passat 2.5 tdi nejde natocit.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

passat 2.5 tdi nejde natocit.

Příspěvek od josef fejfar »

ahoj mistri.potreboval byh radu.mam passata 2.5 tdi 132kw 2003 BDh 4 motion najeto 340tis.jak se projevuje kdyz odchazi cerpadlo?z niceho nic zacala jakoby padat nafta.dvakrat se mi podarilo auto natocit apak uz jede normalne.po vikendu uz nic zkousel jsem polevovat vstriky nafta caka z pravy strany z druhy min.v pruhledny hadici co vede k cerpadlu bubliny nejsou.nikde nic netece ani nemokva.fitr novy.zkusim jeste jestli neco nenapise diag jinak nevim.nemate nekdo zkusenost?diky
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

cerpadlo mam venku prijde mi ze snim jde dost lehce tocit.kazda jina rotacka klade odpor.kam ho bude nejlepsi dat?napadli me opravarenstvi rasosky.je to zastoupeni bosche tak by to mohlo klapnout.mate snimi nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

S tímhle čerpadlem jde velmi lehlo točit jelikož má uvnitř kuličkového ložisko. Ty jsi bez diagnostiky vyndal čerpadlo že je špatný?? Trošku chyba.

Jinak pokud tedy 100% chceš repas ne řešit to kde je opravdu problém ( tím netvrdím že to čerpadlem nemůže být ale taky to muže být x jiných věci) tak pokud nechceš abych ti za nějaký čas připomněl “já to říkal “ zapomeň ze ušetríš koupi čerpadla kafe on Opava a podobný PL “repase” tak ho dej do bosch a jelikož Jihlava už je nějakou dobu nedělá tak buď bosch exchange nebo bosch repas jinak si za čas budeme psát ze žere nejede,nestartuje jako dřív,kouři,atd.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Kolik máš v nádrži nafty? 4 motion mají rozdělenou nádrž jako by na 2 poloviny a je instalováno přečerpávací čerpadlo. To když nefunguje, tak motor nechytá ikdyž nafta v nádrži je. Jinak VP44 trpí náhlou smrtí elektroniky ale to vyndání čerpadla nebylo fakt moc rozumný.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

Dělal jsem s tím psi kusy. Předevčírem se mi to povedlo po dlouhým přemlouvání natočit. Když auto chytne rozbití se žlutá kontrolka trojúhelníku s vykřičníkem a v tu chvíli píše závadu 00550 řízení počátku vstřiku po rozjetí to zmizí. Pak už to nic nepíše. Nádrž mám plnou. Včera jsem vybil dvě baterky a nic. Chvíli se zda ze má snahu začne i drobek kouřit a nic. Usoudil jsem že čerpadlo misi být ko.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Rasošky jsou cajk, třeba čerpadlo na 3.0TDi mi v Brně nechtěli udělat a tam bez problémů,dal bych ho k nim
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No po rozpětí nepíše hmmm

Vzduch umí 0550
Klasicky oholeny kabely dolu umí 0550
Ale muže být KO. Netvrdím.

Ale pokud je KO nejde ani po dlouhém trápení nastartovat.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já to jednou řešil na Supovi a tam to nastartovat šlo ale nešel přidat plyn,čerpadlo,tehdy oprava myslím 14tis. ale to je už řadu let..
V německu prodávají repasy výměnou za 700 EUR což si myslím že už celkem ujde,ne jak když to stávalo pade..
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

Kabely dolů jsem kontroloval ty jsou ok. Určitě v něm bude podavaci čerpadlo tak jestli to se neflaka. Divný je že když se to povede natočit tak to jede normálně. Nový čerpadlo už asi neseženu tak jedině repasy. Tady budou dělat přímo moje takže se mi vrátí.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nech si to nacenit a kdyby vymýšleli nějaký kraviny s cenou pořešilo by se to z německa...on pokud by třeba byl vydřenej obal tak může cena opravy čerpadla přesáhnout cenu auta..
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

Tak uvidíme s autem ještě počítám tak bych se nebál investovat. Budu informovat. Díky za rady
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

Ahoj. Ozvali se mi z rasošek a čerpadlo je úplně ko. Cena opravy 28500kc bez DPH. Tak co myslíte? Mám do toho jít nebo shánět jiný? Starší asi nechci a repasi někde z Polska asi taky ne. Tak nevím.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8915
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Osobně VP44 jediné přímo z BOSCH. Já jsem kupoval úplně nový a bylo do 25. Bylo to 106E ale už to chvilka je.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
josef fejfar
Přispěvovatel
Příspěvky: 172
Registrován: 24 led 2015, 16:52
Bydliště: libštát

Příspěvek od josef fejfar »

ja mam 106K a nepovedlo se mi ho nikde najit.tohle je bosch servis tak snad vedi co delaji.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

josef fejfar píše:ja mam 106K a nepovedlo se mi ho nikde najit.tohle je bosch servis tak snad vedi co delaji.
ví co dělají předsuvník v piči a časem dojde mrtvo i v rj čerpadla, že autu nepomože ani lanostarter, jí osobně kravaře https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... TDX0ikM_8r
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“