Jaké Brzdy

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Ja platničky jedine originál, a kotúče zatiaľ sa mi osvedčili v kombinácii s origo platničko zimmermany
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

marfan píše:Ja mám dosť zlú skúsenosť s Ferodo kotúčmi. Po roku a pol zhrdzaveli tak, že odpadávali z nich kúsky zhrdzaveného železa.
Mám na Golfu vzadu taky kotouče Ferodo a jsou v pohodě. Akorát mě nevydržej rok a půl ale rok a jsou sjetý :roll:
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Pokud mohu...tak Zimmermann a Textar.....
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Za mě Zimmerman obyčejný, bez dírek či drážek a desky taky zimmerman.
Zkoušel jsem kde co, ale nejhorší zkušenosti mám se značkou Brembo, děs a hrůza, ale co čekat když to vyrábějí pšonci.
Originál jsem zatím nezkoušel.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mě Bremba nějak nezklamal zatím ale každý druhý pískani což kazdyho sere
Když můžu dávám Textar levnější pak třeba Remsa ty taky fungují
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

No s brzdami je to na večnú diskusiu… Ja dávam väčšinou TRW a ATE a v pohode, Brembo práve nemám dobré skúsenosti ale dal som párkrát aj Maxgear aleboi Mastersport pri autách čo majú malý nájazd a nebol problém, na dodávku alebo taxík by som to ale nedal. Je to aj o zákazníkovi niekto rieši každú blbosť a niekto si ani nevšimne ak mu krivé kotúče volant vytrhnú z ruky.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

OťasTDi píše:Pokud mohu...tak Zimmermann a Textar.....
otas v dobách kdy to stálo za pič. všecko tak jsem jezdil na zimerman do břeclavi, Pan kopřiva, ten to měl vychytané,

s textarem měl známý problém, strašně je chválil až došlo párkrát k třesu a reklamace,

osobně nemám problém kotouče starline a desky RH z kelly před tím jsem dával desky ICER ty už v kel mizí ale RH a icer je španělsko asi jedna firma?

co by se mi líbilo, romane, otas, favo, marku, source, pepíčku a všichni když chválíte nějakou značku kde to kupujete,

moje zkušenosti jsou takové že různí dodavatelé stejné značky ruzná kvalita a navíc jak všichni víte před pár lety zakázali do desek dávat Cu tak se směs poněkud pozměnila

(wallbash)
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Miloši, tak já ti to prozradim (rofl) V drtivé většině je kupuju v Chrudimi v obchodě https://www.jaknaauto.cz/ popřípadě u nás takovej lokální krámek www.autobyznys.cz Tam se ale specializujou na Čínu.
V jaknaauto jsou skoro na všech dílech polský přelepky, zrovnatak jako na MROauto nebo Pema. Tím je ale nepomlouvám, to je prostě kšeft.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

co se mi rozpadli desky od bremba tak mi brembo na auto nesmí..... :roll:
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Dobře Miloši...já to klidně uvedu.... www.autodilos.cz
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Snad všechny e-shopy mají dodavatele z Polska. Teda podle přelepek, což je asi jedno. Spíš jde o to jakou třídu kvality. A někdy je to vidět na zpracování destičky, filtru, ramene, silentbloku,... Jednou jsem dal textary z Votonu na svoje auto, protože šetři se nejvíc ba svým autě a zadní desky brzdily celou plochou až za dva měsíce. To se mi nikdy nestalo až s textary z eshopu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Bohužel je to tak a v Polsku a v Maďarsku jsou obrovské sklady s díly ( Intercars,Stahlgruber) tak to chodí s polskými štítky někdy ale pravda je že jde o zmíněnou třídu kvality...jednou jsem měl destičky na e60 Jurid z BMW origo a Jurid z autodílů,to se nedalo porovnávat,už jen kvalita obrobení toho plechu,lakování atd, prostě jinej level, samozřejmě taky trojnásobná cena a o tom to celé u nás je...
Nabídneš někomu v dobré víře origo destičky které fungují ( vezmu klasiku na OII přední na třmeny FSIII stojí 1561,- ) u nás na vesnici budeš automaticky zloděj a hochštapler kterej to "koupil v mototechně" za 200 a po nich chceš 2000,takže dáš něco "normálního" za pár stovek a je to sázka do loterie :roll:
To stejný je s pneumatikama, každej chce "rozumnej střed" ale já taky vím hovno jestli pneu výrobce kterýho jsem nikdy neslyšel bude za něco stát nebo ne a že těch výrobců dneska je (crazy)
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Což dílů ze skladů těchto nadnárodních firem bych se asi nebál, nikdy to nebude origo ale nikdy jsem neměl pocit že je to šunt už od pohledu. Jeden čas jsem dělal v obchodě s díly na LKW. Hodně se toho bralo přímo z DE, z Itálie, z Bosche a Helly atd přímo v ČR ale pak se taky bralo z nejistých zdrojů kvůli ceně a někdy i z http://www.martex.com.pl/ kde dám příklad modulátor brzd wabco. Katalog cena 30 tis, cena přes wabco ČR pro nás asi 21tis. V Polsku pro nás 14tis. Bez krabičky,bez nějakýho čtení, poučení, jen díl v pytlíku. Když jsme byli na dovolený loni v Polsku obytnakem, tak jsem byl v prodejně Intercarsu pro jeden díl když nám začalo zlobit a dostal jsem ho na pultě bez slevy levněji než u nás po registraci co tam mám 35 procent slevu.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Pepíček"]Miloši, tak já ti to prozradim

podle mě je to velmi důležité pokud něco fachčí jak má kde to kdo koupil


příklad brembo od motortexu katastrofa, před pár lety v kelly na ate bylo nejvíc reklamací, brzdy,

já osobně věřím když kupuješ od velké firmy sledují si reklamace, pokud jsou vyřadí dodavatele z chovu,

příklad starline baterky dělal jugoslávie a při mínus deseti to stálo za prd, nyní je dělá varta hradec králové tři roky záruka a fachčí,

co se týče brzd dávám starline kotoruče a desky RH,

starline desky mám zajímavost už jsem psal borec si je dal před cca 8 lety na fábku třes běs, desky jsem vyhodil na dvůr byly tam leta pod sněhem, zrezly ale tonda je schoval, přijela dcera v neděli desky KO na kov tak jsem tam dal ty starline zrezlé na hovno, světe div se oni tam do dneska fachčí nic netřepe, auto fábka kombi má ted redaktor rádio jih pan ovári a na nic se nestěžuje ;)
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

Brzdy fakt nevím.

Original kotouč a Textar deska = OK

Meyle = brzdí, ale je to takový jalový

Brembo kotouč a Ate Ceramic = blbý/jalovy desky vyžerou kotouč

Ate Power Disc a Ate normalní = OK

BremboMax a Brembo = blbý po čase na zadku uletěl třecí segment od kovu

Starline a Starline = občas dobrý, ale ted na Fab1 zkoucený

Delphi & Delphi = oreznou ale ok

Zimmermann zatím zkušenost nemám.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“