Stěrače Octavia II

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Stěrače Octavia II

Příspěvek od Hobby »

Mám na dílně problém.Zákazník dovezl auto OCT II 2.0 BKD.Uvedl že po zapojení vozíku se mu rozjely přední stěrače a šly vypnout až po vytažení klíčku.Po znovuzapnutí klíčku už sterače nejdou spustit.Centrální jednotka píše kód chyby 2071 (Lokální datová sběrnice žádný signál/komunikace).LIN vedení proměřeno od stěrače,dešťového senzoru až po jednotku-bez chyb.Vyměněn motorek stěračů.Přes akční členy nejde stěrač spustit.Zítra mám dostat druhou jednotku centr.el.Ještě zkusím vyměnit ale potom už nevím.Nesetkal se už někdo s něčím podobným?Auto je z německa a zjišťuji,že se v tom nehrabu poprvé já.LIN vedení(fialový drát) už bylo napícháváno a měřeno někým přede mnou.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Příspěvek od dream7000 »

nedavno som tu mal taku octaviu, bol predrety ten fialovy kablik, odrelo ho kdesi pri kryte na baterku......vyskusaj ho najst na BSG jednotke je na čiernom konektore F PIN 3 a urob prepoj k motoru stieracov.....pokial ti to pojde vies ze je ten kablik preruseny.....ale pokial ho mas OK a ide ti napajanie a kostra do motora stieracov, bude vada v samotnej RJ BSG.....
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Fialový káblík je vedení LIN.Vede z jednotky (černý,osmi pinový konektor) na motorek a snímač deště).Ten jsem propípal jeko první.Zajímavé je že podvolantová jednotka hlásí stav přepínače(1,2 stupeň) ale centrální jen že je stěrač vypnutý,a nejde sepnout ani přes akční členy.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Příspěvek od dream7000 »

potom uz pomoze len vymena BSG.....
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Tak bohužel ani výměna centrální jednoky nepomohla.Pořát stejná hláška "Centrální sběrnice LIN bez odezvy" a stěrač mrtvý.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Příspěvek od dream7000 »

zeby gateway? mas nejak vypis z komplet diagnostiky auta?
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Mám KTS 570 a Supervag.Celé auto je čisté až na tu chybu v centrální el.jednotky.Ta sběrnice LIN,jak jsem studoval plány je tam jen pro ten stěrač a repro+snímač vnitřního alarmu.LIN je pomalá sběrnice jen pro podružné systémy.V centrální jednotce by mněl být nějaký RC generáror,který ji zásobuje a jednotka pomocí nosných a odělovacích pulzů ovládá připojené systémy.V podvolantové jednotce ,která je po CAN ještě vidím ovládání páčky stěrače ale dál nic.Nebere mně hlava jak se to mohlo poškodit po připojení vozíku,když v zásuvce tažného jsou jen silové vodiče.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
Uživatelský avatar
dream7000
Aktivista
Příspěvky: 1227
Registrován: 17 bře 2007, 17:56
Bydliště: Námestovo, Orava

Příspěvek od dream7000 »

no originalne tazne nema len silove kable, ma aj samostatnu rj, aj s can kablami, lebo sa da diagnostikovat VCDS om....skorej si myslim ze asi zapojenie bolo nejake divne...preto tam nieco slo do kytek...skus este niekoho co ma VCDS, a po vymene BSG si ju spravne nakodoval? nema to auto dorabane HID xenony?
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Auto má originální xenony,do jednotky tažného se dostanu je bez chyb.Ty silové kabely to jsem myslel že jsou v zásuvce.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
michal.x
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2015, 23:11

Příspěvek od michal.x »

měřil si ten LIN bus odpojenej jak u bsg tak u deštáku i motorku stěrače jestli neni někde prokoplej na kostru nebo plus ? prostě jen samotnej drát jestli se někde neproklepal ...
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Samozřejmě.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
michal.x
Sběrač informací
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2015, 23:11

Příspěvek od michal.x »

já to řešil právě a byla ko BSG a proklepanej drát o plus ...
Hobby
Přispěvovatel
Příspěvky: 284
Registrován: 23 úno 2006, 13:20
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od Hobby »

Takže vyřešeno.Opět se mně potvrdilo,že nemám věřit majitelům ani dobrý den.Musel jsem vytáhnout oscil a velmi mně pomohla absolventská práce pana Krojidla kterou najdete zde:
http://www.spsdmasna.cz/dokumenty/ap-di ... ozidel.pdf
Sběrnice LIN byla hluchá,bez odezvy.Vodiče průchodné,žádný skrat na + nebo -.Teprve až jsem rozpáral svazek od komfortní jednotky k snímači deště a osvětlení zrcátka jsem našel lehký zásek do svazku zhruba 50 cm od zrcátka kde byl fialový vodič zkratlý o jiný.Nepátral už jsem o jaký,ale nebyl to + ani -.Majitel posléze potvrdil že nechal měnit čelní sklo a je možné že stěrač nešel od té doby.Bohužel celý měsíc nepršelo tak ho to nenapadlo zkoušet.Záhadou zůstává proč se stěrače rozběhly po zapojení vozíku.
Octavia 1.9 TDI PD,4x4,ATD,100Kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

no zrovna mi to přístálo když to tak tady čtu :bang: O II oba stěrače ko

na zadní stěrač chyběla pojistka 41 na boku, dal jsem pojistku a zadní stěrač fachčí,

na přední stěrač na levém podběhu taky chyběla pojistka 31 tu jsem dal a stěrače nejdou du mrknout vagem
majitel tvrdí že auto má skoro rok a stěrače ještě nezapínal on stím autem jezdí velmi málo tak do kostela když neprší :roll:
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

minejdou přední stěrače ostřikovače, fialový drát vypadá dobře, řj 68 el stěračů neodpovídá
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“