Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

:wink: jen ventilové víko, bylo dole, vstřiky jsem vybzučel v ultrazvuku ..... atd
Díky a pěkný den.

Charvát
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od adrian_B »

Nerieš kktiny a jazdi. Nezdá sa to, ale je to naozaj dobrá rada.
Čím viac budeš do toho jebat tým viac budeš z tej 1.6 nešťastný
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od MirekX »

Lépe bych to nenapsal. Před pár lety když jsem na 2,0 CFFB dával jiné turbo a dělal úpravy sání, řešil jsem i odvětrání z ventilového víka, musel jsem ho vést jinudy a rovnou jsem tam vložil baňku s filtrem na chytání olejové mlhy. Taky jsem se zděsil jak motor plive oddechem výpary, ale spíš je to pulzování než jednolitý proud plynu. Najeto od té doby 30 tis (celkem 140)a je to pořád to samý, olej za 20 tis nedoleju. Neřešit, jezdit.
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Jo panové, a z k tomu poznání je potřeba se dobrat prostřednictvím třeba takového fora jako je toto a lidí s praktickými zkušennostni jako jste vy :wink: díky! já třaba čas od času řeším, ale to spíš z povahy a pro zábavu :lol:


auy.jpg
auy.jpg (169.36 KiB) Zobrazeno 834 x
Díky a pěkný den.

Charvát
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od jericho-3 »

Já kdysi jedné starší paní, málo solventní s Opelem 2.0 DTI vrakem , která chtěla jen dojet do práce a zpět o vyřešil tak , aby to tak nehulilo , že jsem oddech motoru namířil do flašky od oleje, nahoře uděla menší dírky, sice se když vůz stál hulilo zpod kapoty, ale jednou za týden na mou radu flašku s olejem vylila do motoru a klidně jezdila..Až mne zarazilo jak tam ten olej přibýval..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Přispěvovatel
Příspěvky: 126
Registrován: 09 kvě 2014, 14:42
Bydliště: Brno

Re: Motor CAYC 1.6 TDI proč dýchá měrkou? spodem?

Příspěvek od lubomircharvat »

Tak jen resumé.
Vyčistil jsem všechno, co se vyčistit dalo. Většinou to bylo zdemontované a vyčištěné mechanicky a chemicky v ultrazvuku.
Po smontování a s novými filtry a náplněmi, je dýchání pryč. Nutně to nemusí být jen volnými cestami sání, na druhou stranu chyby jsem nenačetl předtím a ani teď. Tak či tak, jak tady někteří píšete, vyřešeno :)
Díky a pěkný den.

Charvát
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“