pri pokojove teplote, az po destilacni aparatury z bojleru atd, na netu je toho moc.
radluk když si otevřel toto tema nečetl jsi někde na netu že po esterifikaci se dá metanol oddestilovat a použít znova????

já to někde na netu taky našel nejsu žádný chemik normál blb na základce jsem z chemie málem propadl

ale to téma že se dý metano spět vydestilovat mě zvyklalo žil jsem v tom že metanol se přemění a zůstává louh jako kat



¨tak jsem to vpustil mezi chmemiky a ti mě ujistili že po zdárné esterifikaci žádný metanol není


;)