Fabia l 1,4 combi r.v. 2003 combi netopí

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Fabia l 1,4 combi r.v. 2003 combi netopí

Příspěvek od kaad »

Je to Facia 1,4 combi r.v. 2003. Motor se i v těchto mrazech poměrně brza dostane na provozní teplotu cca po 10km jízdy. Když pustím ventilátor na 1 rychlost fouká teplý vzduch tak dvě minuty a pak to začne chladnout. Na 2 rychlost už to v podstatě netopí. Termostat by měl být OK, protože se to zahřívá dobře. Obtoková klapka asi fachčí, protože ze začátku to topí, takže musí přepínat. Spáš mým podezření na neprůchodný radiátor. Zkoušel jsem to čistit nějakám zakoupeným přípravkem, ale nepomohlo. Nemáte někdo nějaký fígl čím to pořádně vyčistit? Radiátor se mi měnit nechce. Je tam přístup jak panenské p..e!!!
Naposledy upravil(a) šulda dne 14 led 2024, 11:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Fabia l combi netopí!!!

Příspěvek od martinsidlo »

A hadice do a z raditoru maji stejnou teplotu ?
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Re: Fabia l combi netopí!!!

Příspěvek od kaad »

Hadice vástupu z radiátoru je poměrně chladnější. Na té co jde do radiátoru neudržím ruku, ale ta co jde ven je vlažná. Ale dnes jsem se vyprdl na nějaké inženýrské přípravky nalil jsem do chladicího systému 2 litry octa a už i na druhý stupeň ventilátoru fouká teplo. Sice zatím nic moc, ale hřeje. Nechám to s tím octem do zítra pak to propláchnu čistou vodou a uvidím. Podle mně to zabere. Takové ty rádoby čističe co stojí i několik set jsou k hovnu!!!
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
tatko Tom
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 25 úno 2018, 08:54
Bydliště: Prievidza

Re: Fabia l combi netopí!!!

Příspěvek od tatko Tom »

Citrodeko (kyselina citrónová v prášku) by fungovala lepšie, nenapadá kovy no ak bude stačiť ocot - pohoda.
1.9 JTD 85kW (2x), predpísané oleje + Metabond
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Fabia l 1,4 combi r.v. 2003 combi netopí

Příspěvek od roman1648 »

Řešil jsem to mockrát, odpoj hadice z radiátoru,vyfoukej zbytky nemrzky, napoj si tam kusy hadic jakoby kolínka z nějakého vraku uřízni, a otoč je směrem nahoru aby se pak roztok v radiátoru udržel,kyselinu citronovou dva pytlíky a čistič vodního kamene do praček, v rychlovarce uvařit vodu, do nějaký vhodný nádoby nasypat pytlíky,zalít a jak se to rozpustí,trychtýřek a zalít radiátor,tak několikrát po sobě,uvidíš co z toho poteče a pokaždé se do radiatoru vejde víc a víc roztoku,pak to jen propláchni čistou vodou a uvidíš,mě to pokaždé zabralo
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“