Piskaju nove origo brzdy

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tomxass
Přispěvovatel
Příspěvky: 259
Registrován: 27 úno 2013, 10:03

Příspěvek od tomxass »

Skusal som ich zabehnut.
Brzdil som jemne az stredne zo 120 na 30km/h 5x, potom z 80 na 30km/h 10x, medzi brzdeniami som robil cca 30 sekund prestavky, po poslednom brzdeni som isiel 15min bez zastavenia aby to vychladlo.

Po navrate domov pri dobrzdovani, ale len jemnom piskali brzdy jak lokomotiva.
Auto postalo hodinu a uz pri dobrzdovani nepiska, ale bojim sa, ze ked sa to zohreje zacne to.

Neda sa s autom jednoducho normalne dobrzdovat z nizkych rychlosti, napr. zo 40km/h a nizsie (vacsinou v meste), musim silno stlacit brzdu, co by mi ani tak nevadlo, ale vozim 2 mesacne babatko a s nim toto robit nehodlam, kvoli tej dnesnej kvalite suciastok, hovno za hovnom, daju nato VW logo a je to. :roll:

Som znechuteny, nakolko vidim na parkovisku Passata ma asi 400 000km, samozrejme cinske gumy, rovnake brzdy vpredu vzadu ako ja , zhnite strmene na sracky, kotuce polovicka hrdza, dosky na vymenu uz pred rokom, pytam sa chlapa co tam ma za brzdy, tak on nevie, kupil auto pred 5 rokmi nabehal odvtedy 120 000km a netusi co tam je, urcite nejaka kvalitka, auto total hnoj srot, ale nema problem, brzdi to, nevibruje, nepiska (LOL)
Volkswagen Passat B8 2018 2.0 TDI DFGA 110kW 7DSG Highline Sedan
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Můj děda říkával, čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Příspěvek od marfan »

Mne pískali pred asi 6 rokmi TRW dosky plus kotúče. Vyriešilo to prehriatie kotúčov. Po jazde vypadali ako spálené ale po vychladnutí a následnom bežnom brzdení už piskot zmizol a kotúče boli pekné čisté a brzdili veľmi dobre.

Dosky + kotúče vydržali následne na aute 150tkm. Menil som ich len kvôli tomu, že mali už 4mm po obvode hrdzu a mierne vibrovali.


Inak @tomxass. Mal si tu tému škaredých kotúčov. Po zime mám zadné kotúče rovnaké. Predné sú pekné čisté ale kašlem na to, vzhľadom na to, že brzdná plocha je rovná a je po celej šírke kotúča. Je to iba vizuálna vada.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Tohle je originál čínský pytlík od spínače na kufr
Obrázek
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Na Lambu a Ferrari taky pískaj brzdy. Dej místo těch tvdejch desek nějaký bahno a pískat to nebude. Na těch co máš, je asi málo organického materiálu. Pak brzdy pískaj.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je fakt na blití...
Ale když origo díly tak beru škoda-dily.cz nebo normálně z kammený pobočky
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Nevěřím e-shopu s originálními díly. Dvakrát jsem si naběhl. A dílům které jsou levnější než má kámoš z dílů v autorizáku nákup z Boleslavi. E-shopy jdou po ceně a věrohodnost dodavatele moc.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
tomxass
Přispěvovatel
Příspěvky: 259
Registrován: 27 úno 2013, 10:03

Příspěvek od tomxass »

No verim tomu, ze piskanie samo odoznie, menit uz nebudem nic, je to 10 rocna octavia s 200 000km, vsetky diely som daval original a aj tak nic nefunguje ako ma

Pokial to neprestane tak auto s tymi brzdami bohuzial u mna uz skonci, buduci rok ide z domu, skodu uz nikdy
Za 4 roky a 80 000km s nou som do auta investoval viac ako 5000€ do servisu, je to sracka
Volkswagen Passat B8 2018 2.0 TDI DFGA 110kW 7DSG Highline Sedan
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Můžou to být nějaké vadné vrácené série/šarže které se dostaly znovu do oběhu, to se bohužel děje, nikdo nic nevyhodi..
Pokud to brzdí a jen trochu popiskava asi bych to neřešil, věřím že tě to sere ale co teď s tím už...
tomxass
Přispěvovatel
Příspěvky: 259
Registrován: 27 úno 2013, 10:03

Příspěvek od tomxass »

Ono to nie je nic strasne, len ked zastavujem pri bytovke piskam ako lokomitiva (LOL)
Volkswagen Passat B8 2018 2.0 TDI DFGA 110kW 7DSG Highline Sedan
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je blbý no, člověk v dobré víře koupí "origo" a ono tohle... :roll:
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="tomxass"]Skusal som ich zabehnut.


já už zkoušel třeba nastříkat na desky teflonový sprej, i jiný, taky jsem psal o deskách starline které kopaly, pak byly pět let vyhozené ve šrotu, pod sněhem a do dnešního dne jezdí a brzdí OK , manželka si koupí novou koktáku nastartuju a pedál pomalu padá k zemi ;)
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 729
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Příspěvek od tiguan2 »

Mildo proč to nereklamuješ když je nova octa???
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
suri
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 14 čer 2011, 17:32

Příspěvek od suri »

nebudem sa vyjadrovať k tomu či je to origo alebo nie , minimálne podozrivá je tá cena kedže som ti písal moje nákupy a ty to máš ešte lacnejšie a ešte na tom niekto zarobil ... asi ti dali zo svojho

dávam na koncern 99% originál brzdy lebo ich viem v dobrej cene a vždy pri inej značke auta alebo ak dám neoriginály tak skoro vždy problémy ... jednému nebrzdí teplé , jednému studené , inému pískajú ... dám origo a vždy pokoj , ak neberiem nejaké už od výroby problémové brzdy čo tieto nie sú ... za druhé na 312mm kotúče patria platničky 3C0698151J , tak ma to učili a tak to doteraz bolo ...

mám 288/282 na OII a brzdí to super a nepíska nič , a to predok má už cca 60tkm a dosť často auto stálo takže boli kotúče vyhrdzavené ...

a tuším si riešil aj niečo s Jirkom ktorý tu postoval foto origo brzd tak neviem prečo si nekúpil od neho ...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tiguan2 píše:Mildo proč to nereklamuješ když je nova octa???
tak za prve si to koupila moje stará, zadruhé si to koupila kůli barvě která stejně neodpovídala koridě, já jen chtěl tříválec litrový, to splnila a pak jen musíš chválit,

ono to brzdí, no prostě nastartuješ a pedál se pomalu propadá nikomu to nevadí, auto je koupené praze!!!

radek si tam koupil auto a táhlo, třikrát mu měnili celou klimatizaci + a auto táhne proto že každé auto má jednu poloosu delší a jednu kratší, kdyby mělo poloosy stejné tak na stranu netáhne,
Mildo proč to nereklamuješ když je nova octa??? bav se s babišem že není estébák :roll:
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“