Passat B6 vibrace volantu při brždění

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Šeba
Přispěvovatel
Příspěvky: 64
Registrován: 16 úno 2014, 13:27

Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od Šeba »

Ahoj klubaci, po case opet pisi a prosim o radu... Passat B6, byly delany komplet brzdy, desticky, kotouce (bosch). Byla jiz potreba vymena z duvodu opotrebeni a taky, ze pri brzdeni kmital volant. Prvni se delaly zadni, volant kmital dale, pote predni a vibrace a kmitani zmizely. Bohuzel se po zajeti brzd, kdy se tenhle nesvar neprojevil, opet objevil a volant lita tak 1cm do stran. Nejsem zadny zavodnik, co by kotouce zvlnil. Po cem jit? Co mohu rict, tak vim, ze je vrchni ulozeni tlumice spatne a vrza, je mozne, ze je tohle pricina a vibrace ci dokonce opetovne zvlneni kotouce dusledek? Jinak kola nepribrzduji. Diky za kazdou konstruktivni radu.
Naposledy upravil(a) šulda dne 21 dub 2024, 20:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Úprava názvu.
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32879
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od slovacek.milos »

dávám přední boš od kelly a nikdy se mi to nestalo, co kupuješ na netu a není to vyzkoušené se může chovat různě, kotouče dávám starline, vzadu je to jedno

kup v kelly sadu destiček Sada brzdových destiček ROADHOUSE a bude dotřepáno, pokud koupíš jinde situace se muže opakovat,

před montáží je potřeba pro,ěřit přední kotouče měly by mít házivost do O,O3 mm, měří se to ůchylem,

problém je pořád stejný desky na pič. přehřívají kotouč ten se zvlní a třepe s volantem, nebo pískají desky ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5478
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od ROMEK »

Ked namontuješ nove kotuče zmeraj hadzavosť . nedavno som menil na berlingu a po osadení noveho kotuča bola hadzavosť na jednej strane 0,1mm . Na aute bolo vidiet že s tým tou stranou nekde vletel alebo trafil granec. Po výmene ložiska a náboja už bola hádzavosť 0,01

Ked bude toto OK tak je možnosť že su nekvalitne kotuče dneska už to nevyrábaju zo železnej rudy ale zo šrotu ktorý roztavia a obsahuje rôzne prímesi a problem je na svete
Honda CR-V, Peugeot Partner,VW Caddy, Škoda 1000MB DELUXE
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32879
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od slovacek.milos »

romane mě tu někdo naučil že náboje jsou jak prdýlka, https://www.promistry.cz/ocelove-kartac ... 125-x-m14/

mám ten dráták snad už pět let a furt leští, křivé kotouče a náboje měřím, už jsem dlouho nenaměříl KO , ale šeba píše že mu to netřepalo hned až po zajetí a O,1 mm třepe hned, a navíc než si deska sedne nemá se 200 km divoce brzdit, navíc s těžkým autem opatrně
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od roman1648 »

Některý auta na to trpí,některý ne, třeba nekonečné laborace s OI kotouče 280mm nebo Peugeoty 307, vyměnilo se kde co a stejně se to zvlnilo...že by na to trpěly B6ky ( máš brzdy 288 nebo 312mm ? ) si nejsem vědom takže pokud je někde vůle samozřejmě vyřešit jinak budeš měnit brzdy pořád dokola jako já kdysi na E46 330XD, až jsem vyměnil zadní sileny ramen tak byl pokoj...
MatusMoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09 led 2021, 18:38
Bydliště: Stará Kremnička

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od MatusMoc »

Bosch kotúče už nedávam presne pre tieto problémy cca pred dvoma rokmi boli ešte ok
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32879
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od slovacek.milos »

musíš na tom ještě strávit moc času než zjistíš že vibrace způsobí špatná směs destiček (wallbash)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od šulda »

Nejen desky, ale i kotouče, čepy, ramena atd. atd. Z jakýho materiálu a kde se to vyrábí (nejen Čína)! Velebnosti, du blejt.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od roman1648 »

Jsou to paradoxy, ale dáš "značkový" kotouče ATE,Bosch,Bremo,TRW a problém, dáš noname jako Daco,QWP,Maxgear,Kamoka a nevíš o tom...
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32879
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od slovacek.milos »

popisuju roky romane jednoho forda vedle v dědině, dal značkové kotouče desky, nevím už asi ate, třes běs, tak šel do fordu a origo motorkraft, třes běs,

koupil jsem přední desky ICER a netřes, neběs,

jednu dobu třepaly, pískaly, u nás snad všechny brzdy, a dělali z tebe blbce, že je neumíš namontovat, máš křivé kotouče, čepy, ra,ena pičovinky, dal jsem desky remsa ze zlína a nikdo se nevrátil, dával jsem desky zimerman z břeclavi a nikdo se nevrátil, a boš z kelly mě taky nezklamaly, třeba icer na dodávku a řidič kokot 8000 km a na plech, boš z kel tam vydržel

hlouposti o vůli v nábojích, to jsem taky viděl, větnamci měli takovou fůli na dukatu žes přesně dopředdu nevěděl kudy pojedeš s deskama icer a vše ok nic netřepalo, na iveku jsem měl takovou vůli vpředu že při bočním větru ses nařřídil, to byla spíš naháněný jízdního pruhu, když tě viděli bengga okamžitě dýchat, za alkoholika tě majíce honili tě jak zajíce, u škopka 2.0 jsem taky pořád vymězoval vůle ve stabilizátoru a další kokotiny, furt třes desky remsa a klid, kotouče byly před rozpadnutím ale na nové nebylo
nedávno jsem tu měl ševrolet aveo tam byly na přední nápravě vůle srovnatelné s řadící pákou, řešil se jen havarujní stav upadnutí čepu nebo kola, a nic netřepalo, na kruháči v hodoníně upadl čep u kola,
čep jsem nasadil ofačoval obvazem z lékarny aby zas neupadl a dojel do strážnice, nikdo nechápal já jo (LOL)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19343
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Passat B6 vibrace volantu při brždění

Příspěvek od roman1648 »

Jo no jsou to kolikrát zážitky :doh:
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“