Passat B5 - padají xenony

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
boobika
Aktivista
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 srp 2009, 16:41

Passat B5 - padají xenony

Příspěvek od boobika »

Ahoj,
nahodile mi padnou obě přední světla dolů tak, že svítí kousek před auto.
Stane se to během jízdy, druhý den je třeba vše zase ok. V jednotce světel není žádná chyba.
Světla jsem nechal seřídit v autorizáku na diagnostice, ale nepomohlo.

Koukal jsem v měřených hodnotách, že ukazuje napětí na předním a zadním senzoru náklonu (oba nové), ale nevím v jakém rozsahu se má napětí pohybovat pokud budu se senzory (autem) hýbat. Máte někdo k tomu tabulku nebo tak něco?

Případně na co ještě mrknout?

Díky
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B5 - padají xenony

Příspěvek od slovacek.milos »

mne se to podařilo vyešit byl prasklý dráterk hned u konektoru u lp kola ale byla tam v paměti hláška´, pokud je pamět prázdná tak upřimnou soustarst
boobika
Aktivista
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 srp 2009, 16:41

Re: Passat B5 - padají xenony

Příspěvek od boobika »

upřesnění:
když auto stojí, zapnu světla a stoupnu dozadu na tažný a nebo lehnu vpředu na kapotu, světla se po pár vteřinách přestaví. když slezu, vrátí se do původní polohy. potud ok.
za jízdy, jak se snaží regulovat sklon, chvilku to něco dělá, ale pak padnou dolů a tam to zůstane do restartu klíčkem.
snímače tedy něco snímají, motorky nastavují ale jak to má dělat za jízdy dynamicky, tak problém.

jednotka? motorky?
boobika
Aktivista
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 srp 2009, 16:41

Re: Passat B5 - padají xenony

Příspěvek od boobika »

tentokrát se objevila v diagnostice chyba u zadního senzoru - zkrat na plus.
většinu času ukazuje dobře, kolem 2,5V, ale pokud ano se hodně rozhoupe na nerovnostech, skočí tam 4,8V a drží.

snímač je tam cca půl roku starý, ale podle chyby předpokládám, že bude vadný?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“