Stránka 1 z 2

ALH nechytá, naftu dává.

Napsal: 01 bře 2015, 19:46
od kubaTHX
Zdravím, jsem tu nový a hned s prvnim dotazem.. Měnil jsem motor v audi a3 kde byl 1.9 tdi AGR. Motor koupen od pána co tvrdil, že motor běhal.

Nyní mi auto startuje, dává mi i naftu ke vstřikům (povolený trubky a stříká asi 30cm vysoko) ale ani tak motor nenaskočí. V čem by mohl být zádrhel?
Všechny konektory zapojeny, rozvody jsem kontroloval dvakrát. Dosud jsem žil v tom, že když tam jde nafta tak co víc to potřebuje :D

Na diagnostiku to dat nelze, protože auto je rozebraný a není kdo by přijel.

Díky za každou radu, celou dobu jsem si myslel, že je to zavzdušněný. Ale není ani náznak, že by to chtělo chytnout.

Napsal: 01 bře 2015, 19:53
od ezop
co rozvody?

Napsal: 01 bře 2015, 20:00
od kubaTHX
rozvody jsou na ryskách tak jak má být. Nemohlo by to dělat špatné čidlo polohy kliky? Vyzkoušel bych ho, kdyby nestálo 1200,- .. :(

Napsal: 01 bře 2015, 20:04
od dreizig5
chce to diag.čidlo kliky to muže být,pokud nedává signal tak nenastartuješ.ale je to nahovno takhle opravovat pokus omyl.chce to diag.

Napsal: 01 bře 2015, 20:09
od toefuk
s nefunkcnym cidlom kluky nastartujes, ale motor hned zhasne.

Napsal: 01 bře 2015, 20:12
od kubaTHX
Zkusim sehnat diag. ale, dá se to čidlo proměřit ? Nějaký odpor nebo tak? To čidlo mělo asi někdy přestřihnutý dráty, protože v jednom místě je bužírka a pod ní to bylo spájený. Koukal jsem na to a jsem tam dvě žíly, ty jsou spojení a přez to vede takový pletenec a to je asi jako třetí žíla a nebo nějaký odrušení či co a to je taky spájený. Takže by to teoreticky fungovat mělo ne? Vim, že asi by bylo lepší koupit nové čidlo než takhle rozjebaný, ale má to vliv na funkci?

A je pravda, že když jsem motor namontoval tak na cca 2sekundy naskočil a hned zdechl, ale od te doby jsme ho nikdo neslyšel :D

Napsal: 01 bře 2015, 20:21
od ezop
čidlo mam :D za 300

Napsal: 01 bře 2015, 20:23
od kubaTHX
Jestli má na konci obdelníkový konektor tak dej sem :D kam si mam pro něj dojet?

Napsal: 01 bře 2015, 20:38
od ezop
Obrázek

jo jinak kousek od Krnova.

Napsal: 01 bře 2015, 21:24
od Dussič
Ahoj,koukni zda je funkční ,,stop ventil" na čerpadle.

Napsal: 01 bře 2015, 21:48
od milda.svo
[quote="Dussič"]Ahoj,koukni zda je funkční ,,stop ventil" na čerpadle.[/quote
Co chcipaci klapka?

Napsal: 01 bře 2015, 22:21
od marena tdi
Pretocena vacka :-)

Napsal: 01 bře 2015, 22:47
od kubaTHX
Vemu to čidlo zde od kolegy, to spájené možná dává špatný a nebo žádný signál. Ale chcípací klapku to nemá, je to starej motor :) A ten stopventil by se projevoval tak, že by čerpadlo nedávalo naftu při startování nebo se pletu? Protože já naftu ke vstřikům dostanu, ale je nějaká zrada proč to nechytne. Jinak skontrolovat ho mužu, ale když jsem motor kupoval tak běhal, je to ze seata, tak se mu v audině asi nechce :D

Napsal: 01 bře 2015, 23:10
od Toncek
agr i alh chcipací klapku má

Napsal: 01 bře 2015, 23:27
od Jarda S.
startsprej ste zkoušeli ? (noteeth) takhle sem řešil passata kde lehlo turbo, válce čistý a všechno v pohodě ale chytit nechtěl, salo se mu čuchnout spreje a od tý doby startuje na drc (noteeth)